Tiroida

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

gianina, eu cu medicul meu homeopat colaboram pe internet, deoarece nu este din bucuresti,e din pitesti. il gasesti pe un site tematic, nu ii dau adresa, ca sa nu se considere ca ii fac reclama, dar daca dai cautare pe google dupa numele lui, si anume dr. cadar dan, primul site care iti apare este cel la care trebuie sa-l contactezi:))) trebuie sa iti faci cont si sa-i scrii problemele tale, numai ca te va intreba de analize, asa ca ar fi bine sa ai rezultate recente. avantajul enorm este ca este si gratis! dezavataj, daca poate fi numit asa, este ca raspunde destul de greu (cam 1 sapt.) din cauza faptului ca este aglomerat. la cerere iti va trimite si remediile, prin posta, cu plata ramburs.
eu am tinut tratamentul dat de el timp de 30 de zile, rezultatele bune au aparut inca din a 2 a sapt de tratament, eu fiind insarcinata in 1 luna si 1/2, dr. care se ocupa de sarcina mea a insistat sa-mi faca analizele.
ultimile analize mi le-am facut acum 1 luna, cand dr. mea s-a declarat extrem de multumita!
acum eu urmez tratament cu alte remedii date de el, pt probleme legate de sarcina, tratamentul pt tiroida a fost momentan oprit (de catre dr.homeopat), numai ca trebuie sa verific cam la 2 luni starea hormonala, apoi dupa nastere, iar.
sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu si nu strica sa incerci si varianta asta! sanatate!

alexutza 4 ani si 19 sapt.si ceva
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush_77 spune:

ARIEL imi spui si mie te rog cum te-a ajutat homeopatul in problema cu tiroida, si in ce consta tratamentul?
Azi am facut vizita endocrinologica si mi-a crescut doza de eutirox , pt a reduce TSH-ul , in cazul in care vreau sa raman gravida(si credetima ca imi doresc f mult).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Multumesc Ariel 7000,

La sfarsitul saptamanii repet analizele si daca nu-mi ies bune il voi contacta pe medicul homeopat de care mi-ai povestit. Am auzit multe lucruri bune despre dumnealui. In momentul de fata incerc absolut, poate poate nu mai trebuie sa reiau tratamentul cu medicamente: fac reflexoterapie, inghit tot felul de tincturi, extracte si capsule cu plante.Sunt un pic descumpanita, nu mai am optimismul de acum cateva luni. Sper din tot sufletul sa fie bine. Si suntem si in luna decembrie si se apropie Craciunul cand resimt mai acut ca nicicand
lipsa unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ariel, doctorul de care zici se ocupa de mai multe probleme sau strict de problemele tiroidei? Ca sa vrea si eu sa ii scriu cate ceva despre starile mele de rau. Am si rzultatele pt tiroida care des sunt in limite normale sunt catre limita de jos.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Fetele care sunt din Bucuresti, imi recomandati si mie un endocrinolog bun care sa aiba cabinet particular???
Am fost la Parhon sarcina trecuta (la dr. Ritiveanu ) si trebuia sa ajung cu noaptea in cap ca sa prind bon si din cauza asta am zis ca vreau sa aiba cabinet propriu....
Sunt insarcinata a doua oara, am hipotiroidie si trebuie sa vin in BBucuresti la endocrinolog dar nu stiu unde?!?!?!




bebe Adrian 20.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Buna madina71,

Ma bucur mult pentru tina ca o sa fii din nou mamica.
Si eu am trecut prin experienta PARHON. Mergeam la dr. Dumitrache si faptul ca trebuia sa ajung la ora 6 si in general ieseam pe la 2-3 plus statul foarte mult pe holuri, si modul in care erai tratat m-au determinat sa-mi caut alt medic. Am ajuns la MEDLIFE la dr. Bajenaru, o doctorita extrem de omenoasa si rabdatoare si competenta. Iti recomand sa mergi cu incredere la ea, plus ca poti face acolo orice investigatie necesara.
Mult noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Multumesc Gianina! O sa incerc sa merg la Medlife, la dr. Bajenaru...Nu stiam niciun nume de dr endocrinolog, mi-ai fost de mare folos.
Multa sanatate!

7 sapt. si Adrian (20.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

crinutz, dr.cadar este homeopat, se ocupa de muuulte alte probleme.el la baza este medic orl-ist. pe mine m-a ajutat cu tiroida, asta era of-ul meu cel mare (alinush, mi-a recomadat Thyreoidea 5 ch - plant extrakt, o doza pe zi dimineata, timp de 30 zile, apoi repetare tsh si nu am mai avut nevoie de alte repetari de tratament -vad ca esti in italia, eu zic sa iei legatura cu dansul pe net si poate te ajuta cu un colet cu remedii sau macar cu ceva similar...,oricum tratamentele sunt personalizate, sa zic asa...)
crinutz, revin....pe mine m-a mai ajutat cu problemele sarcinii (greata, migrene cumplite, constipatie, imunizare contra racelilor, amenintare de avort la 8 saptamani), iar pe mama cu hipertensiunea. sfatul meu e sa incercati sa-i cereti parerea in problemele care va chinuie. nu aveti ce pierde. sfaturile lui sunt gratuite!

alexutza 4 ani si 21 +Teodor Mihai
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Imi recomandati un dr. endocrinolog din Bucuresti? Unul bun de care sunteti multumite. Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Buna Laura,

Am vorbit mai inainte de d-na doctor Bajenaru. O gasesti la medlife. Programari se pot face la nr. 2094030.

Multa sanatate tuturor.

Mergi la inceput