Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Sa nu uit ,la 9 luni avem 9100 kg si 71 cm

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE IULIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Vai de capu' meu ,oboseala e de vina ,as vrea eu sa avem 9 luni ,scuze ,la 7 luni am vrut sa zic !


Pupici ,ma duc la somn !

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE IULIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Tati ne-a lasat sa dormim de la 19 pana la 00, asa ca sunt fresh pt. o portie de lectura (altceva decat DC). Dar de citit forumul tot am citit si ma bucur nespus de progresele facute de nazdravanii nostri. Pana saptamana viitoare o sa fiu ocupata pana peste cap, asa ca o sa lipsesc. Dar sigur o sa mai aruc cate un ochi si pe aici si apoi sper sa revin in forta.
Si cum nu puteam pleca asa, fara sa las nimic in urma, cea mai proaspata nazbatie a fiica-mi-i: Inventar+ridicat in scobitze

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Filmulete Zilele Humorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

'neata!
Sa incerc sa raspund rapid la ce-mi amintesc, ca azi am o zi plina!

Pentru AR am fost sunata intr-adevar, pentru ca voiau sa faca vaccinul joia trecuta. Azi merg la vizita de 8 luni, asa ca probabil imi va pune in fata hartiuta unde trebuie sa semnez ca NU il fac. O sa-l fac cand e trecut in carnetul de vaccinari.

Bogdan nu se ridica in fundulet, nu se ridica in picioare, desi sta minunat si in fund si in picioare! Nu are conditii. Nu are de ce se agata ori tine... Am sa incerc sa-mi pun mintea la contributie sa amenajez ceva.

De doua zile ne jucam impingandu-ne cap in cap amandoi si furam cate un pupic unul altuia. Atat de mult imi place sa ma joc cu el, si toate celelalte, incat nu-mi imaginez (in momentul asta) cum as putea gasi placut sa ma mai intorc la munca!

La analize a fost groaznic. Nu recomand nici unei mamici. O jumatate de ora l-a chinuit, fix! I-a luat din vena si abia curgea, a bagat acul ala de mai avea putin si i-l scotea pe partea cealalata a mainii. De vena bineinteles ca trecuse. N-am priceput catusi de putin ce incerca sa faca asistenta aia! Daca nu mai luase analize la copii, putea sa-mi spuna! Am transpirat, am tremurat, imi venea mie sa plang. Cu chiu, cu vai a reusit sa-i scoata o eprubeta si jumate (mie deja mi se parea prea mult!), cand saracu a inceput sa planga si sa se zbata cu acul in mana. SI aia insista sa-i mai ia! I-am cerut sa-i scoata acul din mana, ca doar il hacuia! Apoi, alta traznaie, dupa ce abia ii curgea sange in eprubeta, cand i-a scos acul nu se mai oprea, curgea valuri. M-am cam speriat. In fine, la un moment dat s-a oprit. S-a dus desteapta la laborator sa vada daca e suficient sange pentru a face Calciu si Sideremie si cica n-ar fi, sa vad eu azi cand iau rezultatele daca le-au facut... Daca nu, sa ii mai ia o data, ca vezi Doamne, e platit! Adica sa-l mai hacuiasca o data?! Cica sa mai luam acum, daca tot e speriat! Zic, totusi, nu se poate din deget?! Cica e mai greu! Hai sa incercam. Gata! Facut gaura in degetel si inceput sa stoarca... Mai, nene, i-a facut degetul praf de cat de tare si cat de mult l-a stors! Si la sfarsit cica, v-am zis ca e mult mai greu din deget, ca dureaza mai mult... Pai, daca tot in eprubeta baga!!! Eu am crezut ca-i ia niste picaturi, le pune pe niste lamele si gata! Daca mai e nevoie sa-i fac vreodata analize, intai ma interesez unde au kituri din astea instant, cu picaturi, ca nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut. Mi s-au inmuiat picioarele toata ziua ieri, cand ma uitam la mana lui mititica invinetita, pe care nu ma lasa nici acum sa-l ating, ca il doare si plange.

Cam asta a fost experienta noastra de analize facute numai pentru ca nu vreau sa intoxic copilul cu suplimente de care inca nu stim daca are nevoie. A mai postat cineva un subiect la Parinti, unde cica are copilul o heptatia usoara... Hepatita... eu cred ca i-a intoxicat ficatul cu fier de care nu avea nevoie! Bine, e doar parerea mea, din cauza ca asa am patit eu in sarcina.

Pupici. Ma duc la treburi multe.

P.S. La Medlife am facut analizele.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Buna ziua tuturor!



Gandacel chiar ma gandeam ce ai facut la analize, imi pare tare rau sa aud ca a suferit asa de rau. Dar asistenta aia asa obisnuieste sa ia sange la bebelusi, invinetindu-i? Din pacate pentru sideremie si calciu nu se poate lua pe lamela, au sistemul asta nou cu vaccum si de aia dureaza asa mult( eu lesin de cate ori imi ia sange).Urata experienta, sper sa treaca repede buba si sa iasa analizele ok!

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Neatza!!!
Mai, incep sa ma ingrijorez cu atatea reusite la ceilalti bb, noi parca nu avansam. Adica Maria se chinuie sa se ridice in patru labe si asa "merge" cu spatele. Si nimic mai mult. Sta f bine in fundulet, in picioare nu prea stie ce sa faca, o mai tin eu de sub brate, dar se uita la piciore si se minuneaza de ele, nu le tine drepte. Eu mai astept cu premergatorul spre 8 luni, nu ma grabesc.

Ai vostrii raspund de fiecare data cand ii strigati pe nume?

Dr mi-a zis sa facem AR, asa ca il vom face.
I-am vazut pe Dragosel cel frumusel si pe Elise cea neastamparata.
pupi

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:


Ceva funny:

http://haha.nu/funny/strange-statues-around-the-world/


ela ma bucur sa aud vesti bune.

xandra iti multumesc frumos penru informatie.

Eu nu am schimbat formula tot pe doi suntem( de la Humana), nu e musai de trecut la 3 exact dupa 8 luni, si apoi formula 3 e imbogatita cu tot felul de arome ( eu cred ca mai astept pina la un an)

Cat despre doctori si buzunarele lor , Dordia , eu procedez ca si Madutza ...( dar o sun cand vreau si la orice ora)

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Bun gasit si de la noi!!!

Mai, Gandacel, da' prin ce-a trecut Bogdanel. Si tu, pe langa el. Bine ca a trecut, desi stiu cum ti se rupe inima in doua, cand puiutul iti e chinuit in asa fel. Pupici de la noi sa treaca bubutzele

Ioana, sa stii ca in afara ca sta in fund si se rostogoleste nici Alex nu e prima la progrese. Dar are timp berchet, n-o fortez!!!

I-am luat de 2 zile premergator, sta cateva minute in el apoi incepe sa-l certe (ca nu prea stie exact ce sa faca, simte c-o tine in loc) si o scot. Aaaa, avem si olita, azi am botezat-o prima data.

Pupi

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

He-he, acu' am vazut. Cristina (Negara) suntem membre DC din aceeasi zi.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

buna dimineata!
IOANA, nu ma mai ingrijorez de o vreme ca al meu nu face aia sau cealalta. am avut o perioada, dar mi-am dat seama ca le va face cand va fi pregatit. Serban raspunde la nume in 80% din cazuri, nu se ridica, nu se taraste, nu face pasi , dar e sanatos si vesel si e cel mai scump pt ca e al meu.sta f bine in fund ,de o saptamana se rostogoleste dar nu e fan , dar eu zic ca e bine ca nu cade din pat daca nu e prea miscator.
sa aveti o zi frumoasa. avem poze noi, de la 7 luni.

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput