Prichindei martie-aprilie 2005(104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

catXo, ma bucur f mult ca ti-ai revenit si ca inca alaptezi. Toata stima din partea mea!
Ti-am admirat minunatiile. Alexia este o dragalasha, m-am indragostit. Ce par lung are si ce s-a blonzit!
Daria e o scumpete mica, imi dau lacrimile cand o vad asha de mica.
pe toate!

mamacita, noi stiam de separeu, dar nu ne-am gandit sa cerem acolo.
Dar stai linistita, ca nu am explorat restaurantul, dar a dat o fuga pana la bucatarie, ca era linga separeul

alessia, super! Multumim!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Alessia si multuuuuuumiiiiiim frumooooos!!!!!!


Zuzu ai grija de voi!Itzi tzinem pumnii!

Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa noastra

http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20050415_1_Alexandra++is.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

multumesc pentru felicitari:mamacita,rrox,teodora!
rrox si eu ma gandeam ca a luat binisor tocmai pentru ca la varsta asta copii nu mai gresc in greutate mai mult de 200g/luna.si in plus chiar doctora a zis ca se recupereaza greu.dar cum e tare aiurita
mamacita-multumesc pentru raspuns.si eu am avut probleme sa vad surpriza.a trebuit sa instalez adobe flash player si apoi a mers.
alessia multumim pentru surpriza.este tare draguta.
andira si noi am patit-o o data cu Matei cam asa cum zici tu.ii dadeam sab simplex,dar deja nu mai avea efect si plangea si nu vroia sa doarma-nu stiam ce are si ce sa ii facem.si evident ca erau colici.am remediat cu bonisan si babycalm.succes!
ligia noi nu am mai apucat sa mergem ca a fost atunci cand am fost cu matei in spital cu celiachia,dar au fost colegi de-ai mei.Hotelul arata foarte bine,foarte curat,nu se fura,mancare din belsug.o sa gasesti fructe si sucuri.in schimb nu stiu exact la masa de pranz-ca mie mi-au spus colegii ca aveau numai preparate specifice bulgaresti si ei mancau pui cu ananas,iepure cu portocala si tot felul de chesti din astea!dar trebuie sa gasesti,nu cred ca trebuie sa iti faci probleme!distractie placuta!
teodora trebuie sa recunos ca la lucrare am muncit mai mult noaptea,dar mai mult din cauza sotului care nu se indura sa ma lase si pe mine la calculator mai devreme,dar am mai lucrat si pe zi ca mai statea Matei cu sotul si in plus cred ca vedea ca am treaba si ma lasa sa luctrez .de invatat inca imi fac curaj ca am 1000pag .

Matei are inca scaun moale.isi mai revenise si ieri mi-a trecut mie prin cap sa ii dau fulgi de porumb,ca ce rau pot sa ii faca si a recidivat!.oare dovlecelul este bun? ca am cautat informatii,dar am gasit contradictorii si pana la urma i-am pus si putin dovlecel un supita de morcovi si nu imi place ce scaun a avut dupa ce a mancat.si in plus scaunul este lucios,cu mucus!.maine ii fac coprocultura si sper sa nu ajungem la spital .
acum ii dau orez,ceai menta,mucilagiu,morcov,banana si smecta si hidrasec.ce sa ii mai dau?!

o zi buna va doresc!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

wow alessia ce supriza frumoasa

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pisicuta si matei si noi am avut probleme cu burtica inca il mai tin pe regim, noi am papat doar astea :

lapte HN
carne de vita sau pui fiarta separat de legume
legume: telina, pastarnac, morcov si dovlecel
orez fiert pus toate mesele
mar copt, banana
cereale de orez de la nestle
branzica calcica
si cam atat....din astea de sus am facut toate combinatiile posibile si imposibile

pastile am luat 7 zile ercefuryl cate 2 pe ziplus hidrasec- 3pe zi in ziua 1 si 2, 2 pe zi ziua 3-4 , 1 pe zi ziua 5-6

ceai de menta la greu, ne-a dat cineva menta adevarata si iesea un ceai buuun...bea cezar cate 3 bibe de 125 ml pe zi

muulta sanatate si sper sa-si revina repede

cezar a avut doar 2 scaune cu diaree, si m-am speriat f tare pt ca s-a iritat la funduletz cumplit, carne vie, dintre toate unguentele , cremele cel mai bun a fost panthenol spray, deci dac aplecati in concediu nu-l uitati acasa e bun pt arsuri, sper sa nu fie cazul



fug sa-i pregatesc pranzul acusi se trezeste

incerc sa intru mai pe seara sa va mai spun de noi
am mai citit pe net si de orez cu roscove de la nestle preparat cu apa

Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

pisi,multumesc,l-am descarcat si...tot nu pot sa vad!!!S-a prostit rau compu meu,l-au reparat facandu-l o leguma!
Adriana si pisi,sanatate!Regimurile sunt f.corecte.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Alessia si noi suntem incantati de ce am vazut.Multumiri si multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

alessiaesti absolut fantastica. Doar de aia te iubim noi asa mult!!!

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

catxo

e superba micuta. sa va traiasca si sa va bucure vietile!

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

maine mergem la concert SHAKIRA!


nu-s io fan al muzicii ei, imi placea mai mult perioada undergrown, dar imi place tare mult cum arata si ca a avut curajul sa treaca peste tiparul Barby

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput