Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Yu-piii! Bravo, Ilincutz! hai ca sunteti pe drumul cel bun...catre mare!
Da' borcanasul ala nu e de la un an in sus?

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

OOOfff, oooofff ce dor imi era de voi.Dar de.Neamurile nu mi le-am ales io si daca tot au venit (bineinteles pe rind) de pe plaiuri mioritice din toate zonele tarii,a trebuit sa le stau la dispozitie.Si acu am ajuns si io pe acasa.Am zis ca nu oi mai gasi usa apartamentului,ca am uitat unde locuiesc.Si maaaama ce curva de somn am tras azi-noapte.Ca la bunica nu prea am reusit.

Am citit una - alta din urma.Cu toatele evoluati.BB-ii adica.Pt ca voi va suciti picioarele vad.Si la noi s-au intimplat o gramada.Cel mai grav e ca a cazut fii-miu de inca 2 ori.O data din carut,la tzara.Am zis ca mooor.Nu stiu cum s-a intimplat ca eram 3 ia o pauzari linga el.A picat pe pamint cu capul intr-un castron in care era apa pt ratze.Apoi spasmul de rigoare si revenirea.Fara sechele.Apoi din pat.Din nou.Iar spasm,iar revenire.Si gata.I-am mutat calabalicul pe jos,pe o plapuma.

Pe de alta parte i-am luat alt scaunel de masina.Ca grasonul meu nu prea mai incapea in cel vechi.E Farlin.E o frumusete.Si e atit de comod.Sta ca un belfer.E superb.Vi-l recomand cu placere.E de la 9 la 18 kg si e f sigur.Cu bara de protectie in fata.Mishto ce mai.Poate reusesc sa pun niscaiva poze.

Vorbeati de intuneric.Nici al meu flacau nu are pb cu el.Doar in lift daca e bezna urla ca din gura de sarpe.
Despre papica, ce sa zic.Maninca destul de prost.Am descoperit ca trebuie sa ii dau 2 feluri ca sa zic eu ca se satura.Si legume si fructe.

Intrebare: ati inceput sa le dati bb-ilor mincarica doar sfarimata sau taiata marunt? Nu pasata? Ca io ma chinui cumplit cu chestia asta.Nu vrea Tudor nici cum sa mestece.

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Eu am mai pus 10 poze noi in albumul nostru din contul comun. Dedicatie speciala pentru cine mai vrea sa vada un Bogdanel scumpel.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare fetelor.
Azi ma simt mai bine, dupa ce ieri mi-a fost taaare rau!!! Glezna ma doare mai putzin si....pot merge! Dar a meritat ca a fost superb!

Lavi nu a fost de la stomacel ci de la dintzisori!! I-au dat cei 2 de sus. Unul a spart si creste iar celalalt se vede. Asteptam sa sparga si sa iasa si el. Cu samantza....ce sa zic....noroc pur ca altfel...

Noki ce sa iti zic ca a fost superba drumetia dar....aerul de munte ingrasa rau. Dupa ce am mers,urcat si coborat de la mii de metrii...m-am ingrasat un kg. Asa ca azi...cura de pepene!!!
Cat despre albus...eu de vreo 2 sapt ii dau un cu totul cam de 2 ori pe sapt in combinatzie cu mamaligutza si branzica si smantana. Asa ca....dupa parerea mea daca bb e ok....nu vad care e problema.

Corap te si imi e dor de voi! Cand ne mai vedem prin IOR?

Ilincutza bv ca ai papat bine!!!! Asa te vreau ca baiatul meu e obisnuit sa manance de toate asa ca....pune mana si mananca si tu ca sa iti placa mancarea facuta de mine cand o fi cazul!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna fetele!

Noi azi nu mai suntem asa bine..in sensul ca i-au aparut Mirunei niste bubitze pa manute si cateva pe picioruse, dupa cum arata e urticarie, si cam acu inteleg eu de ce e mai maraita si se trezeste noaptea..cele care au avut asa ceva stiu ca mananca groaznic.

Initial am banuit niste bubite de la caldura, dar acum s-au facut asa ca petele, cu un varf mic cu lichid, deci e cam clara treaba. Tot stau si ma gandesc de la ce ar putea fi, banuiesc un iaurt de la Milli, ca altceva nu ar avea ce (n-a mancat decat conopida, brocolli si branzica de vaci facuta in casa). In fine..ii dau Peritol si mixtura mentolata la greu, trecem noi si peste asta

Feli felicitari ptr papica!!!! Noi azi am papat mere cu biscuiti tot de la Nestle din ala mare de 190 gr, i-a placut la nebunie. Cu toate ca de masa cu fructe nu ma pland, mananca de toate felurile.

Daca tot tinem regim, azi o sa prestez una bucata ciorbitza de legume, o sa fac mai multe si in jumate pun bors iar restul il mai scad si mai faem niste ghiveci de legume, ca am vazut ca i-a placut si in felul asta mai mananca si ea si alte legume pe care separat nu le-ar lua nici batuta (morcov, ardei gras).

Intrebare: ma bate un gand sa-i fac niste sufleuri de dovlecel, conopida, etc. Pot sa pun galbenusul crud peste ele si sa le fac la cuptor ca de obicei? De gatit se gateste ca doar sta mai bine de juma' de ora la foc, numai ca nu e fiert. Hmmm, ce ziceti? LAVI

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mada eu i-am facut sufleu de dovlecei cu oul crud si am bagat compozitzia la cuptor cam o jumatate de ora si a papat stefan de a spart. nu a patzit nik dar.....Acum cand Miruna are urticareie eu zic sa nu ii dai ou si lactate ca...stiu ca nu se dau la urticarie. Mergi pe leg si fructe pana ii trec sau...cel mai bine intreaba medicul.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Azi e o zi buna, imi merg toate din plin. Insa cel mai mult m-a distrat raspunsul Inei cu Palicari. Asa imi trebuie daca scriu in fuga Insa ma gandeam ca a fost la dr lui Lavi deoarece i-a zis sa mai reduca din cereale.
Plus ca Dordia cuscra nu e suparata pe mine Mama, ce mare pare in poze, parca acum ia mingea si fuge la un fotbal cu baietii din cartier!
Asa e cu urcatul cuscra, ca noi astia de la oras sunt varza la conditie fizica. Daca ai febra musculara ia o aspirina si mai trece. Multa sanatate si sa trecti repde peste maraielile lui ginerica!
Dayssy cum, mai, Liberty Parade? Al alora cu triunghiu roz?
Camelia of, asa sunt barbatii astia: fara prezenta de spirit! Si cate cazaturi ii mai asteapta. Cica abia la un an juma stiu sa se fereasca. Pana atunci...
Noki si Lavi ambele borcanse (de care intrebati voi) sunt ptr peste 8 luni. Ma aruncasem odata in Cora la unul cu taitei, dar Doru "ochiu-de-vultur" a vazut imediat ca nu e ptr varsta ei. Cica: "nu vezi, mai, ca e cu gluten?"
Mai urmeaza!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ne-am intors si noi din concediu, bb a fost un pic mai rau decat acasa, dar nici nu ma mira pentru ca abia putem noi respira cu caldurile astea. E un pic bronzat dar nu f. tare caci l-am dat tot timpul cu Nivea. De mancat a mancat super bine borcanelele de la Hipp si Nestle. De fapt el nu prea are probleme cu papa...somnul e problema noastra eterna

Zilele astea il mutam la mama pt. "proba", asa ca sunt singura acasa si in loc sa ma odihnesc stau pe Net. Luni incep serviciul. Sincer, mi-e o groaza...bb cum nu ma mai vede incepe sa se smiorcaie si o tot da inainte cu maamaa. Cred ca o sa ne fie f. greu, dar asta este. Dimineata o sa-l ducem la ai mei si dupa masa il luam acasa.
Colegele mele de srviciu ma intrebau daca "il abandonez" pe bb si merg la lucru...ei, incep sa simt ca il abandonez, cu toate ca de multe ori bb ma scoate din pepeni cu somnul lui super-nasol si cu maraielile lui...o sa-mi fie tare dor de el in cursul zilei.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanalex spune:

fetelor nu reusesc sa vizualizez celelalte pagini . Puteti sa-mi spuneti ce s-a intamplat

Mamicuta de STEFAN si ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki moaama, lasa-ma cu tona de maruntis! Si Doru are tone, ce-o face domle cu el? Si normal ca se imprastie prin casa. La un moment dat i-l furam eu ca sa-mi iau cafea de la "tonomat"
Eu cu supa cu galuste - pas - ca nu stiu sa fac
Mama, ce bine suna combinatia aia de la micul dejun al Sarariciului! Bine ca ai gasit formula ce-i place
Alondra ehei, ce bine de voi ca acolo e racoare, puteti iesi mai devreme din casa! In Buc deja asfaltul arde Plecam la plimbare abia pe la 6-7 si intram la 9.
Da, eruptia poate fi de la AR. Pe noi (mamicile ce am facut AR deodata) ne-a avertizat asistenta ca poate da eruptii sau muci.
Ce frumos trebuie sa fie cand face "bravo"
Si eu fac branza in casa, dar cu lamaie ca iese delicioasa (putin acrisoara). Iar in combinatie cu banana+alte fructe are un gust grozav, parca e inghetata topita. Sta Ilinca cu guritza deschisa tot timpul parca e un pui de vrabie
Leea bine ai revenit! Mai, dar chiar nu se poate face nimic impotriva spasmusului asta? Saraca de tine!
Nici Ilinca nu se omoara dupa mancare cu bucatzele in ea, dar eu nu ma las. Ca doar n-o sa bea supa cu paiul pana la pensie
madau wow, ce nasol Multa sanatate Mirunei!
Stai linistita ca poti pune galbenusul crud, ca la ce temperatura se face sufleul e mai mult decat fiert.
Gata cu raspunsurile, ma duc sa pap!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput