mamici de sept-oct2006 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Buna la burtici!!!
Nu am mai intrat cam de multisor...dar v-am citit..Roxana eu cred ca trebuie sa te gandesti bine inainte de a lua vreo decizie...
Eu inca mai merg la servici, am zis ca imi iau prenatal incepand cu 1 august...ma simt bine, cu caldura mai greu, dar suportam cu stoicism.... are zile cand e argint viu si are zile cand e o putoare...dar cred ca e normal..are si el zile mai bune si zile mai rele, nu?
Cred ca la control o sa ajung pe la sfarsitul lunii, iar in jur de 8 august merg la eco....de abia astept sa-l vad pe papusel...
Va si sa auzim numai de bine!!!

30+

http://bd.lilypie.com/j1YZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Vroiam sa va rog sa treceti si la mine numele voinicului GRUIA-ALEXANDRU...mersi anticipat...
Ah si vroiam sa va intreb...voi cand dormiti il simtiti pe bebe? Ca eu cred ca doarme si el cand dorm eu...dar cum ma trezesc...pac si el...
Pupici!!!!

30+

http://bd.lilypie.com/j1YZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

quote:
Originally posted by acai24

Vroiam sa va rog sa treceti si la mine numele voinicului GRUIA-ALEXANDRU...mersi anticipat...
Ah si vroiam sa va intreb...voi cand dormiti il simtiti pe bebe? Ca eu cred ca doarme si el cand dorm eu...dar cum ma trezesc...pac si el...
Pupici!!!!

30+

http://bd.lilypie.com/j1YZp3.png



Ah ce bine de tine, la mine e tocmai invers, ziua dormiteaza si seara cand ma intind eu in pat, pac la ea se aprinde lumina si incepe joaca. Sper sa nu fie asa si dupa ca o sa in fiecare seara.

Oana 31+ cu Lisa Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Pufymic merci de raspuns, asa m-am gandit si eu sa iau pompa la spital, ca de daca trebuie ... sa fie la indemana.

Pupici

Oana 31 + cu Lisa Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Mai Gety mai, cum intreaba omu' de tine, cum apari si scrii cateva mesaje. Eh de-acum o sa stiu cum sa te chem pe forum.

Eloise, motanul meu e foarte iubitor, vrea mereu alintat, se baga efectiv in sufletul tau. Numai pe aia mica n-o suporta. Sper din tot sufletul sa nu fie gelos al tau, o sa zici ca-s nebuna ca tot insist spunandu-ti de gelozia asta, dar sincer e de speriat sa-l vezi cum se infoaie si maraie la copil. Bine ca-l poti tine departe de camera bebelusului.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili 26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ati vazut link-ul asta? E interesant. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79974

Sanatate la mamici si bebici!
Lili 26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Salut burticilor!

Azi sunt tot fara umor,bebe se zvarcoleste rau, ieri noapte ma facut sa dau afara toata cina: iepure la cuptor cu mustar si estragon, un deliciu ce mai,dar cand au inceput bombardarile in stomac am clacat!

Azi doctora imi va face a doua monitorizare a lui bebe,abia astept sa-mi spuna cum si ce,poate ma programeaza mai repede pt cezariana.

Va pupic si iertati-mi nonsalanta de a nu raspunde mai la nimeni, citesc tot ce scrieti dar voi aveti deja raspunsuri cand eu intru pe forum
Aveti grija de voi si de sotiori special tu KATIA !.

+30SOPHIA Uraaaaaa mult a fost putin a mai ramas!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stef81ro spune:

Bine v-am gasit Pufymic pe tine si pe celelalte fete!
Eu as vrea sa se intoarca bb-lina pt ca dr. mea a zis ceva de genul ca sarcinile pelviene sau cum s-o spune,nu prea stau pana la termen adica 40s ci cam 37s.
Fetelor vroiam sa va intreb daca voi ati apucat sa cumparati ceva pt camera lui bb? Adica patut,carut etc. eu am fost saptamana trecuta la Cora la magazinul ala de la intrare dar si la standul ala din market.Problema e ca ma uitam ca la masini straine si eu si sotul.Plus ca mai e si chestia cu superstitiile pe care o am de la familie ca zici ca sunt disperati.Bine ca pana la urma tot inainte o sa iau ce am nevoie ca nu stau eu in baza lor.Voi mai stiti ceva magazine din astea care le au pe toate la un loc? Zicea cineva de un magazin Barza.A fost cineva?
Stefy30 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Stef81ro, cum adica "sarcini pelviene"? Descrie putin, te rog!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili 26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Alo..eu sunt !
M-am intors.
Dar acum nu pot sta mult.
Am intrat doar sa spun ceva cuiva ca mi-am adus aminte ca am observat azi-noapte, dar am uitat...si ca sa nu se repete...:

acd2you..tu nu ne-ai spus de bebe al tau., daca e fetita sau baietel.Am gasit de curand o postare a ta si nu aparea nici la semnatura. Trebuie sa scriu musai in lista.

Va pup pe toate...intru mai tz.


Poze
Poze tort si pizza

Inni 32+ cu ....

Mergi la inceput