IR crescute, grad maturiz placenta si grosime max

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by Georgeasca

Am vorbit ieri cu o doctorita si am inteles ca intr-adevar sint 4 grade, care merg de la 0 la 3.


Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fetelor, cataghe este medic ginecolog, deci are informatii de prima mana. Puteti s-o credeti linistite... desi oricine are dreptul la a doua opinie.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

quote:
Originally posted by Donia

Fetelor, cataghe este medic ginecolog, deci are informatii de prima mana. Puteti s-o credeti linistite... desi oricine are dreptul la a doua opinie.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)



Donia, inca nu sunt, mai am vreo 6 luni... dar cu a doua opinie, categoric ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ei, macar esti in suflet si-n simtiri, nu?
6 luni cat mai usoare iti doresc!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

quote:
Originally posted by Donia

Fetelor, cataghe este medic ginecolog, deci are informatii de prima mana. Puteti s-o credeti linistite... desi oricine are dreptul la a doua opinie.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)



Aaaaaaaaaaa
pai atunci sa tabarim pe ea.. ce mai stam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorica spune:

Buna,
Sunt noua pe acest forum si as vrea sa le intreb pe actualele mamici care au luat Pregnyl in timpul sarcinii (pentru iminenta de avort sau valori IR crescute) daca au acum probleme cu bebe-ii, daca nu a avut tratatmentul efecte secundare. Eu trebuie sa fac acest tratament si sunt cam indoita.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

eu am facut acest tratament si bb nu are absolut nicio problema! De ce ar avea? Pregnylul e hcg!

sarcina usoara

my baby, Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Am facut tratament cu pregnyl pana la 32 de saptamani si am un bebelus cat se poate de sanatos. Nu a racit niciodata, cu a avut nici o alta problema. O singura problema are din nastere la piciorus din cauza pozitiei din burta, a stat cu un picioar cam stramb si nu s-a intors drept ptr care fac fizioterapie, dar nu cred ca este de la pregnyl. Adica nu este sigur, poate numai faptul ca nu s-a intors sa fie, ptr ca am auzit mai multe mamici care au facut tratamentul asta ca au avut sarcina pelvina, dar asta este o constatare proprie.
Multa sanatate si sarcina usoara.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze diverse
Botez Rares 3-4 luni 4-5 luni 5-6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si eu am avut "onoarea" de a face Pregnyl timp de 3 luni, iar Miruna e cat se poate de ok...putin agitata..dar asta nu e de la Pregnyl

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Buna dragi mamici

Vineri am fost si eu la ecografie, la Iosub si sunt cateva date care ma sperie:

IR artera ombilicala = 0.78 S/D = 4.4
Artere uterine - flux cu spectru normal si valori crescute ale IR bilateral

IR artera uterina dreapta = 0.56
IR artera uterina stanga = 0.56

Placenta grupa 2 gradul II de maturitate (grosime maxima 32 mm)

Cel mai mult ma sperie placenta - gradul 2 de maturitate la 22 saptamani si artera ombilicala 0.78

Pentru mamicile care au postat aici (acum aproape un an)...cum a fost pana la final cu sarcinile, IR'urile si placenta voastra ?


Dana 22+

Mergi la inceput