Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Si mie la fel mi-a zis Iosup....gradul 2 la placenta. Si la interpretare, Tutunaru de asemenea nu s-a legat de asta.....offf, in ce ceata deasa sunt.....
In privinta mesei de la birou, eu cred ca ma numar printre norocoase. Avem o bucatarie cu frigider, aragaz, microunde, prajitor de paine, vesela cu toate cele...chiar si ulei, otet si alte condimente. Asa ca "moda" pe la noi e sa venim cu mancarica la casoleta . In privinta meniului meu personal.....pai am o gustare de fructe, o masa principala formata ori dintr-o salata, ori din snitel de la semipreparate, ori din sandwichuri cu paine neagra (asta de cand nu mai posed o bucatarie proprie, deci nici nu mai gatesc), iar pe la 16, mai mult fortata de femeia de serviciu, mai adaug si un iaurtel (care nu-mi place, dar face bine).

Raluca 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Dana (avdanaarhire) am stabilit sa ne vedem in centru, pe Lapusneanu in fatza la terasa Korso la ora 17.00! E in centru si poate ajunge toata lumea..

Ramona

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

salut burtici frumoase.......eu va citesc in fiecare zi....mie nu mi-a dus nimeni lipsa.......apoi eu sunt departe de voi....cum as putea sa ies la suculet........si in rest eu nu am cum sa va lamuresc la unele intrebari pentru ca nu sunt in cunostinta de cauza.....
Si eu iau Materna cam de o luna pentru ca la analizele de sange mi-a iesit anemie,si apropo de ceea ce zicea dolores si mie ginecologul mi-a recomandat sa iau nospa atunci cand ma doare burtica...
Bamboletta am vazut si eu pozele....esti tare dragutica....si burtica e frumusica.....
Apropo de kilograme.....eu am pus 8........dar si pap tot ce imi sta in cale....mami e de vina ca imi face toate poftele....ieri am inebunit-o sa imi faca sos de dovleac....azi ciorba de pastai noi....sunt o rasfatata mica...spune sotul meu...apoi fructe manac toata ziua...mai ales pepene rosu.....
Dar important e sa fim noi sanatosi ca de kilograme scap eu dupa aceea...
va pupic pe toate.....
alexandra 21+

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

roxana c. ti-am citit povestea pe DC la "In 1 sau 2" si m-a emotionat f. tare desi o stiam de pe forum. Mi-au aparut lacrimi in ochi dar eram la birou si nu prea imi permiteam sa dau frau sentimentelor. Ai o familie deosebita.
Nu prea ma pricep la urari dar va doresc sa va iubiti la fel de mult in continuare si sa va bucurati si de ultima minune pe care v-a trimis-o DD alaturi de cele 2 printese.


Luly 19s si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Luly, multumesc ptr urari, dar habar n-aveam ca a aparut si p-acolo, ma duc acum sa citesc ce scrie acolo.

Roxana20+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Luly, unde scrie si ce ca eu n-am gasit, la ce subiect?

Roxana20+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by alexandra_25

salut burtici frumoase.......eu va citesc in fiecare zi....mie nu mi-a dus nimeni lipsa.......apoi eu sunt departe de voi....cum as putea sa ies la suculet........si in rest eu nu am cum sa va lamuresc la unele intrebari pentru ca nu sunt in cunostinta de cauza.....
Apropo de kilograme.....eu am pus 8........dar si pap tot ce imi sta in cale....mami e de vina ca imi face toate poftele....ieri am inebunit-o sa imi faca sos de dovleac....azi ciorba de pastai noi....sunt o rasfatata mica...spune sotul meu...apoi fructe manac toata ziua...mai ales pepene rosu.....
Dar important e sa fim noi sanatosi ca de kilograme scap eu dupa aceea...
va pupic pe toate.....
alexandra 21+

alexandra



cum sa nu ne fie dor?
esti haioasa cu kg, sunt perfect de acord...

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

alexandra...bataitza...cum sa nu ne fie dor.....normal ca ni se face dor de fiecare burticutza care nu e prezenta..uite un iar in privinta kg-lor nu-ti face griji...cand or veni noptile nedormite si zile stresante...sa vezi cum dam jos....si eu m-am facut cat casa poporului, dar nu-mi pasa si mai mult de atat ma simt super bine asa....pupicei

si tin sa va anuntz ca de azi inainte voi pleca la ora 16.30.....am stabilit cu seful meu..pentru ca l-am intrebat daca exista posibilitatea scurtarii programului de munca cu conditia sa fie de acor (eu neavand o carcina cu risc crescut, de ci nu aveam motive sa vin cu ceva de la medic).....si m-a intrebat: la cat vrei sa pleci? iar eu ca sa nu profit de bunatatea lui..am zis ca la ota 17...la care el zice, ok , eu zic la 16.30...super, sunt foarte fericita ca de azi ajung mai devreme acasica..iupiiiii

dolores 19+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz."
-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

Amalia daca vrei sa ajungi la Herghelegiu,suna la Euroclinic,te programeaza in 2sapt.
Apropo de IR-uri,eu am fost ieri la eco(aveam 17sap si 6zile)si a incercat sa le masoare si sunt 0,73 si 0,74.Dar mi-a spus ca sarcina e prea mica de abia de acum in colo se definitiveaza circulatia si ca e normal ca ea sa fie mai turbulenta la inceput.La sarcina trecuta nu m-au preocupat.Asa ca m-am uitat pe ecografiile cu Teo si la 26sap IR pe artera ombilicala era 0,7,iar la 32sat IR-urile pe arterele uterine erau0,86 si 0,6.Placent era meru normala(gr 1).Teo a avut la nastere 3900g,deci nici vorba de retard de crestere.Eu zic sa stati linistite.
Ana 18+cu[baiat]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

Am uitat sa spun ca eco la prima sarcina au fost facute tot de Herghelegiu.

Mergi la inceput