Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

multumesc Miro de PM .....incerc sa vad daca ma descurc.......

alexandra 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Uite ca iar am venit sa mai citesc ce mai scrieti inca nu am adormit

Ramsam ma bucur ca ai reusit sa te relaxezi si sa scapi un pic de munca bine ai revenit

Roxana_c patutul l-am vazut la un magazin aici in oras pe net nu am vazut,daca il cumpar o sa fac poze si va arat

acum chiar am plecat la somnic

pupici


bamboletta 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

cred ca am reusit..........multumesc........

alexandra 24+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

miro.......si sa mai zica cineva ca miro e rea....
gata am plecat la nani ......ca mi-am cam facut de cap......
pupici la toate


alexandra 24+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Alexandra si Raluca v-am trimis cate un PM. Dar cred ca pana termin eu de scris mesajul ... voi ati citit deja PM-urile.
Cleomoni dar tu nu ai facut poze la intalneala? Deci astea sunt toate? 16 ... sa stiu ca deja uzez butonul de cate ori am incercat poate poate ati mai pus vre-o poza noua de la intalneala.
Laura vazut pozele - mi-a placut mult ultima cand sunteti amandoua cu mana pe copil. Super. Auzi? Cand iei nepotika in brate nu incepe bebele tau sa se agite? Am vazut o faza anu trecut cu o gravidutza care luase un bebe in brate ... si la un moment dat i l-a inapoiat mamei spunand ca cel din burtica a inceput sa se agite - simtind ca mama are alt bebe in brate. VREAU si eu sa simt asa ceva.

A simtit careva dintre voi asa ceva?

Desiree cu intarziere - dar si eu vreau sa te felicit. Semnarea actelor pentru casa - un lucru minunat. Noi le-am semnat acum 3 ani chiar de ziua mea. Noi am luat-o cu credit AMR 17 ani. Voi? Oricum ... e de laudat. felicitari si de la mine.
lia_c ma bucur ca ai trecut pe la noi. dar de tine nu ne-ai spus nimic. Si nici de bebe. Esti bine? Sunteti bine? Nu stii inca ce e? Te mai asteptam.
adina eu am observat o singura data ca imi curge sanul ... dar am strans usor de sfarc ... a iesit putin lichid alb galbior ... si gata. de atunci nu am mai observat. Am inteles ca e normal sa ai de pe acum secretia. e un semn BUN ca se vor derfunda canalele usor.
dandusa smechero ... si noi care asteptam ora 12 s-o felicitam.
roxana vacanta/tabar frumoasa Oanei. las ca o sa se simta bine acolo ... iar revederea va fi mai dulce. IACA ... nu mai tac. vad ca la intrebare ti-a raspuns deja Alexandra ... e corect ce zice ea ... si NORMAL ca nu am nika impotriva.
Ralu vii la Timi? DIAAAAA ia auzi!!! Te poti rupe sapt viit de la musafiri pentru o ora ... auzi ca vine ralu in Timi. Eu una abia astept. da de veste ... ca io apar.
ramsan bine ai revenit. Bine ca per ansamblu ati petrecut bine. relaxarea e totul. VREM POZE!!!

quote:
Eu vreau sa ma inscriu matusa!
Am si ochelari!!!Crosetez ciorapi sau pun nervii pe moatze, care doreste..
Plizzz, ma primiti???

daniela_b n-am prea inteles mesajul ... da noi te primim. Pe unde vrei sa tricotezi? Ca nervi asa lungi ... noi nu avem ... si moatze pentru nervii nostri nu se gasesc.


Gata fetele - ma duc si eu la culcarica ... maine o alta zi de calvar la lucru. Sper sa reusesc sa mai pun ceva muzica.

Ieri seara am reusit sa-mi dau jos verigheta de pe deget. Nu voiam in ruptul capului s-o dau jos ... am dat inel de logodna, alte inelushe ... dar verigheta voiam s-o pastrez. dar nu s-a mai putut. De vre-o saptamana a inceput sa ma doara degetul, ba chiar aveam impresia ca se si schimba la culoare. Cu chinuri, apa si sapun am reusit sa o dau jos. Degetul imi arata acum bine, doar ca are urma pe el ... arata de parca ar mai avea inca un inel imaginar pe el. Saracutul cat a indurat. Deci va dati seama ce umflata sunt.
Oricum ... parca toata ma umflu. Am pus 3 poze noi in album ... cu burtocul de saptamana trecuta si de saptamana asta. Deja se vede claro. Clik pe din semnatura mea.

Lavinia Sa cresti mare (in burtica) si sa ai parte de o nastere usoara. Bebe sanatos si papacios si un calduros La multi ani!

Va pup pe absolut toate ... si ne revedem si maine.



Miro24+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Sa ma iertati, va rog, ca sunt ingrozitor de uituca si extrem de obosita, asa ca adresez felicitari in grup:
- intai mamicilor care au aflat sexul copilasilor, sa va bucurati de ei si sa ii tineti in brate sanatosi, atat ei, cat si voi, parintii!
- apoi celor care azi si-au serbat aniversarea casatoriei, multi ani inainte si bucurii alaturi de cei iubiti!

Cu ocazia citirii forumului mi-am dat seama ca si noi am serbat ieri oarescati ani de casatorie (daca va spun cati o sa intelegeti ca am motive sa fiu uituca )... iaca s-au facut 13 ani de cand ne-am casatorit, ehehei, ce vremuri...! Culmea ca am uitat si anul trecut, am uitat si anul asta, probabil din cauza ca in week-end noi suntem de regula tot pe fuga, plus ca nefiind la servici nu stim in ce data suntem. Asta e! Dar noi de regula ne cam rasfatam in familie, asa ca putem considera ca am tot serbat aceasta aniversare.

Citisem undeva de numele Elena, parca aelita scria ca ii place. Ei bine, si mie imi place, daca aveam fetita l-as fi pus pe lista, desi tatal meu s-ar fi mahnit probabl, pentru ca e certat rau cu sora lui care poarta acest nume. Asa ca din acest motiv ar fi cazut de pe lista, dar totusi mi se pare un nume care impune, e simplu dar in acelasi timp plin de personalitate. E ceva aparte.

Nu stiti pe unde e asiza? De mult n-a mai scris.

Roxana, te inteleg perfect cu tabara Oanei. Si eu as vrea s-o cresc pe Roxanica mea independenta, dar cand ma gandesc s-o las sa plece de langa mine parca simt cum imi seaca inima. Va trebui s-o las la un moment dat, dar usor nu-mi va fi.

Hi, hi, mi-am amintit ce perluta a scos fiica-mea astazi dupa ce m-a pupat pe burta, adica "l-a pupat pe bebe". M-a intrebat oarecum ingrijorata:
- Mama, l-am pupat pe cap sau pe fund?

O vorba am pentru problema iscata de Carliema: ignore. Asa ca Mirona, si restul fetelor, gata cu scuzele pentru cat si ce scrieti. Bine?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Buna dimineata!

Ralumat, pacat c-ai patit ce-ai patit si n-ai putut veni la intalnire. Data viitoare nu mai scapi!

Aka, o intarziere de o saptamana nu este ceva deosebit. Sunt doar cateva zile. Se mai intampla. Si bebe recupereaza.
Ce-ai putea sa faci tu? Sa mananci bine, bine (proteine, adica si carnitza ), sa te relaxezi si sa crezi ca totul va fi bine.
Ah, si sa nu uit: felicitari pt .

Dolores, ei, ei vrei sa-ti rasfati flacaul numai intre domnisoare...
Felicitari pt aniversarea de ieri!

Donia, 13 ani de casnicie. Uau!
Buna faza fetitei tale.

Uff, azi e cald rau. Sper sa rezist pe baricade... si apoi tusht direct in piscina plonjez. Numai ca s-a cam dezumflat (cred ca s-a spart).. eh, tre sa luam alta.

22+

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Mirona
daniela_b n-am prea inteles mesajul ... da noi te primim. Pe unde vrei sa tricotezi? Ca nervi asa lungi ... noi nu avem ... si moatze pentru nervii nostri nu se gasesc.





Mirona, am glumit putin si n-am vrut sa sune aiurea...

De fapt, eu o sa devin in curind matusa ( sint tare, tare mindra...) si am zis sa tin si eu ritmul si sa ma interesez ce si cum, poate mai aflu ceva folositor pentru nepoteii mei...


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

'neata burticute!
LA MULTI ANI!Lavinia-p, sa fii fericita si sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!
Monica,Avdaarhire felicitari si voua pentru bebite. Ei si uite ca a mai crescut si nr. fetitelor......
Dolores, Aka si Melinda scuze ca nu am apucat sa va felicit ieri.......Va doresc din tot sufletelul meu sa fiti fericite alaturi de omul care vi l-ati ales sa va fie aproape si in curand de bebeii vostriUite ca am ciocnit cu fiecare un pahar...Sa ramaneti vesnic indragostiti!
Babyyy bine ai venit in clubul nostru
Daniela b poate incerci sa ne coafezi sipe noi.......si ceva ciorapei pentru iarna, n-ar strica Bine ai venit !
Danita mai usor cu dulciurile, mai exact cu ciocolata.........mmmmm si e asa de buna. O data la 2, 3 sapt tot imi cumpar.In rest eu stau binisor cred,desi m-am lasat de fumat si la inceput mancam ca spartaacum am trecut pe fructe muuuulte si rontait legume.
Maine implinim si noi 20 de saptamani si am luat vreo 5,6 kg .De unde le-am luat ?.Hmmmmmmmmmm,nu va spun ca luati si voi

multi in


Miraco19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

felicitari fetelor care ieri au serbat aniversarea casatoriei: Dolores, Aka sa aveti parte numai de bucurii si fericire alaturi de sotii vostrii. sa va iubiti foarte tare .

Eu mor de cald, nu mai pot. beau peste 2 litri de apa pe zi si sunt abonata nopatea la toaleta asa ca...nici nu dorm bine.
bebe misca de numa, cred ca ii e cald si lui saracutu.

Miro si fetele care au vazut laptic pe sutien sau unde? eu nu am vazut nimic. e normal? adica trebuie sa strang de sfarc? cat de tare? as vrea sa am si eu laptic pentru puiucul meu. si noi avem 26 de saptamani deja. e normal sa nu curga nimic?

Va pup si va doresc o zi faina faina

Mergi la inceput