kaali-budapesta-fiv

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Bine te-ai intors Crinuta mea,ma bucur ca te-ai simtit bine,sper sa fie bine. am citit repede pe unde si ce ai facut dar am intrebari ca batrinii pentru tine,adica mai babeste pentru mine.Pina la urma ai facut FIV?
1- te-a trimis in Rom.sa-ti repeti PRL,FSH,LH si de ce?
2 -ce este AC,asta ma na inebunesc presurtarile?
3 -te-am intrebat in mesajele trecute un lucru imp.-cit a costat toata umblatura asta?trebuie si spaga?
Sa ai grija de tine,promiti?
multi ,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

MAGDA,TE ASTEPT SI PE TINE CU VESTILE DE ACOLO,NU SCAPI USOR.
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Chivutamonica: AC inseamna anticonceptionale. Exista pe aici pe undeva, o sa caut eu daca vrei si o sa postez un link, o lista cu toate prescurtarile folosite pe site.Uite linkul, nu sunt chiar toate prescurtarile dar sper sa te ajute.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62176&SearchTerms=prescurtari
Cat despre spaga, nu cred ca e cazul in Ungaria...dar poate ne confirma fetele....ca si eu trebuie sa merg in 21.09 la prima consultatie si sa stiu la ce sa ma astept...
Fetelor parca ziceati ceva de o noua lista de preturi....va rog sa o postati ca sa stiu de cati forinti o sa am si eu nevoie....
Pupici si bafta celor care sunt in "focuri" zilele astea...si nu numai...

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, cel putin la Kaali din Szeged n-am auzit de la nimeni vreodata de dat spaga! ma indoiesc ca se practica asa ceva acolo! mai ales ca dr meu are toate darurile asezate la el in birou pe rafturi in tipla, asa cum le-a primit!
Cat despre lista de preturi, la subiectul Szeged , pe prima pagina, aveti o lista de preturi de la clinica de acolo, numai ca urmeaza sa fie reactualizata, ptr ca am inteles ca au crescut putin ( ptr ca a scazut forintul ). Mult succes si sa ne spuneti cum a fost la Budapesta, cele care aveti deja programare!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Uite aici lista cu toate prescurtarile uzuale folosite pe forum.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ale, nu vreau sa se supere nimeni, dar ma gandeam : nu ar fi bine sa unim subiectul cu cel de la Szeged? ptr ca informatiile astea intereseaza si pe fetele de acolo, e vorba de aceeasi clinica din Ungaria, numai ca sunt locatii diferite, si apoi sunt doar vreo 3 fete deocamdata care vor sa incerce la Budapesta si sigur au nevoie si de informatiile postate dincolo. Mie una, mi s-a intamplat sa gasesc intrebari aici al caror raspuns se afla postat la sub. Szeged, si ori le-am indrumat acolo, ori a trebuit sa repet raspunsul ptr fetele de aici.
Ce ziceti fetelor? va deranjeaza daca ne unim intr-o gasca vesela si doritoare de cu ajutorul clinicii Kaali ?
Daca nu sunteti de acord, ptr mine nu e nici-o suparare, sper doar sa nu va suparati voi ca am pus problema asta!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Andicu, nu sint cea mai potrivita persoana sa o intrebi
Io sint pro, dar daca initiativa venea de la moderatori, imi sareau fetele in cap.

Intreaba-le pe ele si dupa ce cadeti la pace, ma anuntati.

PS pot sa-ti sugerez si un titlu: FIV in Ungaria

Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, eu astept parerea voastra! cred ca ne-ar fi mai usor la toate sa gasim toate detaliile legate de Kaali in acelasi loc! mai ales ca toate care incercam la Szeged sau ne gandim sa incercam, suntem interesate si de Budapesta sau Debrecen .

Ale,merci .

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Moni inca nu am inceput FIV. am fost doar la prima consultatie si m-am dus cu o parte din analize facute. Hormonii mi-au iesit aiurea de tot fata de anul trecut, asa ca mi-a spus sa-i mai repet. Mi-a dat si ceva tratament pentru prolactina crescuta (bromocriptina) si mi-a spsu ce sa fac in continuare.

Scuze ca nu ti-am rspuns cat costa totul, nu am vazut intrebarea. FIV fara ICSI costa in total 380.000 ft (inca nu am platit). Daca faci si iCSI se adauga inca 110.000 ft. Mai sunt niste proceduri care se pot face si preturile le-au scris fetele la subiectul Szeged. Analizele pe care le-am facut pana acum (hormonalele, spermograma si spermocultura) au fost cam 2.000.000 lei Restul (cultura din col, Papanicolau, si analizele si pentru mine si pentru sot Ag HBS, AcHCV si AcHIV) nu ne-au costat ca am facut in asa fel sa le facem pe gratis (pot sa-ti spun pe PM cum daca vrei, si la oricare pot sa va spun daca va intereseaza, e mai mult de scris).
In total cu drumuri si cu tot am inteles ca vom ajunge pe la 3000 de euro, dar inca nu pot sa-ti spun sigur. Poate stiu alte fete care au facut deja FIV acolo.

Nu am dat nimic in plus fata de ceea ce scrie pe chitanta. Sa stii ca la Cluj in schimb, am dat foarte mult in plus, adica "spaga", tot cam spre 3000 de euro m-a costat totul.
Daca mai ai orice intrebare, iti raspund cu placere, numai sa stiu.
Andicu, Ale nici eu nu am nimic impotriva sa se unesca subiectele, dar cum vor si restul fetelor, care scriu de mai demult la ele. Oricum eu citesc si scriu la amandoua, ca ma intereseaza amandoua subiectele.



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta,iti mulrtumesc foarte mult.N-am stiu ca acolo mai sunt forinti asta inseamna ft,nu?Eu stiam ca au si ei deja in euro sau gresesc.Chiar nu stiu,habar n-am.
Andicu si Ale,uniti-le draga ca stiu si eu unde sa ma uit de una alta,chiar pentru preturi am intrebat-o pe Crinuta,pentru ca n-am stiut ca la sub.Szeged,gasesc aceste informatii.
O sa ma uit chiar acum la acel subiect.
,Moni

Mergi la inceput