Inseminare (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dmcraiova spune:

tabitha ma bucur enorm de mult pt tine. Sa ai o sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos ... apropo, vrei bebita sau bebic? speram sa te urmam cat mai curand la gravidute.
va pupicesc pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loina_ln spune:

draga Sheritra as vrea sa imi dai si mie mai multe detalii despre Giulesti. vad ca esti la curent cu datele de acolo. m-ar interesa un nr. de tel., un doctor bun ( pt IA), si cum sa procedez sa pot sa imi fac o programare
mercic mult si ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

TABITHA FELICITARI!!! Stiam eu ca e cu ochisori!!!
O sarcina usoara si un bebe sanatos! I-mi dau lacimile de bucurie, sincer! Stiu cat de mult v-ati dorit copilul asta si tu si sotul tau! I-mi imaginez emotia sotului tau intelegator si cat de mult a dorit un copil, cu orice sacrificiu! Felicitari pentru amandoi, nu oricine ar fi putut face acest lucru si ma refer in primul rand la tine. Vorbeam zilele trecute cu sotul meu despre tine, si m-a rugat sa-i trimit personal felicitari sotului tau pentru taria de caracter si dorinta infinita de a deveni tata. FELICITARI MAMICO!!
DIDA77 multumim pentru noul capitol si felicitari pentru reusita ta!
Ma bucur ca au inceput sa vina bebelusii si pe la capitolul nostru, s-o tinem tot asa!! E de bun augur acest inceput!!
Despre mine: z22 astept sa vina rushii ca sa incep stimularea si pe urma daca totul e ok, sa fac o ISA.

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushel spune:

Ioana, te rog ajuta-ma cu un sfat..am fost la med new life, la sugestia ta..la dr. gherasie...mi-a placut mult de ea, insa nu stiu mai nimic despre reusitele sale profesionale..crezi ca e bine sa merg pe mana ei pt o laparo si restul, sau e mai bine sa ma bazez pe taciturnul dar priceputul T?..poate sunt off-topic, imi cer iertare, insa nici macar perspectiva unei IA nu o am avand trompele infundate...te rog, ajuta-ma cu o recomandare despre ac dr. Gherasie..multumesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Papushel despre dr. Anca Gherasie, nici eu nu stiu foarte multe, stiu doar ca are reusite in IA, ca e si biolog deasemenea si pentru ca lucreaza la un centru privat am apelat la ea, pentru IA. In ce priveste o investigatie, precum laparo, e foarte priceput dr. T, deaceea sunt si pacienta d-sului, insa d-ul nu face inseminari si am ales cealalta varianta. Asa ca eu, nu prea stiu ce sa-ti recomand, depinde de tine unde vrei sa mergi si cu ce medic. Daca vrei sa continui cu un singur medic, alege varianta Anca Gherasie si sa stii ca nu toti medicii renumiti, sunt si cei mai buni. Sunt multi medici, de care nu prea stie nimeni, dar cu multe reusite, precum acesta dr. de la Med New Life, care mie mi-a inspirat incredere. Conteaza foarte mult sa gasesti un medic, care sa stie sa te asculte si pe tine, sa-ti cunoasca bine problemele si sa-ti dea tratamentul potrivit tie. Asa ca e doar alegerea ta! Mult succes i-ti doresc, sa faci cea mai buna alegere!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu76 spune:

Felicitari , Tabitha!Asa , da-ne si noua speranta!Ca avem maaaaare nevoie!Arata-ne ca se poate si trage-ne si pe noi dupa tine!Ca abia asteptam sa venim tropa - tropa
Fetelor ,a facut vreuna din voi inseminare la dr Vladareanu?Ca eu la dumnealui am fost .E prima data consultatie acolo si pac imi zice ca e mai bine sa incercam inseminare , sa nu mai pierdem timpul .(Deja am pierdut destul , ca tot incercam de aproape 3 ani ).Am vazut ca a fost postat mai demult de Anca Wish ; dar eu sunt mai noua pe aici si poate imi spuneti si mie cum e mesajele astea private.Pot sa trimit asa la oricine?
multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

marunzika, goldi, sheritra, danita, dj_mama, dmcraiova, ioanatugs, ralu76: va multumesc mult pentru cuvintele voastre minunate. Eu sunt ziua 32, cu TB 37,0, nici o urma de rushi. Ceva dureri surde, mai mult ca o presiune, in sani, noaptea si atat. In legatura cu sexul copilului, pot sa va spun absolut sincer ca imi dorec un copil sanatos. Sotul meu si-ar dori o fetita, ca-s mai lipicioase, dar nu asta conteaza acum. Totul e sa fie bine. A, si da, am mai putin de 35 de ani, dar aceasta nu inseamna ca nu se poate si peste 35 ani.

iazminn: mie dr. Dracea mi-a scris ca este inca in concediu pana in sept. cand va reveni la Giulesti cu toate fortele. Pana atunci mai apare asa, episodic, la cate vreun FIV programat de mult.

danita: Iti multumesc pentru toate incurajarile tale si pentru ca mi-ai dat forta de a merge mai departe. Sa-ti dea Dumnezeu sarcina usoara in continuare si un bebe super sanatos.



Primele mele teste - http://community.webshots.com/user/Tabitha_Dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Tabi, ce sa mai, este baiat la cat de groase sunt liniile de teste!
Sa-ti traiasca mare si voinic!
Loina, pt Giulesti inseminare suni la 316.12.77, spui ce zi a CM esti, la ce doctor vrei sa faci, si te programeaza asistenta cam in Z10 de CM la prima eco. Sa-ti calculezi inainte zilele, ca te grabeste la telefon, trebuie sa-ti spui repede lectia ca altfel te mai si incurca.
In luna august nu prea sunt doctori disponibili, Danyalo a facut programare tot la Cocei (doctorita care-mi face si mie luna aceasta)si la ea prima consultatie este pe 1, si nu i-a spus ca n-o sa fie in spital pt IA.
Mai citeste pe forum, alegeti un doctor care-ti place, si vezi ce disponibilitate are. Daca vrei musai luna aceasta, faci si tu cu cine este available in perioada ta de ovulatie.
Eu m-am oprit la Cocei deoarece am auzit multe lucruri bune despre ea si-ti vorbeste frumos, nu se rasteste si nu te priveste scarbita.
Pret: 2 mil la casieria spitalului pt IA, eco gratis. In plus, dupa cat poti tu.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Ei am uitat de mine, azi de dimineata mi-am facut Pregnylul, disperata sa nu ramana putin lichid pe ac cand mai aveam o liniuta am apasat pistonul cu putere, ca haplea, sa nu pierd nici un strop, si m-a durut , dar mi-a trecut!
Maine vin insamantata !

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Dragelor va doresc la toate sa aveti parte de bucuria celor doua liniute sau a testului de sange reusit ! ( mie testul cu cele 2 liniute mi-a iesit negativ - negativ)



va pupicesc si va doresc o vara frumo - frumo !

Danita 21+

BeBelusca

Mergi la inceput