Sarbatoritii de iulie-august 2004 (192)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am admirat si eu ingerasul dar am admirat si mamica cu parul roz. super fain!
daria, concediu placut....si parca mai pleca cineva, ah, a plecat roberta, sorry, vreme frumoasa....
lia, ce-i mai poti da sunt: banane, paine prajita, branza gen cas sau cascaval, piept de pui la gratar....uscaciuni, chiar covrigi, sticksuri etc
liliana, te-am abordat pe mess intr-o seara, dar cred ca era victor. ai inceput lucrul la colegiul nou?
eu zic ca mor, mi-am pierdut vocea complet si tusesc nasol, azi nu mai avea loc de mine la dr si tot sper sa ajung maine-poimaine ca suna nasol...imi zic si astia la serviciu. basca mai am si 2 interviuri joi si luni pt alte slujbe si parca timpul nu-mi mai ramane pt pupic care e terrible twos for sure. hehhe,ce s-a mai adaptat tati la sters cachi si hranit cupil, nici nu am asteptam.
va pup si promit sa mai intru daca nu mor


philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna seara
lia, da-i lui danut frunze de salcam daca nu vrea smecta. noi le-am incercat cand a avut lia pui enteroviroza si au avut efect super rapid! de mancare, subscriu la ce spune andreea.

andreea multa sanatate! si succes la interviuri sa gasesti un job asa cum iti doresti! pupici lui pupi cel teribil!

cine mai merge la mare saptamana viitoare? noi o sa fim pe plaja din venus de duminica si pana sambata. poate ne auzim la un tel si punem de un beach party cu pici!

kamy - nu merge albumul... imi da eroare, ca e album privat si imi trebuie invitatie :(

daria - am vazut-o pe giulia si am admirat din nou cat e de frumoasa! si la cum arata, fotomodel se face!

carmen - bun venit inapoi! asteptam poze cu nazbatii la nisip!

sper ca nu am uitat pe nimeni.

noapte buna tuturor!



cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

doamna vrabiescu cip cirip am primit un Dynax...de-acu sa vezi ce te bat la cap:)

in rest nu mai stiu ce voiam sa va zic ca am o zi cosmareasca, mielu nu durmi la pranz asa ca de la 8 a bagat cornu in perna da mai racneste din cand in cand...cred ca nu i-a priit usturoiu, s-a infipt cu lingura in mujdei. si l-a mincat. pescarusu nici acu nu doarme.cu miss mielu am inceput operatiunea olita si stem in kko pina-n varfu capului. pescu n-are grija asta: se kk o data pe saptamana. bine de tot. io caut cure de ingrasare si geaba. acu ma crede lumea bona la doi copii:P




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Andreea am vazut dimineata mesajul tau...caci eram franta de obosita si am mers mai devreme la culcare. Bafta la interviuri si multa sanatate.
Nu am inceput inca lucrul, abia pe 14 august, acum abia am intrat in vacanta 2 saptamani.
Marcela vacanta placuta la mare, si distractie maxima.
papadic, bona la 2 copchi, vrei retete de ingrasat...pai incepe si tu sa mananci la 12 noaptea, la 5 dimineata alimente pe baza de faina, dulce etc, sa vezi ce te ingrasi. Metoda sigura de ingrasat e mancatul la ore anapoda.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
la multi ani micutei Yasmine Serena, Carlei si lui Rares!
Lia maaaii si voi? in locd e smeecta ii pot da hidrasec ptr piticoti, nu are asa gust scarbos. da-i sprite sau gatorade daca nu se opreste din kk/voma, e tare eficient. din regim...nu mai ce sa iti zic, ca nici Pat nu mananca mare scofala, dar il las in pace. ii mai poti da iaurt natural, banana si cam atat. a, si compot daca are chef si ii place.
Kmy vazut pozele suuuper frumoase! si n-am vazut cucuiul
Papa lasa prostiile nu o sa te ingrasi in veci! asa ca mananca tu cum o faci de obicei [:P]
noi am avut o noapte proasta....Patrick nu a adormit pana la 11 si ceva, ceeace la el este o premiera absoluta. si s-a trezit la 6. nu stiu ce poate avea. in schimb i-am comandat pat de copil, vine saptaman viitoate. e tare tare frumusel!
va pupam si sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

cuciul a trecut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


YASMIN CARLA RARES


Nici noi nu suntem prea bine ... Giulia a vomat ieri de 2 x, suspectez vesnica amigdalita ... sa vad cum ajungem la doc. In rest, veselie mare, i-am luat plastilina, a mancat precum o vitica, a dormit bine. Io am cam frecat casa

O zi faina sa aveti, la noi a plouat si e mai racoros


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata - hai ca azi am reusit performanta sa intru inainte de prinz...
LMA pentru piticii care se sarbatoresc astazi:
Yasmine, Carla si Rares

Noi suntem in perioada de re-acomodare cu bunicile - cele 2 saptamini de program non-stop numai cu mine si tati isi arata roadele: stefan plinge in fiecare dimineata cind plecam la servici si el ramine cu bunicele...dar ne revenim noi! In rest ce sa va zic de el - pe linga vesnicul "mamamam" cu care ne asteniza pina acum, a mai adaugat un fel de pasareasca de genul ghe, ghi si altele, oricum nimic inteligibil, dar macar e ceva in plus! Cred ca de citeva saptamini si-a descoperit limba si a vazut ca poate face una-alta cu ea: sa scoata sunete, sa se linga pe buze, etc.
Cu mincarea zic eu ca stam bine - pofteste la absolut tot ce mincam noi, vrea sa experimenteze, dar nu pune in gura pina nu miroase sa vada ce si cum... - oricum l-am trecut deja la "oala mare" a familiei, nu ii mai gatesc nimic separat.
Gata, ca deja m-am intins peste masura de mult...

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

...am intrat sa va salutam si sa ne inscriem in clubul "enteroviroza" de vara ...si la dublu...adica dupa ce de joi pana luni a deschis sezonul al meu sotz, de duminica noapte a inceput Ilinca cu vomitat si scaun apa... azi noapte a facut si febra...nu vrea pe nimeni pe langa ea decat pe mami...asa ca ieri am facut curse servici-casa, azi am ajuns mai tarziu... si ma dispera urletele ei cand este vorba de luat medicamente, luat temperatura ...(am cumparat termometru pentru ureche, rapid, intr-o secunda, ma bucuram ca am scapat de corvoada asta... si azi noapte a dormit cu mainile la urechi si simtea imediat cum incercam sa i le iau)

asa ca sunt zombi!
Marcela, zi-mi te rog, cum luati frunze de salcam???? ceai ?

Desi tarziu, dar din toata inima urez copilasilor care si-au sarbatorit zilele trecute tot ce-i mai frumos pe lume, sa creasca sanatosi si frumosi, iar mamicile sa se bucure de asa odrasle minunate!

Aceleasi urari si sarbatoritilor de azi, la multi ani si petrecere frumoasa

Gabi si Carmen, bine ati revenit!
Liliana, vacanta placuta!
Andrea, bafta cu job-urile!
Sanatate multa la copilasi bolnavi Danut, Pat, Daria...scuze daca am uita pe cineva!

si o zi frumoasa tuturor!

ah, mi-am amintit! Roxana, ce fel este patutul lui Pat? nu cade din el?... ca Ilinca reuseste sa cada jos si din al nostru 1.80/2 m


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

LA MULTI ANI! sarbatoritilor

papadik, sa-l stapanesti sanatoase si la cat mai meseriase fotografii! cu de care dynax te fotografiezi?

lumi - eu i le-am dat crude, din pom. le-am spalat bine si i le-am dat sa le rontaie - era mica si ar fi bagat orice in gura oricum daca poti sa ii toci marunt cateva frunze si sa le amesteci cu ceva ce stii ca ii place si are voie, ar fi super.

multa sanatate bolnaviorilor!

cele mai frumoase

Mergi la inceput