Piticodromul de sept-oct 2005 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Diana, te rog frumos sa editezi mesajul cu numarul de telefon al Ioanei. In principiu nu cred ca o sa se intample nimic, dar mai bine sau nu ne dam numerele pe forum. Simona iti trimit un PM cu adresa comuna si cu parola aferenta.

Scuze!

Va pup

Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Salut la fete

azi este ceva mai racore afara,drept pt care o sa iesim sa vedem "le tour de france" trec pe linga mine oricum nu vedem mare lucru decit niste oamenii slabii, mascati si colorati care trec cu viteza luminii



Mihaela bravo leului fioros , are memorie buna
Sofiapupici lui Nuca ,saracuta stiu ce insemna piscaturi de tantari si noi tot de la baygon avem

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Simonafelicitari lui Maia

deci asa sa intimplat, cum am,zis au trecut ca vantul biciclisti ,acum sint pe champs elysees se invarta acolo

dar ce liniste este

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut! Am facut 7 ore pina in Boston; Miruna a stat in scaun aproape tot timpul, si am mai tinut-o si eu in brate, dar am stat amindoua sub centura. Mare fericire la bunici, a luat toata casa la controlat, scaunele la mincat, am fost in fata blocului in parc si a pipait un ciine, un bauietel i-a dat inghetata, etc - totul pare ok, cred ca o sa se simta f bine. Sa vedem cum o sa reziste parintii ei.

Kristina, sper ca a fost ok plimbarea la mare.
Diana lui Petrut, de aia n-o iau pe Miruna in concediu, sa nu fiu mai obosita ca acasa, cum a fost si mama din exemplul tau. Eu recunosc ca pe mine m-ar obosi - dar stiu ca nu toti oamenii sint la fel. Si aici nu ma refer la borcanase, ci in general, la tot ce presupune grija de copil si programul lui fix.
Irina cuscra, sanatate lui Vladut, si bafta la serviciu, sa-i faci praf.
Antonia, ai vorbit asa frumos despre strainatatzuri, ca mi-ai facut pofta de emigrat.
Sofia, multumesc; eu nu ma dau in vint dupa plecat in concediu, din punctul meu de vedere, cu copil sau fara, cel mai bun concediu e la mama mea acasa. Sper sa nu regret banii cheltuiti in concediu.
Dana lui Antoine, multumesc. O sa mai studiez harta. Ce mai face tatal tau? Toate mofturile lui Antoine?
Diana lui Mihnea, sa aveti drum bun si vreme buna! Te iert, nu am primit nici un telefon dubios; si daca nu ma trezeste nimeni din somn in noaptea asta, inseamna ca omul negru nu a fost pe faza.
Mihaela, ce fain ca ast fot cu leutzul la zoo.

Sa stiti ca eu m-am adaptat din prima la stilul de afara: baie nu i-am facut aproape niciodata 2 zile consecutive, de sterilizat nici nu imi mai amintesc de cind nu mai sterilizez, iar de borcanase, ce sa mai zic, a mincat miruna tot meniul din Romanica plus o parte din cel din jermania. Mda, dar in buletin am adresa de Romania.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Ioana nu conteaza ce zice buletinul. Miruna sa fie OM si o sa-i fie bine, dau si in scris

Fetele, imi cer scuze ca redeschid subiectul, am o prietena americanca, ea stie de forumul nostru de mult. I-am zis ce am scris pe subiectul concedii cu copii si mi-a raspuns : "sa stii ca si fetele au dreptate. Fratele meu rateaza orice petrecere de familie ca sa fie acasa fix la o anumita ora ca sa faca baie copilului si sa-l culce, de concedii nu mai povestesc... si e foarte fericit"
Asa ca trag concluzia: nu conteaza de unde esti, ce zic unii-altii, fiecare face cum vrea pe simplul motiv ca-si iubeste copilul si stie ce-i trebuie.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna dimineata

Nanadana multumim

Ioana eu zic ca e foarte usor sa te adaptezi la stilul de afara, cel putin si eu ma adaptez foarte repede. Poate ca noi suntem tinere si ne place sa fim practice si orice lucru care ne simplifica viata e foarte usor acceptat. Dar este format un stereotip in afara fata de romani, dar speram sa-l aruncam pe apa sambetei.

Diana_n e foarte important sa fim Oameni, sa stim cind sa nu tinem cont de vorbele rele si de sacaielile celor invidiosi, ca tot ce conteaza in viata asta e familia, (aici ma refer la familia noastra, personala) Ea ar trebui sa fie cea care ne sustine, ne incurajeaza si face tot posibilul, indiferent de situatie, sa ne fie alaturi si sa le fim alaturi. Ce ma deranjeaza e ca in ultima vreme asist la dezbinari in familie si asta ma doare.
Dar cred ca Dumnezeu e Singurul care ne protejeaza, trebuie doar sa Ii cerem acest lucru.

Vreau sa va urez o saptamina deosebit de frumoasa si plina de realizari, impliniri si cel mai important, plina de dragoste.
Va dulce de tot.

ps; am vorbit ieri si Miflor si intreaba de voi. e bine, dar mai are de stat, Insa cind revine are de gind sa citeasca tot....Va saluta pe toate cu drag.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Voi cum va descurcati cu caldura ca noi ne chinuim foarte tare.In sfarsit mi-am convins sotul si o sa punem si noi AC. Am decis sa punem LG cu nu stiu cate filtre antibacteriene, nu prea ma pricep la tehnica, l-am lasat pe sot sa aleaga, cica omoara si acarienii si bacteriile.
Voi ce aparate aveti? Au avut copii probleme, ca eu m-am saturat de teoriile apropiatilor care spun ca o sa imbolnavesc copilul.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Sa ne ladam un pic.
Alexia merge bine in patru labute, proape ca nu reusec sa o prind si intr-o secunda ajunge din sufragerie in hol si cu un papuc in gura.
Acum poate sa se ridice singurica in picioare, cemai e o fetita mare.
Imi da si mie cineva adresa comuna si parola aferenta pe PM?
Vreu sa ma delectez cu ceva poze frumoase.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor!

Dana Lucia, ati ajuns cu bine in Romania? Pupici lui Alberto!
Alexuta, ca sa ne admiri, da click pe cuvintul "Noi" din mesajul al 2-lea de la fiecare capitol; nu e nevoie de parola. Felicitari pentru plimbareata! Copilul meu nu a patit nimic de la AC, si l-am tinut deschis non-stop.
Simona lu' Maia, felicitari Maiei ca stie sa stea singura in picioare!
Diana lui Petrut.
Cristina, cum a fost la bunici?

Vroiam sa merg la sala seara, daca tot nu mai am obligatii ce intors la ora fixa acasa, dar sint obosita, n-am avut putere nici sa-mi iau echipamentul dimineata.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata fetele!

Ioana, multumim de intrebare.
Cam obositoare excursia la Slatina, stim noi de ce rarim vizitele astea.
Victor a facut iar insolatie sambata, a ramas la socrii mei pana joi seara. Apoi pleaca cu parintii mei la Olanesti.
Ieri cand l-am lasat plangeam si eu si el.

Maica-mii i-au iesit iar pietre la rinichi la ecografie + plus nu stiu ce infectie.
In plus socrii mei se tot mirau ce repede si usor a crescut Anca.
Pai daca nu trezesti noaptea, normal ca ti se pare usor.

Si soacra-mea e o "dulce", ma lauda la toata lumea cum cresc eu 2 copii + serviciu. ii e frica ca nu cumva sa trebuiasca sa o tina pe Anca.

In schimb, Ancuta a fost in elementul ei.
Ieri in masina radea in hohote, zicea ca ma sperie, se baga sub un tricou.
A mancat de toate, baga mainile pana la cot in ditamai castronul de salata.

Cam atat despre noi.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput