Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

bamboleta...foarte frumoase si reusite pozele, iar tu esti o femeie frumoasa care pe deasupra mai e si gravi...

dolores 19+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz."
-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ralumat acum am vazut si pozele tale...la fel de frumoase...tortul cred ca a fost atre bun, cutzu e tare haios si frumoasa burtica.....sa mai pui poze cu bebe, ca mie imi place sa ma uit

dolores 19+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz."
-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Uite ca dolores mi-a luat-o inainte.....vroiam sa va spun ca azi am reusit sa pun si eu niste poze in album. Poza cu burtica am fost nevoita sa o fac ....e trasa repede la birou, pentru a le arata prietenilor din departari ca nu am ramas cu urme pe fata (ei ma vazusera numai la televizor, cu fata total bandajata). Deocamdata, e singura de cand am iesit din spital...pentru ca piticii mei de pe creier ma fac sa ma ingrozesc cand ma vad cu ce "cheliuta" am ramas, asa ca fug cat pot de aparatul foto.
Daca diseara nu adorm imediat,mai iau de pe PC-ul de acasa si alte poze, mai recente, in care sotul meu sa se strambe mai putin

Raluca 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by anateo2004

Amalia daca vrei sa ajungi la Herghelegiu,suna la Euroclinic,te programeaza in 2sapt.
Apropo de IR-uri,eu am fost ieri la eco(aveam 17sap si 6zile)si a incercat sa le masoare si sunt 0,73 si 0,74.Dar mi-a spus ca sarcina e prea mica de abia de acum in colo se definitiveaza circulatia si ca e normal ca ea sa fie mai turbulenta la inceput.La sarcina trecuta nu m-au preocupat.Asa ca m-am uitat pe ecografiile cu Teo si la 26sap IR pe artera ombilicala era 0,7,iar la 32sat IR-urile pe arterele uterine erau0,86 si 0,6.Placent era meru normala(gr 1).Teo a avut la nastere 3900g,deci nici vorba de retard de crestere.Eu zic sa stati linistite.
Ana 18+cu[baiat]



Multumim mult! Tu la Herghelegiu ai facut eco acum?

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

fetelor dar de ce nu puneti in album eco 3D cu bebele? sa vedem si noi care mai de care

dolores 19+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz."
-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Va multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase.

Thomas va fi mult mai fericit cu un fratior decat ar fi fost cu o surioara. Il vad cat este de bucuros de fiecare data cand vin verisorii lui in vizita la noi si ce bine se joaca impreuna.

Legat de bebe # 3, nu stiu daca vom avea curajul sa ne lansam in aventura de a avea un al treilea copilas, dar s-ar putea sa ne schimbam parerea in cativa ani. Cine stie?

Nu stiu cine a deschis capitolul, dar multumesc pentru caruciorul albastru din lista.

Donia, cand veniti la Ottawa, nu ne ocoliti.

Va doresc o zi placuta in continuare!

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004) si David Gregory (21+)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Buna fetelor cochetelor
noi acum venim de la doctor. totul e perfect, bebe creste foarte bine, cica avem 24 de saptamani si nu 23. este un msicaret nu statea deloc la masurat.
Mami in schimb e trista. is disperata fetelor am pus 14 kile de la inceputul sarcinii. nu stiu cum voi ati pus asa putin. cred ca is campioana. bine am 65 de kile la 1.63 nu is foarte grasa dar ma gandesc ca pana la sfarsit cate pun.
ce sa fac sa slabesc sau maacr sa ma mentin? dati o dieta careva.
nu mananc gras deloc, mananc multe fructe si ciorbite. de la ce ma ingras asa tare. eu eram super slaba la inceputul sarcinii dar nici asa...
e, pana la urma bebe sa fie bine ca sper ca le dau eu jos dar totusi poate fac cumva sa raman la kilogramele astea.
va pup si astept sugestii

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis spune:

dbunny poti sa mananci miere, nu este interzisa, cel putin eu l-am intrebat pe ginec. meu si a zis ca e ok (eu obisnuiesc sa iau pt gat)

apropo de ingrasat nu m-am ingrasat mult, dar ceva tot am pus, cel mai ciuda mi-e ca m-am ingrasat inainte de sarcina vreo 3 kg, de cand sunt insarcinata am mai pus vreo 2-3 kg nu stiu exact cat, cantarul meu nu e prea grozav, cand arata mai mult cand mai putin cu 1KG

va pup

moni 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Scuze Roxana C. pt intarziere.
Uite adresa cu povestea ta :
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=834

Luly 19s si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p_onu spune:

buna burticutzele,


va salut pe toate si va pup pe burticutze. Am citit o mare parte din mesajele vostre si am vazut si pozele din albumul comun.

Sper sa pun si eu poze acolo curand.

Scuze, sunt tare obosita si ma simt si putin rau. Azi toata ziua am simtit intzepaturi in partea stanga si m-am speriat putin. Sper sa fie ceva intestinal, pentru ca am mancat pizza aseara... am si o usoara senzatie de arsura.

ma duc in pat la lenevit

21 s (azi)

Mergi la inceput