Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dolores, felicitari pentru baietzel! Sa fie sanatos!
Miro, m-am apucat sa citesc din urma, pt ca nu am mai intrat de cateva zile si am intrat si pe mailul comun...dar nu este nici o melodie noua, ca vroiam sa mi le descarc si eu :( si dupa aceea am citit ce s-a intamplat, le mai pui o data, te rog?
Sau mi le poti trimite si mie?
Carliema, , nu mai fii suparici, ca nu ai de ce.

Fetelor, am fost si noi ieri la eco 4D la Medlife, dr Chitescu sau Chitulescu nu mai stiu, si maine mergem la Iosup.
Bb este foarte bine, nea- confirmat ca suntem , avem 226 grame, totul este normal, morfologia a iesit f bine, daca vreti o sa scriu cand am timp ce scrie pe eco :) dar sunt 3 pagini...cat despre IR-uri, mi-a spus ca ea nu le masoara decat muuult mai tarziu in sarcina, pt ca acum sunt, oricum, mari, la orice sarcina. Si ca placenta este ok, nu are gr 2, cum a zis Iosup. Acum sunt curioasa ce va zice el maine. Va tin la curent cu "experimentul" meu. Dr de la Medlife a zis sa ma mai duc peste o luna.
Sunt foarte fericita ca totul este ok si dr m-a linistit. Oricum, mai am putin si termin si tratamentul pe care mi l-a dat T pt IR.
Va pupacesc cu drag si va mai scriu:) joi dim plec in concediu, la mare, in Bulgaria. In apa am voie sa intru cate putin, daca este calda, nu? La soare nu am de gand sa stau, deci nu-i problema.

Pupicei, Ingeras 18+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Vad ca unele burtici au facut deja cumaraturi pt bebei...Eu inca nu am cumparat nimik desi m-am abtinut cu greu, dar am primit deja primul cadou pt "dulceata" lu' mami: "Albumul bebelusului meu".E foarte ineresant.Sa nu va ganditi la un album doar pentru poze , e mult mai mult decat atat.E ca o carte , ca o agenda,nu stiu cum sa spun care e foarte utila in primul an de viata.Notam acolo toate evenimentele importante..........Sa va uitati neaparat in librarii si sa-mi spuneti parerea voastra (are o pagina unde sa-i lipesti si bratara de la spital, suvita de par,...etc)Uite asa arata... http://www.litera.ro/carte.php?nume_carte=0427 sa stiti dupa ce va uitati.
Astept parerea voastra.Ce-ar fi sa ne povestiti cam ce ati cumparat voi deja pentru bebei, ce ati vazut interesant ce v-a placut mai mult.......Poate mai aflam cate ceva.
Azi m-am hotarat sa cumpar si eu lotiunea pt. corp si uleiul de corp de la Bubhen, pentru bebelusi.Dar am sa le incerc mai intai eu pe burtik si pe sani ca am auzit ca-i bun si pt hidratarea pielii burtoaselor( un lapte de corp am terminat deja si e ff bun)


Miraco19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ref la nasi, eu o nasesc pe surioara mea (este insarcinata) si o nasesc si pe piticutza ei.
Ref a nasii mei, sunt 2 prieteni de varsta noastra, cei mai apropiati.

Melinda25, felicitari pt 1 an de casatorie! (cu intarziere).
avdanaarhire felicitari pt fetitza!
Dia, imi trimiti si mie te rog link-ul? Pupici.


Pupicei, Ingeras 18+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari pt aniversare!
Ce tare aia mica, delicioasa!

quote:
Originally posted by Donia

Cu ocazia citirii forumului mi-am dat seama ca si noi am serbat ieri oarescati ani de casatorie (daca va spun cati o sa intelegeti ca am motive sa fiu uituca )... iaca s-au facut 13 ani de cand ne-am casatorit, ehehei, ce vremuri...!

Hi, hi, mi-am amintit ce perluta a scos fiica-mea astazi dupa ce m-a pupat pe burta, adica "l-a pupat pe bebe". M-a intrebat oarecum ingrijorata:
- Mama, l-am pupat pe cap sau pe fund?



Pupicei, Ingeras 18+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna dimineatza..eu la 11.30 am programare la dr. e controlul lunar. ma intorc cu vesti si va scriu. va pup...

dolores 21+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinda25 spune:

Buna dragutelor,
multumim frumos pentru urarile voastre, sunteti tare dragute!!!
Si eu va doresc tot binele din lume, si multa multa sanatate, la toate care sarbatoriti ceva anume, si nu numai!!!
Am sarbatorit foarte frumos aseara, ne-am adus aminte cu drag de ziua nuntii, a fost foarte frumos!!!
Trebuie sa mentionez, ca desi eu scriu mai rar, incerc sa tin pasul cu voi, citesc, problema e ca am internet doar la servici (deocamdata), si intru doar cand pot.

Va pup dulce pe toate,

Melinda 21+ Dominik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

quote:
Originally posted by roana

felicitari fetelor care ieri au serbat aniversarea casatoriei: Dolores, Aka sa aveti parte numai de bucurii si fericire alaturi de sotii vostrii. sa va iubiti foarte tare .

Eu mor de cald, nu mai pot. beau peste 2 litri de apa pe zi si sunt abonata nopatea la toaleta asa ca...nici nu dorm bine.
bebe misca de numa, cred ca ii e cald si lui saracutu.

Miro si fetele care au vazut laptic pe sutien sau unde? eu nu am vazut nimic. e normal? adica trebuie sa strang de sfarc? cat de tare? as vrea sa am si eu laptic pentru puiucul meu. si noi avem 26 de saptamani deja. e normal sa nu curga nimic?

Va pup si va doresc o zi faina faina



Roana incearca sa bei acesti 2 litri de lichide pana in ora 19 (dupa nu mai mananci pepene sau fructe care au multa zeama) si o sa vezi ca nu te mai trezesti atat de des noaptea. La mine a dat rezultate !
Cat despre lichid din sani eu v-am spus de acum cateva saptamani ca gasesc picaturi pe pijama si eram ingrijorata dar acum nu mai sunt. Ma bucur sa aflu ca daca-mi curge de acum o sa vina lapticul mai repede,mai ales ca eu voi face cezariana. Eu am citit ca e bine sa-ti intaresti sfarcurile,sa le pregatesti pt.alaptat si la fiecare dush le frec cu plasa de baia(atat cat suport ) si le sterg cu un prosop aspru dupa baie. Ca eu le am atat de sensibile si mi-e frica sa nu fac rani la alaptat.A,si e bine de stiut (mi-a spus fina mea ieri si eu nu stiam) cand alaptezi trebuie sa ai grija sa intre in guritza copilului cat mai mult din sfarc pt.a nu face rani (mamica). Cred ca multe stiati dar pt.cine nu stia....nu am vrut sa tin numai pt.mine.

veronici
23+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Buna dimineata fetele!
Miro bine ai revenit, ne-a fost dor de tine!!!! (cel putin la 90% dintre noi). Bebeul meu nu face "urat" cand o tin pe nepotica mea, se pare ca inca nu e gelos, sau o iubeste si el de pe acum! (Sper sa fie varianta 2!)
Adinazot eu am colostru, dar inca nu imi pateaza sutienul, dar daca strang sanul apare imediat. M-am speriat si eu la inceput, dar fetele mi-au spus ca e normal, un pic cam devreme, dar asta e cu copii precoce!
Roxana C uite inca o data unde sunt pozele: http://community.webshots.com/user/lpetres13
Ramsam bine ai revenit din concediu, ma bucur ca te-ai detasat de munca si de Iasi, chiar daca numai pentru cateva zile. Abia astept si eu!
Fetele am reusit si eu sa imi fac programare la Dr. Iliev, pentru joi, sa vedem ce imi spune, mai ales cu greutatea lui bebe! Oricum sunt invidioasa pe Dolores, pentru ca ei doctorul i-a dat o multime de informatii, mie Mihalceanu nu mi-a spus decat ca totul pare a fi OK! Adica nu sunt suparata ca totul e OK, dar mai detaliat nu se putea??!!
Hai ca tre sa ma apuc de treaba, dar mai dau refresh sa vad ce mai ziceti!
pe burtici si pe mamici!

Laura si bebe strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata!

Multumesc Alexandra si Mirona pt gmail.

Miraco, Albumul bebelusului l-am vazut in Carrefur, costa pana in 400mii. Am vrut sa-l iau si Marius mi-a zis ca voi avea ptr bebe 3 iar ptr celelalte nu, asa ca ... Buricul ,bratara de la manuta si motul (de la turta) le tin si acum, deci as putea sa iau 3 buc, sa vad ce mai scrie in el. L-am rasfoit dar nu mai stiu , erau rubrici mai multe acolo. Primii pasi, primul gangurit, parca.

Dolores, bafta la doctor! Te astept cu vesti.

Donia, la multi ani si tie ptr 13 ani de casnicie. Vad ca suntem de-o varsta, noi implinim pe 25 septembrie.

Lavinia, La multi ani, sa fii sanatoasa, sa ai un bebe sanatos, mancacios si...cumintel(daca nu cer prea mult)

Ingerasa, concediu placut, sa aveti vreme buna . Poti intra in apa, ai grija sa nu fie valuri sa te loveasca in burtica. (Eu intram cu spatele cand erau valuri. )

Fetelor, stiti ca intrasem in panica saptamana trecuta ca nu prea mai misca bebelusul meu? Ei bine, de sambata vad ca este intr-o miscare continua, iar acum il simt si in partea stanga, jos, si in dreapta, sus.




Roxana22+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dimineata burtici.....in primul rand vreau sa iti multumesc miraco pentru pontul cu albumul....de cand cautam asa ceva....la noi in librarii nu am gasit si cautand pe net am gasit doar intr-un singur loc si pretul era dublu.....
Dolores iti tin pumnii ...............sa ne dai vesti bune
Si eu am fost ieri si suntem bine......tensiunea e buna....burtica creste.....
Fetelor a-ti vazut poza cu bebita meu.......daca voi nu ziceti nimic....va intreb eu.....


alexandra 24+
poze

Mergi la inceput