Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

cristina multumesc pentru complimente....si eu cred la fel de familia voastra....suntei o familie fericita si implinita....nu ne-ai povestit cum a-ti sarbatorit aniversarea casatoriei....si daca au sosit parintii tai........
aelita nu stim ce e bebita.......ca vrea sa ne tina in suspans....de aceea nu ma pot pronunta cu numele .....
Miraco multumesc de PM , mi-am facut comanda la cel pe care mi l-ai recomandat prima data.....sper sa nu fiu dezamagita....dupa descriere parea super......multumesc inca odata.....


alexandra 24+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Miro am pus si eu aseara poze, dar nu stiu pe ce am apasat ca pozele au disparut am murit de nervi mai ales ca am asteptat sa se incarce si mai imi era si foame si tot pe la firma eram asa ca o sa mai incerc azi poate am mai mult noroc.

Te pupic si ma bucur ca te-ai hotarat sa nu ne abandonezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare fetele,
si azi bag tot ca MIG-ul la lucru ... dar in loc sa lucrez ... eu bag la melodii pe gmail.

Am gasit o metoda mai rapida de a pune melodiile ... le trimit de pe gmail pe gmail.
Ideea e sa avem cu toatele grija sa nu cumva sa stergem ceva - deci - sa nu faceti ca mine.

In continuare ... sa mai si raspundem la cateva dintre voi.
Donia multi ani fericiti impreuna. Noi facem doar 12 impreuna si 3 de casnicie ... deci ave´m multe de invatat de la voi. Beton fiica-ta ... mortala cu perlutza ei.
daniela_b m-am prins intr-un final ca tre sa fie o gluma. Felicitari matusico.
miraco stai bine cu kg, stai ca dupa 21 incepi sa pui cu adevarat. Numa sa ai grija.
Carticica dintr-aceea eu m-am grabit sa-mi iau din germania ... dar nu m-as supara sa mai primesc una cadou si in romana. Am pus ceva poze din ea in album.
roana nu te ingrijora ... nu e musai sa ai si in sarcina ... lactatia poate fi stimulata din luna a 8 pe la final cu ceai ... dar mi-am notat home ce fel de ceai ... asa ca mai scriu si deseara. Inca nu e de panica.
ingeras26a le mai pun eu o data. Enjoy. Ma bucur ca ti-ai mai revenit cu IR-urile alea. De Madana mai stii ceva? E bine? Nu a mai intrat de mult. Concediu placut.
dolores n-ai venit inca de la control? Ce face flacaul? Ti-a facut cu ochiul?
veronici am pus in mailul comun de la yahoo un document cu ceea ce am invatat la cursurile lamaze .. acolo e ceva legat de cum sa bagi sanul in gura la bebel astfel incat sa nu-ti provoace rani.
Alexandra eu am vizionat aseara pozele ... cu sot cu tot.
lia_c ma bucur ca sunteti bine. Uite aici o idee se astfel de patutz ... eu ti-as recomanda sa-l faci la comanda. Cand creste copilul - gratiile se dau jos si devine pat normal de o persoana ... iar chestia de la picioare devine comoda. Am vazut si pe aici prin magazine. Tre sa vad un producator si-ti trimit un Pm. Despre carticica ... cand afli ce ai in burtica ... putem sa-ti comandam noi ... careva o carte in limba romana ... si ti-o trimitem prin posta ... tu platesti la primire ... etc.
Raluca sigur ai incercat mailu cu .com? Deci acelasi mail fara _ si aceeasi parola. Ma bucur ca ti-a dat bebelina de veste ca e ok.
aelita nu ti-e activat PM-ul ... daca deasupra mesajelor tale nu apare cu rosu PM ... nu e activat. Mai incearca o data in meniurile de sus din stanga.
pitikot intreaba dr. poate te trece pe altceva. incearca elevit.

Na cam atat - ma apuc sa pap ceva ... si sa-mi reincep treaba ... ca am asa de mult de lucru ... ... poate termin DVD-ul azi.
Doamne sper sa ramana la fel de liniste si in continuare la birou.

Va pup pe toate si mai revin deseara ... sa nu uit de ceaiuri.

P.S. mi-am mai adus aminte de nume de fetitze super folosite in zona mamei mele: Bianca, Laura si Timea.
Si mie imi plac Elena si Laura ... dar cumnata e Elena si sora mea e Laura ... asa ca trebuia cautat altceva.


pupici.


Miro25+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Alexandra ,sigur vei fi incantata de el....trebuie doar sa ne punem pe treaba si sa notam acolo totul din prima zi a venirii pe lumea a bebelusului .Ce iti trimisesem pe PM era acelasi album, dar il gasisem la diverta la reduceri........
Multi pe burtici tuturor
La noi inca nu a venit lapticul.......dar inca nu cred ca ar trebui sa-mi fac griji
Si la mine misca "dulceata" tot in stanga jos si dreapta sus, mi-a spus doctorul ca sta cu capul in stanga jos.Am fost sapt trecuta la 2 eco, diferiti doctori, luni si sambata si mi-au zis acelasi lucru.

Miraco19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

miro eu deja de dimineata copiez de pe gmail piesele noi puse de tine.......avem noroc ca mai ai timp si de asta........stii ce ii place sotului meu dintre piesele astea cel mai mult....si m-a innebunit...in fiecare seara ii canta bebelui....Prajitura cantata de cei de la Bimbam......

alexandra 24+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Alexandra nu stiu de ce ... dar Bimbam mi se pare prea strident ... poate ca bebelinei o sa-i placa ... dar io mi-s cu melodii dintr-asetea mai lente ... deh batranetile mele ... asa ca io cantece de leagan, alea alea.


am mai pus ceva pe mailul comun ... dar pe cel de yahoo. Pentru "iubitoarele" madamei Columbeanu ... am primit pe mail povestea ei ... cea de dinaintea intalnirii cu Urinel. Enjoy.

Eu m-am abtinut cat am putut de la a comenta aceasta ... familie.


Miro25+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Am gasit si eu un articol despre plante care ajuta la stimularea lactatiei.Sunt foarte bune ceaiurile de anson, fenicul si chimion.(lista poate continua cu urzica, roinita, cimbrisor, menta).Consumate de mamici acestea stimuleaza secretia lactica si trec in lapte favorizand si calmarea tulburarilor digestive ale bebeilor, precum colicile, crampele sau durerile abdominale.Tinem noi minte pana la iarna....nu?

Miraco19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



La multi ani Lavinia, sa fii sanatoasa, fericita, o sarcina si o nastere usoara iti doresc!

Cleo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Multumesc Miro de raspuns. o sa incerc sa strang si eu deseara la dus de sfarc poate iese ceva daca nu...mai asteptam.

mi s-a facut o pofta de spaghete ragu de fug acasa sa imi fac.cu toate ca la suncile mele numia paste nu le tb dar...imi trebuie ce sa fac?.
Va cam las ca merg inspre casa ca azi e mai lejer la birou si poate mai intru dupa masa.

Dolores asteptam vesti de la eco.
va pup pe toate pe burtici.
mami si bebe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna mamicile mele frumoase si scumpe. am venit de la doctor..totul e bine..am fost cu mami meu sa vada puztulica la nepot ...e mai mare decat ale noastre calcule..era cu capul in sus....urmatorul control il am pe 5 septembrie.
m-am si lamurit asupra spitalizarii. totul e asa cum trebuie..daca nu, ma reorientam...
am pus o intrebare care poate va ajuta si pe voi rapsunsul....lichidul sermatic provoaca contractii...asa ca traiasca prezervativul...obligatoriu cu prezervativ.

alex am vazut pozele...ti-am admirat si bluzita maro...am si eu una la fel.in genul ala de fapt..si am vazut si pe bebe...cand afli ce e?


va pup pe toate

dolores 21+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput