Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Nu stiam ca si Alinush s-a suparat pe noi.Care e motivul ca mi-a scapat?

Si la noi big problem cu adormitul singur.De cand am fost la mare ne-am stricat bunele obiceiuri, iar de cand am venit acasa cam greu su adormitul singur.Tot asa se foieste cam 1 ora pana adoarme asta daca nu cedez eu nervos si il legan pe perna, caz in care adorme instantaneu.Vreau sa incep reeducarea ca nu se mai poate.Tot asa si al meu : in 4 labe, in picioare, se foieste, oricat de obosit ar fi, zici ca este setat sa faca treaba asta!Sper ca in timp sa revina la sentimente mai bune.Eu chiar vroiam sa deschid subiect la parintii intreaba cu asta.Mai astept un pic sa vad ce se intampla.

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria e setata sa adoarma pana la 21, singurica. Fffff rar o adorm eu leganata, cand e f obosita. Oricum, de multe ori scanceste pana adoarme, noi ne-am obisnuit, daca nu se-apuca de plans de-a binelea o lasam si adoarme.
Noi fiind mai lenesi la capitolul miscare - adica suntem la faza de cocotat in patru labe si mers cu spatele, de multe ori cand se trezeste si e pe burta automat se ridica, parca e ramasa comanda pe creier. E comica rau.

Xandra ce mai face? SI Tania? SI ele suparate?


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Na, vad ca lipsa noastra n-a fost reclamata de nimeni.
Si mie mi se pare schimbat forumul, pentru ca mi-e dor de f. multe fete "vechi" care scriu f. rar sau deloc.

Noi suntem bine. Am fost cateva zile la Vatra Dornei sa-l tesatm pe piti inainte de concediu si ma declar multumita pe jumatate. In sensul ca a mancat la fel de bine cum o face si acasa...bila neagra insa la somn. Dar asta e. Sper sa fie mai bine in concediu, ca mergem pe 24 daca e totul ok.

Am facut AR-ul pana la urma si Krampi-bampi s-a purtat frumusel, n-am avut reactii adverse deloc. Pana la urma n-a facut nici varicela de care ma temeam...
Eu ma intorc la serviciu pe 7 august, asa ca o sa intru rar de tot. O sa stau cu Kriszti cat mai mult caci dupa aceea voi avea la dispozitie prea putin timp pt. el. Dar asta e viata, merge inainte....
Va pup pe toate.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

A fost doctorul la noi - fundul e prastie...Mi-a zis ca daca o las tot timpul cu fundul gol si fara amers trece repede. plus violet de gentiana si pudra. Da' cum domne iarta-ma mai ies cu ea afara? trebe sa scurtez timpul de stat afara si schimbat pampersul la fiecare pipi.
Simt ca turbeeeeeeeeeeez! Asta ca tot plecam la mare!In loc de voiaj placut!

Xandra e la Constanta. Vine duminica. Nu cred ca are net acolo.

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare!!

M-am intors de la fizioterapie si copilul doarme ca un ingeras. Dupa 3 ore de misunat prin pat!!!
Va multzumesc pentru incurajari...deci...nervi de otzel ca tutun...nu folosesc!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

MARA,DORDIA ,FELICIA , multumim de urari...suntem mai bine!
Va invidiez ca va adorm singuri bebeii, chiar si dupa o ora, la noi no way, fara tzitzi, nu pot pleca ziua cand e timpul sa doarma, dar inca incerc sa il dezvat incet de dependenta...
NOKI, imi pare rau de fundic. eu ii pun crema petrini sau Johnson's...
banana si noua ne place...
sa auzim de bine!



Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

ioana, dar ce dr. ai tu?????
banana e cel mai bine tolerat aliment la bebei....in toata EU se da la inceput banana.
ma mir ca a zis asa.......

PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

foarte diferita de sora ei, maya adoarme singura. sintem doar noi doua in camera ei, usa e inchisa. ii dau lapticul de seara care vine dupa improspatarea si balaceala cu baitza, o tin putin pe pieptul meu, se dezmiarda ea putin, ii cint un cintecel al nostru, imi zimbeste de fiecare data ca si cum ar fi secretul nostru, o pun in patutz, ii spun o rugaciune si o pup, o mingii pe capsor de citeva ori si o las. o las cind inca nu e adormita. stiu ca se mai foieste citeva minute dupa care cade toropita de somn sanatos. doamne-ajuta. o controlez cam la 15 minute si, negresit, doarme ca un brotacel iubit.

noki, nu te stresa cu iritatia, trece oricum. la mare, las-o sa respire prin toti porii, adica nici un scutec, deloc, cit sinteti pe plaja, afara. vacanta minunata!

bianca, e ok sa-l lasi pe serban sa se smiorcaie un pic singurel in patutz, la culcare. du-te la el, vorbeste-i ca e totul ok, ca-i noapte si el trebuie sa doarma, mama e cu el, il aude daca are bebe nevoie de ceva. o sa inteleaga, cu timpul. insista.

mandy, ce bine sa mai citesc de tine si kriszti. pupici, sute . cu cine o sa-l lasi pe scumpu' mic in doua saptamini?

mai scriu cind apuc. va pup.

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)


POZE MEXICO 2006
MAYA DE IULIE 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hilde, avem si noi un dr ca oricare altul, dar eu am incredere in ea. Plus ca nu simtim nevoia bananei, mancam produse de sezon :) La iarna e buna banana, in lipsa de altceva.



Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mandy mie mi-ai lipsit si imi lipsesc si mie f tare fetele vechi. Si noi am facut AR-ul, tot fara nici o pb.

Noki si Hildegard si Dordia de la Silvia citire Neopreolul e cu cortizon si e OK sa-l folosesti absolut ocazional NUMAI la sfatul medicului, in nici un caz zilnic!!!

Noki, eu folosesc Bepanthen-ul si crema de galbenele pt iriratii "uzuale" si Nivea baby - Wundschutz sau asa ceva (= fundulet am dedus eu si Virgil) pt iritatii mai mari. E crema cu oxid de zinc mai concentrata. La o iritatie nasoala rau la Silvia am folosit si noi pudra. Succes! Eu cred ca a plans de la contactul fundului rosu cu apa de baie. O si pe Sarah si pa mami ei.

la multi ani Ilincuta!!!! Sa cresti mare si f f sanatoasa si voioasa, sa le aduci numai bucurii lui mami si lui tati (care mai citeste si el pe aici)!!!

Ioana si pediatra mea pe care o admir mult zice ca nu banana pana la un an dar ca mai nou americanii o recomanda de la 7-8 luni - asa ca ea nu se supara pe mine daca i-o dau de la 8 desi imi recomanda de la 1 an. Eu o sa i-o dau de la 1 an ca nu ma arde la degete sa-i dau musai banana in clipa asta.

monet si corap ce bine ca ati mai scris!!!



Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput