Prichindei martie-aprilie 2005(104)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

zuzu avand in vedere ca maine te vei interna,si,probabil nu vei mai avea timp sa citesti...iti urez de pe acum: nastere usoara, Sofia sa vina sanatoasa si voioasa, sa se bucure rapid de dragostea voastra, recuperare rapida, putere si ...astept cu sufletul la gura vesti.
va imbratisam pe toti,il pupam pe Bubu si pe Bubulina in avans!

Poze frumoase cu noi
www.dedesign.ro/ludic" target="_blank">LUDIC-PENTRU COPII

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Alessia, froarte frumos! Multumim!
Ligia, multumesc frumos ca ati venit! Ma bucur tare mult ca ne-am cunoscut si am schimbat 2 vorbe. Sper data viitoare cand ne vedem (poate aveti si voi drum in Bucuresti vreodata) sa fie ma sociabila Ema . Radu o sa fie un flacaias frumos si dragastos, o sa vezi ca nu o sa aiba probleme cu fetele! Pupam!!! Drum bun si distractie placuta!
Zuzu, nastere usoara si Sofia sanatoasa! Asteptam vestea buna!

Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

adseana,dariaevelin,anca micaela,

sunteti tare dragute,va multumesc si va imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

zuzu, sa te ajute Dumnezeu sa ai o nastere usoara, recuperare rapida, iar micuta Sofia sa vina pe lume sanatoasa! Sa ne dai cat de repede vestea cea mare! Te pupam si te asteptam cu drag sa ne povestesti tooooot!

alessia, ai un suflet de aur, ma conving pentru a nu stiu cata oara!!! Ai facut si faci enorm pentru familia care s-a inchegat aici, iar pentru asta primeste multi si multe ! Esti o scumpa!

CatXo, e minunata Daria! Sa va aduca mult soare in viata si sa va bucurati de ea, la fel ca si de surioara ei, care e la fel de dragalasa!

teo, sunteti bine acum? si sanatate!

pisicuto, sanatate lui Matei!

daria, distractie placuta la concert!

rrox, ati adus fetele? Cum a reactionat Ioana?

Fetelor, eu am o nelamurire. Pana acum, Daria a mai gustat din prajiturile facute in casa (rar si cu zgarcenie), dar nu a papat nimic din preparatele dulci din comert (nici macar iaurt cu fructe). De dorit este nici sa nu guste vreodata/f.rar, dar acum vine marea problema. Creste, intra in contact, din ce in ce mai mult, cu copiii de varsta ei si impresia mea este ca unii parinti sunt mai mult decat permisivi cand vine vorba de dulciuri. N-as vrea sa tanjeasca dupa ce vede la alti copilasi sau sa saliveze in fata rafturilor cu produse de genul asta, dar nici n-as vrea sa las problema la discretia ei. Oare exista vreo cale sa-i pot "doza" pofta pentru dulciuri si sa previn o eventuala dependenta?
Sper ca m-am facut inteleasa. Caut calea de mijloc.

Pup si imbratisez toate mamicile si prichindeii!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata dragalasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

zuzunaki,nastere usoara,fara incidente si dureri,bebelina frumoasa,sanatoasa,gratioasa si devreme acasa!
Ce-ai hotarat cu Fritz?Ai cunoscut anestezistul?

alessia,sunt convinsa ca surpriza se ridica la nivelul asteptarilor,dar,dat fiind ca am compu prost si ca numai pisicutei i-a pasat sa-mi dea un sfat prompt,eu nu am putut-o vedea.Asta e!Pupici si te iubim la fel!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

hop si Io....


Buna buna fete dragi....

Ma bucur ca v-a placut mica mea surpriza ,nu e nevoie de multumiri ......... aveam si noi nevoie de SITE OFICIAL ca deeee suntem o fam virtuala serioasa ...dar cea mai mare satisfactie e sa va vad macar zambind ( asa imi imaginez eu ) ..Ligia poate il postezi pe listutza sa "intram in randul lumii"
Si inca ceva ..daca aveti vreo idee de link-uri utile sau ceva ce vreti sa fie pe site-ul nostru sa imi spuneti..."unde-s multi si site-ul creste"

Andira ...scuzeee io ca chioru' am cautat in listuta de la ciresele si ala mi-a sarit in ochi ca era scris mare si cu o culoare puternica...promit miel de paste si o serbare ptr Nati si pe 13.06

Mamacita mii de scuze ti-am dat pe la amiaza un mail dar chiauna cum is io am inteles ca nu merge link-ul si l-am trimis ...abia acu cand am citit mai bine mi-am dat seama de ce este vb ...ti-am dat mail cu ce ai putea sa incerci ..aici daca postam s-ar fi putut considera reclama ...sper sa reusesti ceva , daca nu da-mi un mesaj pe messenger si daca pot te ajut live..te pupam si pe tine si pe samurai..


Zuzu
...iubita mea ...numai bine si sa stii ca ne gandim la tine si la Sofia sa aveti parte numai de sanatate si fericire

Ma impusc ...iar am musafiri m-au capiat azi am tinut-o numai in facut cafea ...conversatii..bla bla bla bla bla...stiti voi cum e can va vin in vizita Cunostinte nu prieteni ...hai ca va scriu mai tarziu dragelor ....duty call....va pupppppp dulce si va doresc o seara frumoasa

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Alessia multumim frumos!Asta da surpriza!!
Zuzu iti doresc o nastere usoara si va asteptam inapoi cat de curand!
Gegea inca nu ne-am facut bine!Am terminat cu Tylenol-ul si ne-a ramas antibioticul si picaturile pt.nas;are zile cand nu-i curge dar este foarte infundat;astazi am trecut si pe Coryzalia pt.ca nu mai stiu ce sa mai fac cu ea;sper ca data viitoare sa iti dau vesti bune!
Daria te astept cu impresii si poze!Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

teodora , sanatate multa. Sper ca de data asta sa scapati de mucisori cu medicamentele poe care le luati

mamacita, am inteles ca nu vezi site-ul alessiei , dar nu ne-ai spus ce eroare, ce mesaj, ce manifestare are.
Asha cum voi medicii nu puteti da sfaturi dupa ureche , nici noi informaticienii nu putem raspunde la intrebari de genul "oare de ce nu merge?"

gegea, nici Radu nu a mancat inca dulciuri, decat aleator si cantitati mici. A mincat totusi o felie mai mare de placinta cu mere saptamana trecuta si ieri o bucatica de prajitura cu visine.
Acum cum sa-i ferim? Cred ca nu putem! Dar putem sa le dam o educatie, ca sa-si vada de pachetul lor si sa nu pofteasca (prea tare) la altii. Ce spun eu e teorie, vom vedea la fata locului daca reusim.
Am totusi un exemplu, fetita unor buni prieteni, care desi maninca dulciuri, maninca cu masura. A invatat ca daca primeste, le duce la mama ei, si ea ii da cu portia. A invatat ca la gradi e sanatos sa mearga cu cascaval, unt, etc, nu cu corn cu ciocolata. Ma vine si povesteste ca cutarica a a vut corn cu cioco, dar nu pretinde sa aiba si ea.
Cred insa ca lucru pe care sigur il vom putea face e sa avem grija ca dulciurile sa nu fie in loc de masa. Si cat mai rar. DAca de mic cand mergem in oras ii luam fructe in loc de dulciuri, poate avem shanse sa-si formeze un stil de viata ma sanatos.

Hai ca am scris o groaza si tre sa plec la serviciu!
Asta a fost mesajul de la cafea!

Offtopic: e un frig la Brasov de zici ca acu ninge!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by ligia13

mamacita, am inteles ca nu vezi site-ul alessiei , dar nu ne-ai spus ce eroare, ce mesaj, ce manifestare are.
Asha cum voi medicii nu puteti da sfaturi dupa ureche , nici noi informaticienii nu putem raspunde la intrebari de genul "oare de ce nu merge?"


Eu si Raducu (22.04.2005)



Nu v-am spus pentru ca e simplu:nu-mi apare nici un mesaj,ci o fereastra goala,iar jos imi mai si zice,in bataie de joc,"done".
Iar noi medicii mai reparam cate un om,pe ici,pe colo,mie vad ca nu-mi repara informaticienii calculatorul,ci au gasit solutia:sa-l schimb cu totul!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

alessia,am citit mail-urile,multu mult pentru sfaturi,m-ai si lamurit:banuiesc ca din cauza ca acum,in loc de windows millenium am 98 si cred ca e ceva diferenta de explorer,dupa ce m-am uitat pe linkul trimis de tine
Ai reusit sa vezi ceva din mesajele trimise de mine ieri?Ca si mess-ul e varza,trebuie sa-l upgradez,nu vedeam nici ce-mi scriai tu,nici ce trimiteam
In schimb am accesat laptopul pe la 1 noaptea si am vazut frumusetea de site

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput