Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraco spune:

Acum m-am trezit.....mmmmmmmmmm si cred ca mai dormeam pana dimineata, dar ma chinie niste arsuri la stomac de moooor.Asta a fost pana acum singura mea suparare si destul de rar : arsurile. Voi ce remedii aveti impotriva lor?


Miraco19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Fetelor,dragutelor,am scris eu un mesaj dar a ajuns la cap vechi.Acum hai sa scriu repede si pe aici cite ceva ,ca poate ma uitati.
Si azi m-a durut butica foarte tare si sincer nu pot spune cu exactitate, de ce!!
Banuiesc ca este de la laptopul carat ieri la servici si inapoi...,dar azi am incercat sa stau cit se poate de cumintica...,nu mi-am luat nici macar sticla de apa pe care mi-o cumpar zilnic...,am rugat pe cineva sa-mi cumpere ,tocmai ca sa nu mai ridic nimic.Aseara ,deabia reuseam sa ma intorc de pe o parte pe cealalta ,durerea nu-mi dadea pace si ba!Azi bb a fost foarte zbenguit si am vazut burta miscindu-se tare ,tare ,ce m-am mai distrat...,nu va spun.
ASIZA,de ce am inceput saptamina prost?Pai ...luni cind am ajuns la magazin...,fetele mi-au spus ca o vecina de magazin luase ceva de la mine cind magazinul era inchis ...si deci nu era nimeni acolo,lucru care m-a deranjat teribil.Cere-mi orice ,chiar si bani ,pot sa dau si pe datorie sau cu banii in doua rate ,dar sa te sevesti tu singura...nu-mi place!!!Oricit as fi incercat sa-i explic cucoanei..,ea oa tinea pe a ei"ca ele asa s-au obisnuit",pe mine nu ma intereseaza ce fac ele ,vreau sa-mi respecte dorinta.Si ea tot nu a inteles ce vroiam sa-i transmit,in loc sa-si ceara scuze...,acum imi trage niste privirii!!!
Marti,am fost sa depun un contract de munca la camera de munca si dupa ce am stat la o coada de doua ore...,cind ajng in fata duduia de la ghiseu ,care era tare grabita si nepoliticoasa...imi spune ca nu am aranjat actele bine la dosar si ma trimite separat sa le aranjez.Eu ma duc ,fac ce mi sespune ,dar cind sa ma intorc ghiseul inchis...,astept ,astept si tot astept si la un moment dat deschide geamul sa-i dea unei fete un dosar...iar mie imi inchide geamul in nas.Eu imping geamul si-i spun ca am asteptata doua ore la acea coada si ca astept sa-mi inregistreze si mie dosarul...,ea imi spune"s-a inchis ,stati la alta coada",Eu am inebunit,imping geamul iar pe care ea intre timp il inchisese pt a doua oara si tip la ea si-i spun ca nu este normal sa ma trateze asa si ca eu am stat doua ore la acea coada si ca nu mai pot sta la alta.Ea spune ca nu o intereseaza...si de data asta inchide geamul de tot...Eu neputincioasa ,ma prabusesc pe vine si incep sa pling in hohote de nu puteam sa-mi revin.Nimeni nu a incercat in vreun fel sa-mi ia apararea desi era 15.30 si programul era pina la 16.30,am simtit ca nu pot face nimic.La un moment dat cineva ,m-a rugat sa intru in fata la o alta coada si asa am depus contractul,dar dupa ....am intrat peste nenorocita in birou si am cautat-o de nu mai stiam pe unde sa intru dupa ea,nu mai plingeam asa tare si toata lume pe care am intrebat de ea...,nu a vru sa ma ajute.Femeia plecase intre timp si eu ...,nu am avut de unde s-o mai gasesc...si mai pe seara am plecat cu sotul meu la terasa ,care saracu a venit intr-un suflet la mine sa ma calmeze....Dupa vreo doua ore de stat la terasa si doar ce ma calmasem...,ce crezi...,vine Garda financiara si ne da o amenda care nu putea fi evitata nicicum...si iar m-a luat o stare de imi venea sa fug undeva numai cu Claudiu...
Azi in schimb....nu s-a intimplat nimic...,acum realizez ceva...,s-ar putea ca burtica sa ma fi durut si pentru ca am trecut perin ce am trecut.Of,doamne cit am incercat sa ma abtin sa nu ma enervez...,dar m-am simtit atit de mica si de neajutorata in fata unui calau.

Gta ,fetelor fug la nani,miine mergem la nenea dr sa vedem ce mai face printesa noastra.Miine am sa intru mai devreme sa va spun ce am facut la dr.Va pup de somn usor!!

dandusa 25 + si
mica printesa
poze
poze raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare fetelor,
v-am spus ca plecam la cumparaturi ... daca nu m-a lasat sotul sa lucrez ceva prin casa ... fiind sarbatoare ... am plecat la cumparaturi.
Am luat stelutze pentru tavan.

frumoase poze Adina - dar de ce nu treci albumul cu burtica la albumul comun? Nu vrei alaturi de noi ... sau nu ai parola? daca nu o ai sa ma anunti ca ti-o trimit pe PM.
miraco imi pare rau de suferinta ta ... nu stiu remedii ... oate alte fete te vor ajuta.
Dia nu mai apari? Sa vedem cate suntem din Timi? Ce si cum facem sa ne intalnim si noi.

Vai danduso prin ce a trebuit sa treci ... nici nu e de mirare ca te-a durut burtica. Citind asa ... despre durere ... nu-mi venea sa cred ca e ceva de la laptop-ul carat ... dar afland prin ce ai trecut e CLARO / LIMPEDE. Draga mea, ai mare grija la astfel de nervi. Nu puteai trimite pe altcineva cu acel dosar? incearca in viitor sa ocolesti tot ceea ce inseamna bugetarie ... macar pana nasti copilul asta ... ca mari probleme poti avea, of of.
Incearca sa te odihnesti si azi si maine. Pupici maine la bebelina si de la noi. Sa-i faci si tu cu manutza.

-ici la toate ... fug si eu la culcarica.


Miro24+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

MIRO,nu am parola.

Adina 23+

poze
Adina diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna cleomoni...ce sa fac....pe mine nu are cine sa ma ajute...ma mai ajuta sotzul...dar cum si el e prins cu multe treburi mai aels acum ca vine bebe tot alearga ca doar e capul familiei...asa ca nu-mi ramane decat sa mi le fac singura in masura in care pot...asta e..crezi ca mie imi convine mereu????mai bine ma abtin..te pup oricum

dolores 20+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

fetelor ce spor aveti.........iar mi-a luat ceva timp sa va ajung din urma.......uite acuma vin de la un pahar de sampanie..........si am intrat repejor sa va salut......maine promit sa va scriu mai amanuntit....dar nu puteam sa fac nani.......fara sa le urez burticilor mele dragi noapte buna.....ma duc sa-mi cocotez butucii........se vede ca au revenit caldurile......va pupicesc pe toate............


alexandra 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

aaaaa.........si sa fiu iar eu prima................roxana_c.....sa ai parte numai de bucurii alaturi de familia ta.....si sa ai un bebe sanatos......

alexandra 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

La multi ani pentru Oana de roxana_c ...sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea

dolores 20+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


Este greu sa pierzi, dar mult mai rau este sa nu fi incercat niciodata sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

fetelor, E FETITZA !!!!!!!

Am vazut-o la eco!
l-am intrebat daca e sigur,si mi-a spus ca daca nu e asa,el plateste botezul!!
SUNT FERICITAAAAAAAAAAA!! stiam!stiam! ca va fi fata!!

scuzati ca v-am scris minute in sir la toate,la rand,si mi s-a blocat ,nu a functionat copy si nu mai pot sa o iau de la cap...

roxana !

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dimineata burtici....
felicitari aelita.....sa va traiasca fetita.......stai sa vezi de nu raman eu singura de pe aici care nu stie ce va avea.......
dolores parca nu mai esti asa de vorbareata ca si inainte....esti suparata sau obosita....sau nu te simti prea bine?......

alexandra 23+

Mergi la inceput