Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Bona sera,

Roxisialexia, ce muzica pun...disco fratew...sa vezi cum ii place. El si adoarme pe muzica disco....voi ati mai vazut asa ceva? Ce generatie o fi si asta????
Gandacel, e haioasa faza cu iaurtul.

Noki Lara, si eu vreau sa-i dau broccoli. Sa vad unde gasesc.
N-am nimic cu voi

Diana, eu le-am luat si la asist. si dr. ciocolata. Sa fie santoase dar eu bani nu le dau

PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola si de la noi!
Noi lipsa de pe forum azi, ca a facut mami dulceata de cirese amare si a tot prestat la samburi. Acu' speram sa o finalizam cu bine, adica sa fie legata, etc, etc, chestii importante, nene, nu gluma

Madau , LMA, ca am tras concluzia ca a fost ziua ta. Misto, 29 de ani, sa fii sanatoasa si voioasa.
Azi i-am dat Mariei conopida cu carne di vitel, a papat. Am concluzionat ca secretul e sa o prind cand ii este foame si bobineaza tot.

Pupici si racorici!!!

Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Mamici cu pitici care au implinit 8 luni si sunt pe lapte praf, ati trecut la nr. 3?
Noi avem deja 8 luni si o sapt si tre sa schimbam cu milumil 3 si nu ma indur. Am auzit ca e foarte gros. Pe cutie scrie deja ca se recomanda sa se bea cu canuta, auzi...

melku & bebe Daria (2 noiembrie 2005)

POZICI

Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi6 spune:

Andrei-Stefan DPN 15 noiembrie, DN 15 noiembrie, 3050 Kg, 50 cm, Scor Apgar 8, Spitalul Cantacuzino Bucuresti, nastere naturala fara epidurala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Noki, nu, nu m-au sunat... da' pe gandacel au sunat-o. mie mi-au zis ca ma suna cand au destui copii, fiecare doctor cu ai lui, asa am inteles. presimt ca la prima strigare nu vom fi in localitate
priorixul a fost parca vreo 30-40 ron, nu mai tin minte exact. la asta am facut comanda prin policlinica, havrixul l-am luat eu din farmacie, ca nu se poate de la ei.

dordia, io nu le dau nimic. ce naiba, pai daca si acolo le dau... acasa cat sa le dau daca ii chem!? nu mi se pare normal, si n-o fac. ai dreptate, macar asta e datoria lor.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Cristinamh asa ma gandeam si eu. Nu le dau nimic.!
Va pup si multzumesc de raspunsuri!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello mamici!
bag si eu niste raspunsuri rapidute:
Roxi, din cate stiu eu smecheria se numeste centru de activitate. Incearca sa cauti asa . eu am vazut asa ceva la noi la mica publicitate acu’ vreo luna. Vezi poate mai e, era si cu poza, chiar daca nu vrei second, bagi un ochi pe-acolo, vezi tu.
Dayssy, si noi cu tv… ochii cat cepele, obicei care sincer imi displace… sic and e in premergator, cu spatele la tv, se chinuie sa se intoarca sa vada si el!
Feli, si eu am intrat la golden point, ca-mi faceau cu ochiul cateva costume de baie, dar ce-mi placea nu-mi venea si invers… de fapt, daca tu porti marimea 3 din 4, eu ce sa mai zic???
Gandacel, si vladut ma mangaie de ceva vreme pe fata, sip e mine, sip e mama, sip e cine mai prinde… mama l-a invatat, daca ii zice mai-mai, el mangaie… e super dragalas… ca si cu numaratul, ea ii zice 1-2-3-4-5 si el raschira degetele triumfator. Bine, dar asta de cateva luni bune, de vreo 3-4.
Melku, eu am sunat dra sa-I zic ca saptamana viitoare face 8 luni si-as vrea sa-I iau humana nr 3, de la 8 luni in sus, si mi-a zis ca are cativa bebelaci care refuza 3, ca nu le place, si ea-mi recomanda sa mai stau la 2… asta pt humana, la alta formula habar n-am.
pupici, ma duc la nani

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

piticul la 6 si la 7 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:

Noapte buna fetele,
In sfarsit ziua s-a incheiat pt unii si am si eu timp sa pun poze. Dragos a fost azi in elementul lui. Eu nu. Printre miile de telefoane am reusit sa ma descurc si cu Dragos. Merge pe branci in adevaratul sens al cuvantului, cu toate ca abia ieri a reusit sa se ridice in 4 labe, si tare greu m-am descurcat cu agitatul, ca doar e o chestie nou descoperita. Si dupa ce a mancat bibe de noapte tot a mai dat vreo nspe ture de pat pana cand sa adoarma. A adormit intr-un final langa picioarele mele. Ma chinui sa-l dezvat de adormitul pe picioare, deci il las sa oboseasca pana i se inchid ochii.
Asa s-a desfasurat ziua de azi: 8 luni
Multi pupici

Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna seara fetele ,intru si eu pe fuga sa vad ce mai faceti!Nu am timp sa citesc din urma ,am vrut doar sa va anunt ca azi ne-a iesit primul dintisor si sint tare fericita ,i-am luat si cadou' de rigoare ca asa am auzit ca se face ...:)
,in rest mincaciosi ,vioi ,nu a facut febra ,diaree ,din cauza dintilor ,doar ca e marait ,bine ca doar atit .
Dordia ,ai un geniu la usa ,face ,,PA'' de acum ,bravo lui!!!Sa cresteti mari si sanatosi!Despre spaga la dr. ,eu cred ca-s cea mai idioata ,dau de fiecare data cite 200 000 lei ,iar la asistenta numai la vaccin tot cite 200 pentru ca altfel nu pune mana pe el ,doar dr. il consulta ,da sfaturi etc.,cind vine acasa 500 000 lei dar asta nuprea s-a mai intimplat in ultimul timp.Sincera sa fiu mi se parea chiar putin in comparatie cu pretul cinsultatie la Medlife unde am mers regulat de cind am nascut (650 000 lei) dar acu' ca s-a marit si mai m-am desteptat ,merg la asta de familie ,asa pentru nimicuri ,sper sa nu mai fie probleme prea mari pe viitor !



ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE 17.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna seara,

Raportam si noi azi perimul mers de-a busilea asa ca la carte si ii place tare mult,si tot azi din pozitia de stat in" 4 labe" se sprijina intr-o manuta si incearca sa se ridice in fundlet singurica,e asa haioasa ca nu prea ii reuseste ,in seara asta a incercat de vreo 10 ori apoi s-a enervat si a inceput scandalul sa o pun eu


am reinceput sa papam normal si de ieri mami a inceput iar cu iaurtul si azi chiar a papat,dar l-am facut in combinatie cu cereale cu fructe ca simplu sau cu biscu nu vrea,mi-A reusit iaurtul incasa a iesit o bunatate


MELKU-offfff si eu sunt tot la aceasta dilema,de fapt am cam trecut de ea,eu voi merge pana la 10 luni cu milu 2 apoi trec pe altceva ,nan sau humana,pt ca intradevar milu 3 estee mult mai dulce,aromat si grosut,si majoritatea copiilor care papa milu 3 au inceput sa refuze mnacarea de orice fel.Chiar acum vreo 3 sapt citeam la bebelusi de sept-oct si de problema asta se plangeau si mamicile de acolo

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput