Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Mara pai daca face zilnic kk nu e problema. Nu e constipata.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Dordia, leganat o data la 3 luni?Noi suntem leganate de 3 ori pe zi....Cuminte si educat baiat ai, sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!!!!!
Repejor ca plecam afara, aseara Miruna a facut iar show cand a venit vremea de masa, nu vrea dom'le si pace buna sa pape lapte, cand vede bibe ca vine spre ea incepe sa se agite, fuge, il da afara din gura cu mana si plange. Abia dupa vreo jumatate de ora de urlete, dupa ce mi-au dat si mie lacrimile de suparare, m-a vazut ca plangeam si m-a luat in brate, s-a alintat nitel si a papat. Cred ca de dragul meu mai mult, ca de placere nu cred.
Azi o sun pe doc ca nu se mai poate, sa vedem ce zice

Pupici
Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!!!!!!!!

In primul rand: pentru minunata mea nora cu vanataie-n frunte!! Sa traiesti si sa fii fericita, sanatoasa si voioasa toooata viatza. Stefan arcada lovita sa treaca!!! Pt mami Felicia o ca a facut asa scumpete de fetitza.

Bianca imi pare rau ca a racit puiutul, sanatate multa va doresc.
Monet lasa ca trece ca e vremea rece!!!
Mara da, la noi culcatul consta in asezarea copilului in patutz, ii dau drumul la carusel si de obicei adoarme dar....aseara a avut terpentine si abia pe la 12 a adormit iar la 5.30 era cao foricica in picioare si urla la mine sa ma trezesc. Normal ca l-am culcat iar, i-am bagat suzi si a adormit la loc pana la 7.30 apoi i-am mai bagat o data suzi ca imi era prea somn sa ma trezesc si a dormit pana la 9.30. deci...cu exceptzia serii trecute am un copil model.

Va pup ca ma duc sa vad daca ma incumet sa gatesc cate ceva!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si si pentru toti cei ce-si sarbatoresc azi ziua de nume!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata si de la noi!

Fetelor, io-s cam amarata, ca a facut Titilica o porcarie de roseatza la fundic, asta ca aseara nu am vazuto-simtit ca a facut kk in parc si nu am schimbat-o decat la baitza si era rac, nu alta, iar azi de dim si mai rau.Ii dau cu Bephanten si spre sa-si revina! Stiti voi ceva care sa fie MAI eficient?

Aseara am avut parte de cele mai mari urlete de cand am copilul asta: la jumatatea baitei a inceput sa urle, a continuat la procedura de dupa, incat nu i-am mai facut nici masaj, nici gimnastica, nimik. Inca ma intreb ce a fost - cred ca o combinatie intre: apa aceva mai calda ca de obicei + fund de maimutza + deochi + oboseala = racnete de zici ca o taia cineva cu, de nu se potolea nici daca o luam in brate!!!!A fost cumplit si pana nu i-am zis Tatal Nostru nu s-a linistit. Ce sa va mai zic ca urla cu suzi in gura, iar ea la baitza si dupa nu ia niciodata suzi-ul...dezastru, ce mai!

In alta ordine de idei, multumesc de raspunsuri la intrebari - concluziile:
- bebelacii la varsta asta NU prea mai regurciteaza, slava cerului
- NU o voi mai lasa pe gresie, chit ca mi-o pun in cap, asta daca o vrea sa stea si acolo



Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Si daca tot a adormit bondarul habauc, sa mai si raspundem:

Feli- e ziua lui Ili azi? O serbati la Sf Ilie? Pai atuncea:SA TRAISCA SANATOASA, VOIOASA SI IUBITA! SI SANATOASA, SCUMPA MICA! A mai zis mama? Te-a mai strigat? Mi se parea mie ca aud ceva de aicea, din Tei, dar nu sunt chiar sigura!

Monet- ce frumos scrii!Mi-a placut mesajul tau si mai ales m-am bucurat de vesti. Mai putin de cea cu buf-ul Mayei, scumpa de ea! Da' las' ca-i trece pana se marita si vorba aia...e inceputul!

Ioana- succes cu firma! Si noi suntem in aceeasi situatie: Adila si-a inceput o afacere acum 3-4 luni, este extrem de greu, lucrurile se misca precum melcul schiop si beat, dar deh...perseveram! Ce n-as da ca macar cand va fi Titilica mare sa mearga treaba ca unsa, ca totul ei ii va ramane!

Madau- pe Lordra o gasesti pe topicuri controversate, la Parintii intreaba, pe Alinush, care din pacate s-a suparat pe gasca noastra - prietenii stiu de ce - e pe la fetele din Olanda si Italia, tot pe forum, iar de celelate nu mai stiu nici io nimik. Cum au iesit clatitele? vad ca mi-ai furat activitatea mea de baza din perioada bortoseniei!

Mara- de aceeasi parere cu fetele cu banana, e ok una intreaba. Si noi papam demulte ori jumate la masa de dim si cealalata jumate la cea de seara, cu iaurt. Lui Titit ii place. dar io ii dau cu semintze cu tot, care se evacueaza fara probleme in kk.

Lavi-

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna,

Eu ii dau la Steff zilnic banana dimineata dar nu mai mult de una.
Daca ii place copilului de ce sa nu-i dai!!! Indoapa-l frate! Dar sa nu se constipe.
Pentru iritatie la fundic eu am o crema preparat asa: 1/3 din tub Neopreol,1/3 Clotrimazol, 1/3 Lanozinc. Se amesteca toate la un loc si o patrez intr-o cutie. Zilnic dupa baie il ung in zona fundulet pana in fata un pic.....si e ok. Niciodata n-a facut nika.

biscuiti - eu i-am luat Merlin-petit beurre. Ii plac de numa. Se sfarma usor. Dar nu papa zilnic
--------------------------------------------------------------------

Noi asteptam acum dintisorul nr.6...ca gingia e pe sparte vad ca.



PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna fetele!

LA MULTI ANI BEBICILOR DE AZI ,MULTA SANATATE SI CUMINTENIE MAXIMA!!
Nu am timp sa scriu ,nicisa citesc din urma ,sint pe fuga ,am multe de facut ca la noapte plecam la mare ,sint tare fericita ,mai scap si io de stres !!
Cele care plecati in concediu va urez distractie placuta ,vreme frumoasa si copii cuminti!!!
Apropo ,pentru cele care nu auinteles cu cine ma cuscresc ,e vorba de Madau darde-acum nu ma voi mai adresa cu ,,cuscra'' ca sa inteleaga toata lumea !!

Va pupicesc !

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE IULIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dordia, Noki multumim!
La multi ani tuturor celor care isi serbeaza onomastica de Sf Ilie!
Problema provenientzei numelui de Ilinca e cam controversata, ca am gasit ambele explicatii - ca ar veni de la Elena sau de la Ilie. Noi ne-am gandit la Sf Ilie cand am ales numele, asa ca o serbam azi.
Cu ocazia asta am fost si la biserica am impartasit-o, iar Ilinca a ras la preot.

Noki of, saraca Sarah, ce pielicica sensibila are. Dintre totate cremele testate de noi, cea mai buna mi s-a parut Nivea, ca ramane ca un strat protector pe fundic.
Nu Ilinca nu mai zice mama, vrea sa ma ia prin surprindere

Ilinca mai regurgiteaza dupa mesele de lapte. M-am intalnit recent cu o doctoritza de familie (cu care am fost in salon la Giulesti) si mi-a zis ca pana la 1 an e ok.

Madutza si eu folosesc cuscra dar scriu inainte nuemel. Asa ca sa impac si capra si varza. Dar si daca vad o "cuscra singura" nu-mi mai bat capul, sar peste mesaj, ca stiu ca nu-mi este adresat
corapule ardeiul tau cred ca s-a indragostit si vrea sa slabeasca sa-l placa don'soara
Bianca multa sanatate lui Serbanel

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput