Gata!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Felicitari babyblue!
Bafta multa la examen
Viata e numai una si merita sa o traim asa cum ne place noua, nu cum place unora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela29 spune:

Babyblue, esti un exemplu nemaipomenit. Ma bucur sa aud povestea ta si iti doresc tot norocul si fericirea din lume. Si eu cred ca uneori ar trebui sa fim mai egoiste si sa nu uitam de noi insine. SPer ca si alte fete sa vada lucrurile clar, asa cum le-ai vazut tu, si sa aiba curajul sa treaca peste orice greu.
Felicitarile mele !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

eh,uite ca am intalnit si romani fericiti!!!
ma bucur din suflet pt tine si uite ca esti "exceptia" care confirma regula!
ai grija,dar nu prea mare ca nu toti barbatii sunt la fel,

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

eh,puiutz,"romani fericiti!'" era doar un fel de-a spune!
ca stiu si eu cum e sa treci prin niste suferinte si apoi printr-un divort......
ma gandeam doar ca ai intalnit pe cineva care sa te sprijine,s-ar putea sa fie de cursa lunga sau nu,important e ca tu sa treci hopul cat mai bine,sa incepi sa te bazezi doar pe tine,sa te iubesti mai inainte de toti pe tine si apoi sa daruiesti iubire..........si sa ai copii,copii sunt cei care ne lumineaza si ne implinesc viata!
eu iti doresc sa fii fericita din ce in ce mai mult si sa inveti sa mentii aceasta fericire,

*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

babyblue Felicitari! iubita, ma bucur nespus pentru tine....chiar mi-au dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelapriboi spune:

bravo,bravo,bravo.
E tot ce am de spus.

ANGELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Felicitari pentru curaj! Caci e curajos gestul tau. Ar fi fost mai complicat daca ai fi avut si un copil, pe care inteleg ca nu-l ai ( nucred ca-ti cunosc ppovestea, desi am citit cateva pe forum). ... Si probabil esti si foarte tanara1 Am eu feelingul asta. Nu conteaza oricum, important e ca acum iti este bine. Ma intreb cum gandesc mamici in situatia ta, care nu au curajul asta din multe alte motive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ani3lla spune:

Poate la anu' prin noiembrie o sa postez si eu ceva asemanator.Imi doresc din tot sufletul asta si sper sa am puterea sa trec cu bine de hopul asta. TREBUIE, pentru fetita mea. Este singura care ma imbarbateaza si care mai da un sens vietii mele acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mi-as dori si eu sa fie la fel de firesc si la mine ...desi e tare greu! Nu mi-am imaginat niciodata ca voi ramane singura....nu asa ! Imi pare totusi rau si ma invinovatesc ca am pus capat unei relatii din cauza ca s-au adunat prea multe decat pot duce....chiar daca nu sunt atat de grave!

M-am gandit intotdeauna ca lumea se desparte din motive serioase, grave - nu din chestii care se aduna una cate una pana cand nu mai poti sa le numeri....

Imi doresc sa nu mai plang si sa nu ma mai doara in piept de cate ori ma gandesc la cei 4 ani care au trecut!

Oana
Eterna optimista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

quote:
Originally posted by babyblue

oana...crede-ma ca aparent, nici eu nu am avut un motiv grav, radu nu ma batea, nu ma insela, nu ma brusca, ma trata k pe o printesa, imi dadea cardul cu salariul "fa ce vrei cu toti banii"...etc, dar avea o mama imposibila care m-a innebunit de cap 3 ani de casatorie, era slab si incapabil sa isi asume niste raspunderi grave, cand maica-sa m-a bruscat, insarcinata fiind (am si pierdut sarcina aia), nu a avut curajul nici sa tipe la ea...cand am plecat acasa nu a avut curajul sa vina dupa mine etc...si asa s-au adunat multe, plus nu era sociabil decat cu amicii lui..ai mei nu erau buni, decat unii..etc...multe marunte adunate, peste care multi ziceau sa trec...


cu tipul asta nou, cu care am fost dupa divort, ce crezi...marti m-am despartit defin de el...pt ca nu mai stau sa suport de la nimeni nimic!! si gata! din nou GATA! :)

doar k acum nu imi mai pare rau si nu mai vreau sa fac compromisuri...

si sunt singura si vreau sa fiu singura, pentru ca de aici, din defectul asta al meu, k nu suport singuratatea si sunt dependenta de o relatie, de aici au plecat toate compromisurile mele si toate greselile mele.



Babyblue va pupa pe toti!!




Cate asemanari....! Nici pe mine nu m-a batut niciodata....dar era constant nemultumit de viata pe care o aveam, la el totul era de c...t: casa, viata in general , locurile de munca, oamenii din jurul lui, etc! Intr-adevar prietenii mei vechi care ar face orice pentru mine nu erau buni in opinia lui...imi zicea ca nu are nimic in comun cu ei (in timp eu l-am vazut ca de fapt era invidios - pe locurile lor de munca , pe viata pe care o duceau...).

La serviciu nu i-a placut niciodata - cica din cauza oamenilor, iar de la ultimul job l-au dat afara ca s-a certat cu unul din colegii lui de mai avea un pic si-l batea!

Iar cel mai rau - din p meu de vedere - a fost cand mi-a zis ca el nu este in stare sa-si asume niste responsabilitati gen : casa , masa, familie; nu este in stare sa fie stalpul casei pentru ca e slab. Sunt exact cuvintele lui! Cand i-am zis ca vreau sa ma marit , sa am o familie, un copil, mi-a urat "maritis placut" !! Bineinteles cu cine o fi ca el nu e dispus sa ma ia....si tot asa!

In casa nu facea nimic niciodata! Cu mii de rugaminti ma ajuta la curatenie, dar numai un pic pentru ca apoi venea cu replica"nu mai fac ca nu stiu pe unde sa le pun!" Isi spala din cand in cand pentru ca nu erau suficiente rufe de bagat la masina!

Si cate si mai cate....

Si cu toate astea imi e atat de greu.....si bocesc pana la epuizare si ma rog sa fiu puternica si sa ma tin de hotararea pe care am luat-o....

Oana
Eterna optimista!


Mergi la inceput