Sarbatoritii de iulie-august 2004 (192)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani Yasmin Serena, Carla Alana, Rares!
papa, baga oareshce filtre ca altfel ramin fetili cu cite un plod, hehehe.
pupa cupiii bolnaviori si gravidantele, lioo, cum fu in salcim?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Carmen- inca nu-l escaladai, da va zic maine daca mai is intreaga la cap
Papa- deci asa e cu 2 plozi mici? bineeeeee, inseamna ca de la iarna nici n-o sa postez mai des de o data pa luna asa si atunci numa "hello" o sa apuc sa scriu.
Mai, nu ma mai felicitati va rog pt reusita lui Danut pe mine, felicita-ti-l pe el direct, pt ca pe mine nu m-a chinuit talentul sa-l invat nimic. Intr-o buna zi a refuzat pampersul dupa ce-l lasasem 2 zile si a facut pe jos prin casa pipi ca si cutu mic, caci pt kk cerea imperativ scutecu sa-i fie pus, mi-l aducea el direct din cutie sa i-l montez, oricum nu l-am certat cand facea pe jos, pt ca asa o fatuca mirata a facut incat era dulce de tot, i-am explicat doar ca pipi se face la buda ca tata si mama ca daca facem toti pe jos o sa puta nasol....asa si dupa alea doo zile s-a prins el ca e de mers la wc in baie, ca de olita de 700 de mii i-a parut rau s-o ude si s-o manjeasca, mai bine merge direct la aia mare. Si uite asa azi-maine s-a tinut de obicei si n-a mai facut niciodata pe jos prin casa si nici in chilotei.
deci e in exclusivitate meritul lui, dragul de el de pui mic si dastept :) Taica-su zicea azi ca va fi vai de capul lu sora-sa daca va fi mai prejos. adica mai uratzica si mai inceata la minte. ca o sa sufere comparatii pe strada hehehehe, ce m-a distrat ipoteza !!! oricum sanatosi sa fie amandoi ca io-i iubesc de numa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

papadiko - buna camera! abia astept sa vad pozici noi cu ea!
si zici ca e usor cu doi copii? hai ca ma bag si eu cat de curand. stai sa imi revin la normal cu greutatea, barem sa stiu ca nu ma ingras peste cat am acum.
pe-a mea mi-o ia la gradi fara probleme cu pampersul pe ea, fac ei potty training direct la toaleta mica de copii, cu reductor. asa ca nu ne stresam prea tare deocamdata.
din seara asta am facut revolutie la bebelina in camera, o sa ii punem alta mobila (deocamdata am scos tarcul si patutul). cel mai urgent trebuie sa luam aparatori care se monteaza la patul de o persoana. pe site-urile straine sunt destule. dar in romania... a vazut cineva?

o seara frumoasa!

va pupam.


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

helau! io am vanit sa va vad si sa va citesc, dar n-am ce sa va pove...am avut o zi banala azi si...Serban fiind la munte cu socrumio si vine doar Vineri, v-oi povesti mai multe atunci.

pupici si noapte buna,
Roxa



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Seara buna,mi-am culcat si eu mandrutza asa ca trec repede sa semnez in condica,dar cand am vazut ca-i epidemie ,gata, gata sa inchid calculatorul..asa ca sanatata maxima la puiuti,noua nu ne-a trecut cu hidrasec,debridat si ciproxalen,iar la regim, manca foarte bine o supa crema din morcovi orez si piept de pui!
Daria pupam tunsulica ca tare-i frumoasa!!!
Carmen,se vede ca nu te-ai plictisit deloc la mare,nepoata mea nu a intrat in apa pana la 5 ani,ca erau rechini,ca asa a vazut ea la Tom si Jery.
Liliana cum se mai simte mama ta?

AndreeaP mai traiesti,sper ca ai reusit sa ajungi la doctor si sa te mai refaci??
Maria mea de vreo saptamana este foarte prietenoasa cu copii,asa ca imediat ce ajungem afara se instaleaza intr-un loc si incepe sa strige"fetitzaaaa,baietzeluuul"pana apare cineva;intr-o seara nu aparea nimeni,asa ca tati i-a propus sa se joace cu baietzelul de tata la care ea s-a pus pe strigat "baietzelul tataaa!"Mie imi convine,ca mai pot respira macar afara, ca in casa eu sunt fetitza mama si are niste idei de joaca...Aseara vrea sa-si vada bubitzele de pe spate,asa ca se chinuia de mama focului si ca s-o linistesc i-am zis ca doar in oglinda le vede,asa ca mai bine taceam...intr-un final i-am zis ca sunt bubitze speciale ca numai mama le vede,de s-a potolit contorsionista!
Am vazut si pozele de la petreceri,super toate,asa ca mai pupacim inca odata protagonistii.
O seara buna mai intru si maiine sa vad care a ajuns prima in salcam,Lumi sau Lia
Apropo,Mitzu cica este o solutie de Tantum verde buna pentru stomatite sau afte,sanatate si pupici


gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut gagici!

La Multi Ani tuturor puiutilor care au implinit 2 anisori zilele trecute! Sa cresteti mari si sa fiti fericiti!

io-s bolnava... a dat o viroza peste mine, de fapt bia a fost bolnava sapt trecuta dar ei i-a trecut mult mai repede... io-s parca din ce in ce mai rau... nici nu vad inaintea ochilor... sper sa trec cu bine peste asta..

am citit pe diagonala, vad ca sunt multi copii cu probleme... uram la toti sa se faca bine cat mai repede!

nu mai pot sta, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza
mai dragelor io cu una bucata copil si am un program de numa'...va invidiez la max pe cele care mai apucati sa postati avand doo bucati idem si la fel. super asa.
Anca sanatate multa....asa e la noi, ducem boala mai greu ca piticii
Ioana hahahaahaha "baietelu' tata" ce misto!
Lio inca o data felicitari ptr operatiunea buda...'steti mari de tot!
noi am fost ieri la petrecerea unei prietene unde Pat s-a jucat cu 3 fetite....s-au inchis in dormitor si sareau in pat....dupa aia fetele se ascundeau in dulapuri si asta alerga tzipand de fericire de la una la alta....circoteca maximaaaaaaaa. si mai nou a apucat mania pupatului.....cum le prinde cum le ia in brate si le pupa....trebuie pozat!
azi ne vedem cu Olivia si cu Luca, sper sa dau si de Cristal....ce program social plin!
va pup si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata la toata lumea!
Dupa programul de oracait de dimineata ca deh, mama pleaca la servici, am reusit sa fac slalom printre masini (cica e multa lume in concediu -as! pe drumul meu e la fel de aglomerat...) si sa ajung in timp util la birou...De azi si pina simbata seara suntem si fara tati, asa ca voi fi "super-mum"...
Fetelor cu bb2 - astept mai multe informatii (a se citi incurajari) de la voi despre cum e pentru ca din ianuarie 2007 ma pun si eu pe treaba si inca am asa, niste emotii, cum ca-mi va fi tare greu cu Stefan si inca un bb...
Sunt prin zona...




Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

parca mi s-a mai dezumflat si mie gura...(cum suna ). Sotu ma striga zilele astea tot Angelina Jolie . Multumesc Ioana pentru ideea cu Tantum-ul Verde, deocamdata sper sa nu mai fie nevoie. Eu am dat cu Hexoral Spray si vad ca a functionat.

Mai, eu azi dimineata pe la 6 nu puteam sa dorm ca ma gandeam ce circ va fi la mine acasa din noiembrie, dupa ce nasc. ma gandeam de exemplu cum va fi in noptile, in care se trezeste micuta plangand, si il trezeste si pe Tudor; sau cum va fi, cand vor amandoi in brate; sau cum voi innebuni eu in casa vreo luna, ca nu cred ca pe timpul iernii, ma incumet sa o scot afara cand e mai mica de o luna; si cum voi imbraca in haine de iarna un copil asa mic. Beeeei, si uite asa mi-a sarit tot somnul si am hotarat ca mai bine nu ma mai gandesc, si iau totul cum vine.

Mi-au venit toate astea in cap pentru ca Tudor continua sa fie in perioada fuzionala, adica, totul se face numai cu mine (nici macar nu vrea sa ia obiectele din mana bunicii sau a lui taica-su!!, daca va puteti imagina), daca ma vede ca plec din casa fara el, urla, nu mai vrea sa adoarma decat cu mine, (dupa ce un an intreg, cat am fost la scoala, a adormit bine-mersi cu buna-sa) si de cate ori ma prinde, ma strange in brate si ma pupa cu foc . Mie imi face placere maxima, si nu pot sa spun ca ma deranjeaza, dar ma gandesc ce dracu ma fac din noiembrie, daca nu-i trece pana atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by mitzura
Mai, eu azi dimineata pe la 6 nu puteam sa dorm ca ma gandeam ce circ va fi la mine acasa din noiembrie, dupa ce nasc. ma gandeam de exemplu cum va fi in noptile, in care se trezeste micuta plangand, si il trezeste si pe Tudor; sau cum va fi, cand vor amandoi in brate; sau cum voi innebuni eu in casa vreo luna, ca nu cred ca pe timpul iernii, ma incumet sa o scot afara cand e mai mica de o luna; si cum voi imbraca in haine de iarna un copil asa mic. Beeeei, si uite asa mi-a sarit tot somnul si am hotarat ca mai bine nu ma mai gandesc, si iau totul cum vine.




muahaha criminala esti Mitzurel. o vodka iti trebuia sa mai treaca din ganduri. uuufff pupa mama pe voi!

Mergi la inceput