kaali-budapesta-fiv

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta71,sa ne spui cum decurc acolo lucrurile si cit costa.
va si va doresc un week-end placut,MONI
era sa uit o intrebare:la cine ai facut in Cluj sau la ce clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Moni am sa va spun, cum sa nu. Joi trebuie sa fiu la dr. la Szeged, asa ca voi stii mai multe atunci. Am emotii. Eu am facut FIV cu dr. Micu la Ginecologie I. Uite, aici am scris mai pe scurt unele lucruri despre ce mi s-a intamplat, dar nu totul. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77263&whichpage=13 In plus, datorita acelui tratament pentru FIV, cred, desi inainte aveam analizele hormonale bune (si nici nu am avut probleme hormonale vreodata), acum sunt peste limita superioara, mai ales FSH si LH.
Enierdely eu cu dr. Micu am facut laparoscopie. Nu-ti fie frica, nu e operatie grea.
Magda si eu astept sa vad ce ne spui tu despre Budapesta. Pe cand te-ai programat?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Magda, succes la Budapesta si sa ne povestesti si noua cum a fost!
Fetelor, multa bafta tuturor celor care vor sa faca FIV sau inseminare in urmatoarele luni!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Buna fetelor. Intru si eu la acest subiect sa va spun ca mi-am facut si eu azi programare la Kaali DEBRECEN pe data de 21.09.2006. Am fost tare dezamagita ca tocmai la sfarsitul lunii viitoare au putut sa ma programeze, eu speram sa pot merge saptamana asta ca sunt in concediu medical. Dar se pare ca sunt foarte aglomerati. Programarea mi-am facut-o la DR. Tandor Zoltan.
Sotul meu a vorbit la telefon cu ei, si spunea ca au fost super draguti. Consultatia ni s-a spus ca ne costa 12.000 forinti, ca acolo ni se va spune ce analize sa facem. Din cate am inteles noi, analizele le vom face in Romania, si cu rezultatele traduse vom merge la ei. Totusi avand in vedere ca eu nu stau in Cluj, si mie imi e mult mai aproape Debrecen decat Clujul, asi prefera sa le fac acolo daca se poate, ca sa nu mai zic de faptul ca imi e frica sa nu se traduca rezultatele gresit, sau cine stie ce se mai poate intampla.
In afara de Eniko, a mai fost cineva la Debrecen??? Daca da, va rog tare mult sa scrieti aici, ca sa ne mai dati informatii... Eu am ales Debrecenul din cauza distantei, in sensul ca e cel mai aproape de mine, numai 100 km, celeleate fiind mult mai departe. Voi de ce ati ales Szeged sau Budapesta??? Ca doar e acelasi institut Kaali, nu??? Sper ca doctorii sunt la fel de bine pregatiti peste tot, si nu am ales gresit...
Va pupic pe toate, si va rog sa scrieti amanunte dupa ce va intoarceti din Ungaria, indiferent de localitatea in care ati fost....

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

CRINUTA DRAGA,
eu,m-am zapacit total citind ce-ai scris si am ramas uimita de ce ti s-a intimplat.Daca nici acuma dupa zeci de ani ,tot asa sunt medicii,numai pentru interesul lor,atunci sa ma ierte D-zeu,ca nu-si merita nici salarul.Stiu,ca am umblat si eu la ei ,c-am 6 ani,de am albit si uite am ajuns la 39 de ani si ma tratez cu plante ,ce sa fac.
Pentru asta ma interesez si pe mine de Kalii,sa vad ce si cum stau lucrurile acolo.Voi stiti fete la care ia reusit din prima?
In ce limba vorbiti cu ei,cind va face-ti programarea?
Poti merge in orice zi acolo,nu trebuie sa fi dupa o anumita zi de la CM? Cu ce trebuie sa mergi la tine,ma refer la analize ?
cit costa si trebuie platit inainte sau numai dupa terminare.
Cite zile dureaza toata problema?
Cred ca am intrebat ce m-ar interesa ,poate am omis dar imi voi aduce aminte si o sa va mai intreb ,daca nu va supar.
va tin pumnii la toate si D-zeu sa va ajute
.
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mormelvio eu am ales Szeged ca stiam fete care mergeau aici. Doar pentru atat.

Moni imi pare ata de rau ca ai trecut si tu prin neplaceri datorita dr. si tratamentelor. Mai bine ar fi fost sa nu intelegi prin ce am trecut, dar din pacate, asa e uneori viata asta.... Tu tot la Cluj ai fost la tratamente?

Sa-ti raspund la intrebarile la care stiu:
Eu stiu o fata, pe Mi-Ka, ea a reusit la Szeged din prima si cu un singur embrion. Daca intri pe subiectul Szeged, are sa-ti spuna ea mai multe.

Pentru programare la Szeged a sunat sotul si a vorbit pe engleza cu dr. (l-a cerut pe dr. la telefon). Apoi am vrut sa schimbam programarea pe o alta zi. Atunci dr. nu a fost disponibil (era in operatie), asa ca sotul a vorbit cu niste asistente pe engleza. S-au inteles mai greu, dar se pare ca s-au inteles. Ca sa fim siguri, a sunat azi cineva din Canada care stie maghiara si a verificat ca suntem programati (de fapt eu eram cea stresata).

Eu merg cu analizele hormonale (pe care vreau sa le mai repet), cele din secretie si din sange o parte si cele ale sotului. Vezi ca la subiectul Szeged, pe prima pagina este lista cu analize necesare.

La restul intrebarilor nu stiu sa-ti raspund eu inca nu am ajuns acolo. Poti sa intrebi linistita, eu am sa-ti raspund la toate intrebarile la care stiu.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

CRINUTA,iti multumesc foarte mult de raspuns.Nu stiu daca mai iesti in fata calc. ca la voi e noapte la mine abia la amiaza si iti spun o noapte buna.
-atunci de limba nu-i problema,ca sunt in SUA de 2 ani.
-am sa intru pe subiectul Szeged,sper sa ma informez bine.
-de trecut am trecut si eu prin atitea si nimeni nu mi-a spus ce si cum este ,numai ca sunt sanatoasa hormonal dar pentru mine asta nu a fost o rezolvare.Am avut un chist si aici mi-a disparut cu ajutorul pastileleor de zmeura.Am umblat de am facut bataturi in talpi pe la usile doct.Muresan ,Zolog,Clara dar nu mai stiu cum are cab.exact linga primarie,la Jidmon,poate nu am scris bine dar nici nu-mi bat capulmca toti m-au purtat ca pe un ciine in lese ani de zile,poate nu a fost medicii mei norocosi,i-am schimbat ca asa se zice sa vad care-i mai bun,la care sa-i mai tot dai bani si uite asa.Cel mai mult am fost la Muresan Daniel,care ma purtat prin clinica nr.1 sapt. si de 3/sapt la cabinet,sa nu cumva sa-i scada monetarul.Nu vreau sa fiu rea dar asta-i situatia acolo.
Aici in Vegas,la fel m-au pus sa repet analizele horm. si din singe pentru chist si sunt perfecte,deci nu stiu daca are rost sa le repeti ,eu le-am repetat dupa 1 an,de cind am plecat din Cluj.
Ce sa-ti zic de aici ca daca hormonal esti sanatoasa ,astia nu-ti fac nimic in plus decit te trimit la FIV si costa 12 mii de dolari,te rup de bani ,te ruineaza ,zice sa scoti din banca si uite asa,daca nu adopta,foarte scurt si la subiect iti spun.Banii ochiul dr.Bani si iara bani ca nu-i mai satura D-zeu de bani.
Nu mie usor deloc dar ma gindesc si eu daca reusesc vre-odata.
te ,mult si o de la mine sa-ti poarte noroc,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Moni multumesc pentru . Cand vin de la Szeged am sa scriu cum a fost.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda76 spune:

Crinuta eu sunt programata la Budapesta pe data de 05.09
Andicu, multumesc de urari si spre sa fie bine.

Eu am ales Budapesta pentru ca am acolo un apartament inchiriat si imi va fi mult mai usor cu drumul. Voi merge si voi sta acolo din ziua in care voi incepe stimularea. Din punctul de vedere al profesionalismului de care dau dovada,eu cred ca nu exista diferenta intre centrele Kaali. Diferenta este ca centrul din Budapesta este mai vechi, mult mai mare decat celelalte si ma gandesc ca si mult mai aglomerat, fiind in capitala ! In rest, nimic, asa ca mergeti cu incredere la oricare dintre ele.

o viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Moni m-am intors de la Szeged. Uite aici am scris cam cum a fost si despre ce mi-a dat sa iau in continuare. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79902&whichpage=14 E deosebit fata de locurile pe unde am fost pana acum.
Magda iti dores succes. Si sa ne scrii cum este si acolo.
pentru toate

poze

Mergi la inceput