Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p_onu spune:

ok, n-am noroc, asa ca merg sa vad un film....

pupici
Paula 23+ cu octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Dbunny, la multi ani! sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos. imi pare rau pentru accidentul de masina prin care ai trecut, dar ma bucur ca tu si bebe sunteti bine.



19 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

miraco eu de la 16 saptamani iau Materna cu seleniu, care in curand se va numi Materna centrum, iar de la 19 saptamani iau Tardyferon fol. acestea mi le-a recomandat medicul ginecolog, care mi-a spus ca trebuie sa le iau pana nasc.

asiza, am fost plecata la tg. mures, ca acolo stau parintii mei. am fost 3 zile la sovata unde m-am balacit ca o rata, si apoi cu sotul meu la pescuit langa sovata si la bistrita.


19 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Bine v-am gasit!
N-am mai intrat de 2-3 zile, v-am citit doar.
Bun venit fetelor noi!

M-monique, bine-ai revenit.

Miraco, si eu iau Materna cu seleniu din sapt 7-8-9, nu mai tin minte.

Dbunny, LA MULTI ANI SI TOT CE-TI DORESTI!

Acum sa va spun problema mea: M-AM CURENTAT la masina de spalat, nu tare, dar suficient cat sa ma sperii, oare-i face rau bebelusului? Atunci, in momentul ala l-am simtit si pe el ca s-a miscat, spuneti-mi, o avea ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

pi fuga ... nu ca de obicei:

p_onu trimis un PM.
miraco - eu iau elevit.
Dbunny - imi pare rau pentru voi - dar bine ca sunteti in regula. Pupici la bebe luptator si rezistent.

am fugit spre home, la bagaje si impachetari pt plecare.



Miro25+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

doamne dumnezeule...azi e o zi neagra???mai intai elaa...apoi dbunny..si acum roxana_c

sincer ar trebui sa suni la medicul tau..eu nu stiu ce sfat sa-ti dau..imi pare rau...ai grija de bebe?? a mai miscat dupa incident?

dolores 21+David Cristian
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Miraco, si eu iau Elevit din sapt 14...insa nu zilnic, ci cand imi amintesc.
Roxana, eu zic sa stai linistita....curentatul la masina de spalat inseamna ca te-a "zguduit" putin. Atata timp cat nu ai cazut, nu ti-ai pierdut cunostinta, nu ai suferit arsuri (Doamne fereste pentru fiecare dintre acestea), chiar nu ai nici un motiv de ingrijorare!A trecut, mai mult v-ati speriat amandoi!

Raluca 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p_onu spune:

Saru'mana, Miro pt PM

paula 23+ cu octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

fetelor, voi cum suportati caldura?
eu de la caldura am dureri de burta, nu foarte mari. i-au no spa si stau cumintica.

19 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p_onu spune:

Miraco, nu esti singura care nu a luat complex de vitamine pana acum... Eu de la inceputul sarcinii nu am luat decat o tb de acid folic. Asa mi-a spus ginecologul, ca nu e cazul, pt ca e vara si ma pot vitaminiza natural.

Marti am fost la control,a vazut rezultatele la morfologie si mi-a recomandat ca pe langa ac folic sa iau fier sau vitamine (evital sau materna) pentru imbunatatirea circulatiei pe artera ombilicala (la morfologie, am avut IR pe artera ombilicala crescut)

Roxana_c, ai grija de tine, nu te mai apropia de masina de spalat cu mainile ude...Vorbesc serios!!! si mie mi s-a intamplat cu ceva vreme in urma. Sfatul meu ar fi sa suni totusi ginecologul. mai bine sa te creada cicalitoare, decat sa fii tu nelinistita

paula 23+ cu [baitel]

Mergi la inceput