Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Buna dimineata!
roxana_c La multi ani pentru Oana!Sa fie sanatoasa !
aelitafelicitari pentru fetita! Strangem randurile si noi. Fetelor care inca nu ati aflat ce este in cuibusor , acolo...poate va alaturati si voi, sa fim mai multe

Miraco19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza burtici,

Roxana - sa-ti traiasca fetitza. penru Oana ... sa creasca mare si frumoasa, sa aduca multe bucurii parintilor. pupici.

aelita welcome in lumea mamicilor de fetitze. FELICITARI! Te trec cu mandrie pe listutza.

Alexandra hai ca nu mai ai mult si aflii si tu.
Dolo tu cand aflii? Azi sau maine?

hai puici si mai revin



Miro24+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

mamaaaa fetelor, ce ati mai tricotat! imi ia cam 45 min dimineata sa recuperez :))... ca eu mai nou nu apuc sa intru decat de la servici, si asta printre picaturi, cand nu e sheful prin birou :))... seara vad ca mai nou am de circulat si cand ajung acasa sunt prea rupta si mai sunt in stare numai de un dus si somn
Adina, eu nu am candida de sarcina, dar am citit ca e f. intalnita, din cauza ca se modifica ph-ul... sper din tot sufletul sa nu fac.... dar intreaba-ti medicul, ca eu cred ca la varsta asta a sarcinii ai voie deja sa o tratezi
aelita, felicitari pt fetita !!!! ne mai ingrosam randurile... eu nu mi-as da fetita pe nimic in lume... chiar ieri sotul meu a zis sa nu care cumva sa se intample sa ne zica acum la eco ca e baiat, ca moare :))) hihihi..... s-a atasat tare de fetita lui, saracul.... intruna vorbeste de fetele lui
Miro, nu m-am dat la fund, doar ca n-am mai apucat sa scriu... de citit citesc dar nu mai apuc sa raspund ca-mi vine sheful.... doar dimineata mai tricotez si eu pe-aici. raspund si eu la apel pt. intalnirea cu gravidutzele.... stabiliti cand si eu ma prezint... abia astept

Dia 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Buna dimineata!

Felicitari pt examen si noul job Alexandra!


Dandusa, cu scosul afara iarna: bineinteles ca fiecare mamica face cum crede.
Eu am povestit doar din experienta noastra, urmand instructiunile pediatrului lui Matei. Si rezultatele au fost excelente.

Chiar ieri m-am uitat in caietul lui Matei unde pediatrul la prima vizita ne-a notat asa: NU scos afara cand temperatura:
- < minus 20 gr. C
- > 35-40 gr. C
- pe ceata

Si Matei a avut problemele lui de sanatate in primul an, dar aerul curat la greu nu i-a facut decat bine si l-au ajutat sa treaca mai usor peste ele.

Ai grija cu burtica! Poate un No-spa si stat intinsa ajuta.


Roxana_c sa-ti traiasca fetita!

Aelita felicitari pt .

Azi sunt foarte emotionata. Tocmai am aflat ca o colega de servici, cu care am fost insarcinata in acelasi timp cand cu Matei, e si ea iar insarcinata. In total suntem 3 burtici!

21+

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Intalnire burtici bucurestene, duminica 23.07.2006, ora 11

Intrarea de la Arcul de Triumf

(nu este cea de la pavilionul H. Se poate ajunge:
- cu tramvaiul 41, statie manastirea Casin si mers cateva minute pe jos
- autobuze: 282, 131, 331, cred ca si 135 si 335, statie Arcul de Triumf, e chiar la intrarea in parc)

- Monica (Aka)
- Dolores
- Raluca_u
- Ruxandra_sb

Dragelor, am trimis pe PM numarul meu de mobil.

21+

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Buna gravidutzelor, sunt o viit mamica de la "mamici de ianuarie-februarie 2007" si pt ca banuiesc ca voi ati trecut de mult de faza cu greturile, vroiam sa va rog sa imi spuneti si mie cam in ce perioada v-au trecut....stiu ca poate suna egoist, nu vreau sa par ca ma vait, sunt fericita ca voi avea un bb, dar nu mai suport greturile... si macar sa ma consolez un un termen de genul a.m.r. (au mai ramas), desi stiu ca totul e relativ, depinde de la sarcina la sarcina.


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

din saptamana 15 eu nu am mai avut gretzuri



quote:
Originally posted by Helenutza23

Buna gravidutzelor, sunt o viit mamica de la "mamici de ianuarie-februarie 2007" si pt ca banuiesc ca voi ati trecut de mult de faza cu greturile, vroiam sa va rog sa imi spuneti si mie cam in ce perioada v-au trecut....stiu ca poate suna egoist, nu vreau sa par ca ma vait, sunt fericita ca voi avea un bb, dar nu mai suport greturile... si macar sa ma consolez un un termen de genul a.m.r. (au mai ramas), desi stiu ca totul e relativ, depinde de la sarcina la sarcina.


9+



dolores 20+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

alex...nu mai sunt asa vorbareatza pentru ca si eu ca si alte fete trec printr-o perioada mai putin buna...o sa treaca..incerc sa-mi pastrez echilibrul, atata tot..dar sunt aici zilnic cu voi...va citesc, mai si raspund si va incurajez in continuare....te pup



quote:
Originally posted by alexandra_25
dolores parca nu mai esti asa de vorbareata ca si inainte....esti suparata sau obosita....sau nu te simti prea bine?......

alexandra 23+



dolores 20+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

miro...maine dimineatza la ora 9 sunt la clinica pentru 4D..am niste emotii de ma apuca plansul....zilele astea am simtit cum cade cerul pe mine..nu-mi doresc decat sa fie bine..nu ma intereseaza ce e..ci doar sa fie bine..te pup

dolores 20+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

fetele din bucuresti.....cele care nu s-au inscris pe listutza de intalnire....voi nu veniti???????????

dolores 20+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput