Piticodromul de sept-oct 2005 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

mai buna ideea cu Billa sau Metro ! doar ca B e in capatul celalalt al orasului...spre statiuni, dar intr-o luna ajungi tu si acolo! Cand plecati?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

mai fetelor dar Jadipe unde umbla,ca de multicel nu a mai aparut

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Nanadana, in ultima vreme si eu m-am gandit la Jadi...



POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Hop si eu! Daca Ruxandra e cea care deschide parcul eu sunt cea care il inchide. M-am trezit si eu pe la 7.30 ca nu scosesem copilu', asa ca am infascat gentoiu de plimbare (care de curand e la propriu www.allerhand.com/english/travel.php" target="_blank">geamantan) si ne-am dus sa numaram pietricele. De cand merge de-a busilea, o las pe pietris sa se mozoleasca si sa fure jucariile copiilor. Mai nou are fericiri la tobogan. Arunca cu pietre pe pista de aterizare si rade ca proasta. Au piscat-o tantarii in fericire si arata ca un ciur. Nu o mai dau cu Autan ca scrie sa nu se dea sub 2 ani iar in caza bazaie tantarii ca la balta cu tot cu minunatul aparat Baygon.

Momentan noi mancam Nan2. La Nestle nu exista Nan3, nu? Ce ii dau pana la Nan Junior, tot Nan2?Huh, huh?

No, ma duc sa trag pe dreapta...Maine intalneala, ceva?



Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Simonique, merci mult!

Sofia, cum a fost la mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Gina,multumim ca ne-ai vizionat albumele si ca ne-ai laudat.E de la sine inteles ca si eu ti-am admirat deseori printesele si pe tine,care esti o mamica asa tanara si frumoasa.

Mie nu mi-e groaza de mersul in concediu cu Mihnea ca nu prea stau sa ma gandesc ce presupune ca si greutati.Ma gandesc doar cat de mult o sa-i placa lui apa,nisipul.Intr-adevar mergem intr-o satiune(in Italia)unde am mai fost,stim cum e acolo,cunoastem drumul pana acolo(asta-i si cauza pt care am ales sa mergem tot in Italia si anul asta;mie mi-ar fi placut sa mergem in Grecia).Parca mai mult curaj am sa trec granita,decat as avea sa merg la noi la mare,plus ca tot 2 zile ne-ar trebui sa ajungem si aici la mare.
Ii dau dreptate Tonniei cand spune ca noi nu suntem foarte reprezentative pt majoritatea mamicilor din Romania.
Dar am observat totusi ca din ce in ce mai multi parinti ies cu bebelusii la terase,la restaurant si merg cu ei in concedii chiar si peste granita.
Peste "n" ani va fi si la noi ca-n America,din punctul asta de vedere,desigur."n"=?Om trai si-om vedea.Sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna feelor

va rog, stie careava numaru de mob a lu Ioana?? va rog.
E in Botosani si as vrea sa vb cu ea.
Multumesc mult!


eu va citesc, dar nu prea mai apuc sa va scriu.
Maia a facut ieri 10 luni si a inceput sa stea singurica in picioare...cadou de ziua ei. Noi suntem f bucuros si ea simte asta ca incepe sa faca bravo-bravo si ride.



Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Ioana,imi cer scuze pt prostia comisa.Am realizat ca am facut o prostie dupa vreo ora dupa infaptuire,cand nu eram acasa si nu aveam acces la net.S-a intamplat din exces de zel combinat cu graba de a pleca la Mihnea care se trezise si ma solicita.Trebuia sa-i explic Simonei unde gaseste numarul sau sa i-l trimit pe PM.Te rog sa ma scuzi si sper sa nu ai neplaceri din aceasta cauza.

Am intrat acum pt a-mi cere scuze,fara sa-mi dau seama ca pot edita si deci elimina prostia.Multumesc Sofia ca mi-ai atras atentia in sensul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_e spune:

Diana, pe mine m-a luminat Alexandru. Si-a luat singurel ursuletul (asa e el, fura tot ce-i place si la care ajunge cu manuta - iar mami in urma lui plateste) si de atunci doarme noaptea cu el.

Sofia, cu Nan 2 ii tinem pana la 1 an apoi pe Nestle junior. Si eu la fel sunt.

Alexandru al meu imi rezerva cate o surpriza pe zi - minim - ieri seara am fost la Zoo - vazut leu, iubire mare, bucurie, chiote si na, leul sa-i raspunda, se apuca si rage...odata...de doua ori...de trei ori...a patra oara a inceput copilul sa planga, am plecat mai departe, peste ceva tim iar se auzea ragetul fiarei din departare; mama ii explica: leutul mama, asa te cheama el, leutul. Astazi, venim la mamaie si ii povestim ca am fost la zoo si leutul ragea. Mamaie: cum facea Alex leutul. Copilul, na, sa raspunda la intrebare; se uita la mai, se uita la tati (si pentru ca nici unul nu i-a soptit) ase incordeaza tot si scoate un sunet prelung imimimimim...ca un leut in miniatura, de am ramas uitandu-ne la el. Si asa o tine de dimineata, dum face leutul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Diana, multumesc mult. Ma gindesc ca o sa gasesc un conex pe undeva ca eu sunt pe Orange, dar sigur vb cu ea azi.



Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput