Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dordia chiar ca e baiat cumintzel, auzi o data la 3 luni! Ilinca deja s-a invatat sa fie balansata inainte sa adoarma ziua. Hoata mica!
Seara se rezolva cu un bibe cald.
Poze de iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ilincutzul adoarme balansata? maare minune...socrii, nu, feli draga? Ca ea adormea singurica fara probleme...

Mi se rupe sufletul cand vad ce are Sarah la fundic - carne vie aproape. O las in fundul gol, cu riscul de a-mi umple casa de pisi + kk.
Plus crize de nervi + plansete de la dinti....

Simt ca ma urc pe pereti!!!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor am o mega problema!!!

Fi'miu ala cumintzelul de 2-3 zile de cand a invatzat sa se ridice in picioare nu mai vrea sa adoarma. cum il pun la nani cum se rostogoleste pe burta si tzust in picioare si sta asa....o gramada. De la 12.00 ma chinui sa adoarma si acuma face vocalize si nu doarme. La fel si aseara!
Ce sa ma fac??? A mai trecut cineva prin asa ceva??? Ca eu sa-l legan nu o sa vedetzi ca sunt cu totul impotriva leganatului asa ca...cred ca pana la urma o sa pice el de somn!!!Dar....cedez si eu nervos ca tb sa plec la fizioterapie!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Noki la noi oparelile au trecut cu succes cu Neopreol cam in 2 zile. Eu i-am dat si cu crema cu oxid de zinc si i-a trecut dar....dupa s-a oparit din nou si nu i-a mai trecut. dar cu Neopreol i-a trecut mereu. II dau la fiecare schim de scutec si...gata. De vreo luna nu mai avem probleme!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

LA MULTI ANI BEBELUSILOR CARE ISI ADAUGA O LUNA, PRECUM SI ILINCAI!

Felicia, Flavi face cateodata si la doua zile, alteori face de doua, trei ori pe zi, iar banana nu mananca in fiecare zi.

Dordia, chiar ca ai un copil model!

Madau , si noi avem fitze la greu cand mancam.

Noki, nu am avut niciodata iritatie mare la fundulet, si am uns-o mereu cu crema Petrini sau Nivea Baby

De la cate luni le dati mancarea maruntita si nu cremoasa, de la blender?Acum avem 2 dintisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Neopreolul asta nu e alacu cortizon???????

O sa-i iau si io, cred. Amu am dat-o cu violet de gentiana si e mov toata, ca un pavian!Si urlaaaaaaaaaaa....

Dordia- ehehe...la noi e lei-motivul zilelor. Asa facemereu. Io o pun la nani, ea se scoala in 4 labe, misuna, apoi in pivoare, se benocleaza peste pervazul patului si tot asa...pana oboseste si se culca singura. extrem de rar, cand chiar e rupta de somn si urla de somn recurg la leganat. Rabdare si tutun! Amu e descoperire noua si de-aia face asa...cu timpul va adormi mai repede, in cam o ora!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola si de la noi!
Noki, mie pediatra mi-a zis ca la oparituri is bune spalaturile cu apa cu bicarbonat. Incearca si cu asta.
DOrdia, eu cred ca Stefanel e incantat ca am mai incatat ceva nou si vrea sa exerseze in permanenta, lasa-l, e o perioada, na, de-acum nu o sa mai avem liniste asa de multa.
Noua pediatra nu ne-a dat unda verde la banana, cica dupa 8 luni.

Mie imi pare rau ca s-a suparat Alinush pe noi, eu chiar nu stiu de ce - nu intru in categoria prieteni:(. Ce sa mai zic de Ripley...

Pupi


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Azi clar am una din zilele alea..in acre mai bine nu ma sculam de dimineatza!

Am plecat in bucatarie sa-i blendaruiesc supa si am lasat-o in patutul ei, unde 2-3 racnete scurte - mizilic pe langa showurile din dimineatza asta - a adormit! Evident, inainte de masa!Asta e, o sa-i dau dupa!!! UUUppps ba nu, hai ca urla iar...nope...alarma falsa - urlete in somn!!! Deci astept pana mi se va scula mandra sa-i dau de papa!

Mara- io de cateva zile ma chinui sa nu-i mai blenaruiesc totul chiar pasta-pasta. Adica mai las ceva asa putin grunjos in mancare. Sa-i stimuleze masticatia. Plus ca i-am luat cereale Musli de la Milupa de la 8 luni in sus, care au bucatele mici de cereale prin ele, special ca sa le mestece. Ii plac si le-a acceptat, ceea ce e maaare lucru. amu, la pranz, supa - de legume + peste - i-am pasat-o la blender, dar am vazut prin ea niste bucatele mici si asa am lasat-o. Sa vedem daca o vrea.

Doamne, nu credeam vreodata ca voi putea aprecia atat de mult niste biete momente de....liniste. Ca la mine asta e acuma, linistea cea mult iubita. Io care inainte trebuia sa fiu in mijlocul actiunii, cu treburi, chestii, socoteli, viatza agitata, etc. Rau am ajuns!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Noki,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

:)) am citit, am citit
ardeiashu si-a facut program singur-singurel, si acum doarme de la 1 la 3
in schimb noaptea umbla prin patut, vorbeste prin somn, balamuc total. dordia, si-al meu se ridica seara, face scandal, umbla prin patut, se tranteste-n fund, kestii - da pana la urma adoarme el. ca in brate nu vrea, n-are kef.
va pup pe toatele, ca trag o fuga pana la piata cat mai e tanti la curatenie si pitik doarme.
? voi ce mai gatiti (pt. voi, nu pt pitici)


c & andrei-ardei
14 noiembrie 2005

Mergi la inceput