Sarbatoritii de iulie-august 2004 (192)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am uitat ceva - speel am vazut pozele tale - super baieti ai!

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi imi pare bine ca v-ati simtit super in vacanta, asa si trebe. unde e pensiunea aia de care ziceai, in moldova, departe?
Daria cool, unde-i casuta? ne vedem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxi, n-am luat nici un medicament, ea zice ca de la pasta de dinti daca am schimbat-o de curand, sau de la vreun aliment. Dar nu e sigur alergie, ca am mai avut, si atunci aveam si alte simptome de genul urticarie, prurit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Gabi imi pare bine ca v-ati simtit super in vacanta, asa si trebe. unde e pensiunea aia de care ziceai, in moldova, departe?
Daria cool, unde-i casuta? ne vedem?



Este in localitatea Vama, jud.Suceava - e aproape de Manastirile Moldovita si Voronet. Chiar e super! Oricum pe acolo sunt multe pensiuni, tare frumoase, asa ca ai de unde alege! Pupici lui Pat sa-i treaca viroza!

Gabriela si Stefan David
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

breii, noroku` meu ca nu v-ati omorit cu scrisu` mai mult mi-au luat pozicile pe care nu le mai comentez ca-i talmes balmes in capu` meu, da` pup protagonistii frumosi si duamnele aferente si mai felicit si pozarii pentru peisaje se stiu ei care is...
io ma-ntorsei de la mare, uoff, uoff, mai, mai, unde nu mai era vreo saptamina ca sa ma satur... cupiii au fost la mare inaltime, unu nu se da scos din apa altu` n-a vrut sa intre decit dupa 4 zile, stiti voi care si cum... la mincare la fel, unu urla ca-i e foame, altu abia de ingurgita ceva, deh, fotomodel vrea sa fie `poi fotomodel sa se faca, hehehe. in rest, destractie mare, ne prinse politia la intrare-n constanta cu itepeu` expirat de-o luna ashea ca n-am miscat masina din loc cit furam pe litoral motiv pentru care berea aia ce trebuia s-o beu cu roxana inca mai iashte la rece pentru fro doo saptamini
acu`st intre doo drumuri, dupa ce-o rezolvam pe florica (masina) plecam in nordu` moldovei da` pin-atunci is cu geana pi voi
edit, ca uitasi sa scriu despre cupiii bolnaviori si gravidute

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

salutare
iata cateva poze de la petrecerea noastra:
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=552744175&security=fuLXzN




http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=550922284&security=xmswcv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

scuze ca sunt puse anapoda..........
in albumul 2 gasiti poze de la petrecere mai la sfarsit.......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello si eu in viteza


Danut s-a trezit azinoapte la 1 cu febra 38.8, i-am bagat un supozitor, scade intr-o ora,
- la 5 a.m iar febra 38.5, dat o l-ta de marcofen, scade in 15 minute, somn, pana la 10.30,
- la 14 scaun moale, muuult, iar febra 38.5, iar supozitor, mers la medic, cautat la gat-plamani- nu vede/aude nimic.

Concluzie: enteroviroza. Tratament: smecta sau furazolidon, ceai de menta, regim, antitermice la 4 ore. Mai mergem maine sa se mai uite daca nu se suprainfecteaza gatul.

Nevoie de sfaturi:
-cum sa-i dau scarbosenia aia de smecta fara s-o vomeze?
-ce sa-i dau sa pape? supa de morcovi, orez fiert, paine prajita, ceai, mere coapte .....si mai ce? ca nu cred ca va agrea nimic din toate astea...acum doarme

pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia - sanatate muuulta lui Danut !!! Nu stiu sa-ti dau sfaturi cu regimul ... iar Smecta Giulia a baut-o in ceaiul de menta indulcit cu zahar, ii lua gustul scarbos mentolul cred.

Kamiska - ce costum misto de fluturas a avut mandra, foarte, foarte frumoasa e

Carmen - drumuri mistoace sa aveti si vacanta faina in continuare !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:


Roxi spui ca nu mai are nimic Pat...si simpatica faza cu un copil care urla asa sigur nu are nimic.
Daria cred ca numai la mare iti e gandul.Chira mai fetele de ce nu ati pus de o intalneala la mare ca am impresia ca sunteti multe plecate acum acolo.
Carmen welcome back, sa inteles=g ca ti-a priit marea.
Lia sanatate lui Danut si tie putere sa treci peste toate.
Kami am admirat ingerasul roz, tare frumos este.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput