Sarbatoritii de iulie-august 2004 (192)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

lumi, daca nu o vrea sa pape nimic amestecat cu frunze de salcam, exista si un alt remediu natural pe care ni l-a dat mitzura. o lingura de faina pusa intr-o tigaie pe foc si amestecata pana cand se face maronie. apoi servita ca si cerealele praf. parca asa imi aduc aminte, poate iti scrie ea mai multe.
pupici multi si multa sanatate!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

maaaiii fetelor da' ce ne-a pocnit pe toti....sanatate multa!
tot citind de leacuri babesti mi-am adus aminte de o reteta super de "strans burtica" - o lingurita de gris, crud. stiu ca nu e prea minunata si se aplica mai mult la personaje mai mari....dar puteti incerca. efectul este super garantat. Lumi ai fost super haioasa cu dormitul cu mainile pe urechi...criminala Ilinca!
Patrick nu are inca patul cel nou, va veni saptamana viitoare. sunt sigura ca va cadea din el la inceput...deocamdata tot ce sper este sa il accepte si sa doarma linistit acolo! cred ca am sa il momesc cu niste desene cu winnie...sper sa imi reuseasca figura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Fetelor, multam de sfaturi de pe la "babe adunate" ... grisul, intr-adevar cam greu de pacalit sa-l ia...poate cu niste frunze ar rontai...acum stateam si ma gandeam unde gasesc salcamul?
Roxana, am inteles. Astept sa ne impartasesti din experienta voastra cu dormitul in pat de copil... ce au crescut dragii de ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

fetelor, dar mai sunt frunze in salcami acum? ma cocotez dupaamiaza intr-unul din spatele blocului, poate pic in cap de acolo. Si eu am auzit de gris prajit in loc de faina, cica e bun la burta.

Danut deja s-a stors de azidimineata. E cam palid si incercanat.a rontait cateva stiksuri si a ajuns la wc rapid. El saracutul ar manca cred dar nu de regim. Sper sa-si revina mai repede.

Oricum realizare maxima: de doua saptamani nu mai folosim pampersul. Face pipi si kk la WC ca oamenii mari. Si cu febra se cerea la toaleta cand a avut nevoie, in miez de noapte. Si toata chestia asta e meritul lui, eu nici macar nu l-am fortat sau n-am insistat. Intr-o buna zi a cerut singur, l-am dus, a facut, l-am laudat, pupat, imbratisat, si de atunci e incantat sa faca numai acolo. Acum cu diareea asta, trage de mine sa mergem mai rapid, ca-l scapa saracutul:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

vrabiutzo ita cu www.reviewcentre.com/reviews173.html" target="_blank">asta ma pozez de-acuma:)
LMA celor trei mititei sarbatoriti astazi Yasmin, Carla si Rares

eu am niste zile........ st cam insomniace fetele peste zi si ma nenorocesc de oboseala. acu am prins momentul cand au pikat amandoua:)
Dorsiliko felicitarile mele pt operatiunea Toilet mai curat, mai uscat...Catrina face ca un caine pe unde-o apuca pin casa. Cred ca o sa pun afis pe usa cu toaleta publica:P
dupe cum v-am sis vineri am fo la kef. simbata ne-am revenit si duminica am petrecut cu aceiasi oameni la malu' lacului. unii dintre ei au venit la noi in vizita seara dupe plaja & baie. catrina dupa bunu-i obicei si-a dat pampersii jos si-a tras un rahatoi pe dol de parca am fi avut un fel de godzillocopil. cred ca nu mai vin aomenii aia la noi in casa in viata lor



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

ma intorsei sa precizez ca vorbi tasta fara mine. a sunat la usa si se trezira ghimizdrocii........................



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Lia, salcimii mai au frunze, cum sa nu mai aiba?? Gasesti sigur! Felicitari pentru Danutz la operatiunea toaleta - e baietel mare de acum! Pupacim sa-i treaca repede enteroviroza - si lui si celorlalti pitici!

Noi suntem tot cu pampersi si cred ca am sa amin operatiunea pina vara viitoare pentru ca Stefan nu da semne ca poate anunta nici kk nici pipi...



Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Am intrat si eu sa le urez copilasilor bolnavi sa le treaca virozele si cacariselile! Vrabiuta, din pacate nu eu v-am spus remediul acela cu faina prajita, acum aflu si eu de el. Nu stiu cine a facut-o.

Papaditzo, tu esti oglinda mea din viitor. cam asa ca tine o sa fiu si eu peste vreo 3-4 luni, vai de mama mea! Zile si nopti usoare iti doresc!

Apropos de dormitul in pat, eu m-am gandit sa-l pregatesc pe Tudor si i-am rabatat o latura a patutului, ca atunci cand era mic. Asa ca acum patutul are o latura numai de vreo 20 cm inaltime. Mi-a fost si mie frica ca o sa cada la inceput, dar pana acum nu s-a intamplat.

Gabi, bine ai revenit din vacanta! Acomodare usoar la servici, si lui Stefan cu bunicile.

Cu pampersul, nici un progres la noi, face tot din sfert in 20 de minute, udam chiloti la greu (cred ca o sa-l las fara), si spune tot dupa ce a facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

mitzule cu noptile n-am probleme ca dorm din greu amandoua. mai degraba urla noaptea Mielu de sete, decat Pescu de foame.
leluka si io as amana operatiunea 'Pipi,kaka in covor la tata' da din ianuraie merge la gradi...:(( deja jelesc numa can ma gandesc.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

De ce jelesti mai papadicu? Nu e bine la gradi? Eu vreau sa-l dau pe Stefan din Septembrie de la anu', asa ca ma gindesc ca am timp sa scap de pampersi - si daca nu scapa pina la gradi tot nu-mi bat capul, ca pina la urma scapa el si de asta...

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput