Prichindei martie-aprilie 2005(104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Hello hello!

Ce mai ziceti? Slaba miscarea pe aici!

Noi azi ne-am rasfatzat. Cand s-a trezit Radu, pt ca nu aveam chef sa fac mancare, sotul a propus o iesire la restaurant, ca sa-l pregatim pe Radu pentru mare
Cand sa iesim din casa, hop si socrii, pe care i-am luat cu noi
Deci toti 5, inarmati cu scaunel de masa , babetica si sticla de apa am plecat la resto (la Bella Musica pt mamacita).
Am mincat, ne-am simtit bine. Noi rezervasem de acasa si ne-au dat o masa intr-un separeu, super fain, numai noi, nu fum de tigara, nu deranjam pe altii.
Radu a mincat bine, ciorba de pui a la grec si cartofi copti cu smantana si un pic de carnitza de pui, plus un pic de banana din banana split a lu tati!
Experienta e inbucuratoare.

La intoarcere spre casa am oprit in centrul civic unde ne-am intalnit cu Ema si cu Anca Micaela.
Ema e o fetita absolut superba, dragalasha si finutza. Am mers la un loc de joaca.Din pacate prichindeii nu prea s-au jucat impreuna, doar isi mai aruncau ocheade! Totul a decurs ok, pana ce am promit niste pungute de cipsuri. Ema le vroia pe toate si tzipa ,iar mototolul meu le ceda si apoi urla de mama .Se pare ca fetele il intimideaza, nu avem ce face.Parintii Emei sunt si ei niste draguti sociabili, ma simteam de pareca ne cunosteam de ani de zile.
Din pacate si Ema si Raduc erau nedormiti si nu am stat cat ne-am fi dorit!


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Simonela multumesc ca te-ai gandit la noi!
Pisicuta cand mai ai timp si de invatat?Stiu ce inseamna o licenta ca si eu am treut prin ea si nu cred ca este asa de usor mai ales cand ai langa tine un copil care-ti solicita atentia;cum reusesti?inveti noaptea?Felicitari pt.lucrarea de licenta si succes la examene!Cred ca esti o mamica curajoasa!
Andira si Antonia a avut colici pana la 4 luni si noua din pacate nu ne-a fost bun nici un remediu!Ea plangea si ziua si noaptea cateva ore in special de la 21-12,01 noaptea!Eram terminata dar a trecutVa doresc sanatate si multa odihna!
Ligia ce cuminte ati fost la restaurant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

andira,dupa atatea colici cate am"inghitit" le recunosc si pe cele atipiceTin pumnii sa functioneze sab-ul si nervii de otel
ligia,aaa,aveau si separeuri?!Apai,noi de un'sa stim?Data viitoare promitem sa nu mai deranjamPupici"mototolului"care sta asa cuminte;nu stiu daca aveam sanse sa stam in separeu fara sa exploram tot,asa ca deocamdata ramanem la optiunea"restaurante mari,interesante si open-air",pe cele intime si romantice o sa le testam mai incolo.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

andira,dupa atatea colici cate am"inghitit" le recunosc si pe cele atipiceTin pumnii sa functioneze sab-ul si nervii de otel
ligia,aaa,aveau si separeuri?!Apai,noi de un'sa stim?Data viitoare promitem sa nu mai deranjamPupici"mototolului"care sta asa cuminte;nu stiu daca aveam sanse sa stam in separeu fara sa exploram tot,asa ca deocamdata ramanem la optiunea"restaurante mari,interesante si open-air",pe cele intime si romantice o sa le testam mai incolo.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

...hop si io..

Buna buna ..mamici si pitici ...noi ne intoarcem cu o mica supriza ....care de fapt era un cadou in cinstea implinirii unui anisor de catre minunile noastre ..imi cer scuze ca vine cu asa intarziere dar .......asta e viata se intampla si lucruri neplanificate si iei o pauza de 4 luni

Dupa ce vedeti SURPRIZA ... astept sugestii si reclamatii ca numai impreuna putem face lucruri minunate !

Imi cer scuze ca nu scriu mai mult dar trage Benny de mine (acum s-a trezit de la 18.30 doarme) sa merg cu el la culcarica..


O zi frumoasa sa aveti dragele mele impreuna cu cei dragi

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

alessia,
esti fenomenala mai!Sa ne traiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Alessia - sunt fara cuvinte....

Multumim muuult!!

Cu o singura rugaminte: Nati e nascuta pe 04 iunie, nu pe 13 (13 era DPN-ul).
Dar esti extraordinara....

Iri si Nati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Alessia Suuuuper!!!!!!!!!!



Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi
Varsta Alexiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Eu de ce nu vad surpriza?

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

rp sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de "bibi" mic (vorba Alexiei).

mamacita, rrox , pisicuta , teodora racz , raresionut , danuta_t, dariaevelin , simonelamultumim mult pentru incurajari. M-am facut bine si am reluat alaptatul dupa 5 zile de la anestezie. Se pare ca micutei ii era dor de laptic de la mamica ei.

Alexia e din ce in ce mai fitoasa, nu mai face decat ce vrea ea, mananca pe alese, ne chinuim cu ea, dupa ce-i slabuta (9.5 kg). Ma gandesc ca poate e si de la caldura. Suferim si noi, dar ei micutii. In rest ea e bine, a inceput sa mai spuna cateva cuvinte. Aseara facuse ceva si a intrebat-o Vali "ce faci mai tati?" si a raspuns senin "bine". Bineinteles ca apoi am intrebat-o de nu stiu cate ori si raspundea "bine" intruna.

Ma chinui de 1 ora sa scriu mesajul asta, dar se pare ca pe Daria au apucat-o colicii. Asa ca va las si ma duc sa linistesc cupilu.

Va

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

Varsta Alexiei


Varsta Dariei

Mergi la inceput