Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello la pranz si de la noi! Tati are treaba stive, deci PC-ul e monopolizat de el si mai e si virusat - in continuare!!!

Despre noi: am uitat ieri sa va zic ca i-am dat zmeura si i-a placut la nebunie! In iaurt la masa de 18 si combinat cu alte fructe dimineata. I-am dat si struguri si i-au placut si aia, dar piure-ul de fructe facut cu struguri iese ceva cam prea dulce, iar Titi prefera lucrurile usor acrisoare, deci nu i-am mai dat a doua oara.
Maine ii voi face piure de legume cu brocolli, pentru prima oara, ca am gasit si io dupa lupte seculare, la Billa. Am facut stocuri in congelator.

Raspunsuri - nu prea multe ca nu am apucat sa citesc tot, doar ce-mi amintesc:

Scoica- io tot in scoica o tin, dar dintotdeauna, de la o saptamana de viata a mers cu fatza spre directia de mers, deci...noi suntem mai pe invers. Avem si scaun de masina, e de la 9 kg si ma tot intreb cand s-o pun in el, daca noi avem 7.770, vorba nu mai stiu cui...ajungem sa stam in el la pensie!!!

Premergator- il folosim la ridicat in picioare, pe exterior! Ne omoram dupa zgomotele domnului Ufo, de nu mai putem! Tot timpul stam in picioare si butonam la el. Dar de mers in el, adica sa-o pun ianuntru, nu prea... ea nu se omoara, io nu insist. Sunt de acord 80% ca FARA premergator. Restul de 20% e nehorarare si pro!

Negara- mda...cu genitivul e cam ciudat la fetitele noastre. Dar io stiu ca este gramatical corect ca daca numele nu se poate forma normal cu genitivul clasic, la numele mai "deosebite", a se citi straine, mai ales, se formeaza cu particula "lui". Io asa folosesc si mi se pare ca nu suna rau!Saru-mana de aprecieri! Si inca ceva: FELICITARI PENTRU RIDICATUL PE GLADIOLE!!!!Numai ca amu trebe musai sa muti patutul la nivelul de jos, sa nu faca un bungee-jumping fix in tartacuza!

Gandacel- stiu sentimentul. Mai face si Sarah, mai ales la Buni, cand o vede. Ca deh, o vede mai rar si nu e inflatie de prezentza, ca la mami!Si noi mai facem ceva dragutz: cand o pun in patul mare si-i zic ca io ma pun sa fac nani si ma asez langa ea pe perna si inchid okii, ea vine si se infige in mine, da cu capsorul si se baga la mine in brate, numa-numa sa nu ma culc, ci sa ma joc cu ea! E mortala! Asa faceam si io cand eram mica. E drept ca nici acuma nu suport sa doarma lumea langa mine si io sa raman singura!


Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madau- , sa fii SANATOASA, VOIOASA SI SA TRAIESTI MULTI-MULTI ANI FERICITI ALATURI DE PRINTESA TA SI BARBATUS!!!!!Si felicitari pentru ridicatul in picioruse!!!

Dordia- felicitari pentru mersul de-a busilea! Hai ca sunteti baieti mari deja!Amu poate chiar s-o alerge pe Ilincutza!

Feli- suuuuper misto costumul! Unde zici ca e magazinul asta? Ca am intrat si io pe siteul lor si m-am imbolnavit!

Gandacel- cum a fost la analize? Unde le-ai facut?

Roxi- felicitari si tie pentru ma-ma! Super senzatia! Si mie mi-a zis Sarah acum vreo saptamana, tot cand era amarata! Asa, la jeluiala!

Hildegard- io cred ca ai ceva cu noi! Ne-ai pus gand rau, cu link-ul ala la prajituri! Da' uite ca io ma ambitionez sa nu salivez!!!Si fug si-mi iau o praji de la cofetarie!Felicitari pentru coltisor!

Simona- tare frumos ai exprimat ceea ce simti pentru minunea ta mica! Sa-ti dea bunul Dumnezeu sanatate multa s-o poti creste ca pe copilul tau, asa cum si este, scumpa de ea!M-am uitat si la poze! Superb copil!!!!

Lumi- bine ai venit in Mai povesteste-ne despre micutul tau!

Dayssy- si noi am facut de 2-3 ori tai-tai, pa-pa cu manutza! E mare figura cand face asa!

Noi NU am facut AR-ul si io m-am cam hotarat sa NU-l fac! Sa vedem si daca ne cheama dr de familie, la campanie..sa vedem atuncea ce-o sa-i zic! Dar inclin sa nu-l fac. O sa-l fac la rapel direct, in jur de 1 an si 3 luni!
Doctorul meu bun zicea ceva de nu stiu ce vaccin -Priorix-ul parca, - care are mai multe chestii in plus fata de cele de la stat. Zicea ca in jur de un an. O sa-l mai intreb si va zic. Pe ala l-as face si io!






Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki nu m-am putut abtine asa ca-ti zic.....
Ce crezi tu ca a mancat Miruna mea acum la ora 16? Iaca piure de....BROCOLLI cu conopida, branzica si iaurt.
E clar, e ceva la mijloc, telepatia asta......

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madau-sarbatorita- mai, suntem de belea! Vezi ca io maine fac pentru noi astia mari musaca! Am luat deja carnea tocata din Billa! Da' tot difera ceva: ca io nu-i combin brocolli-ul cu conopida si la noi piureul de legume i-l dau musai cu carnitza!


Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ete cu musacaua nu m-ai nimerit. Dar avem si noi ceva cu carne tocata..chiftelutze.
Va pup, gata fug ca la 6 plecam si io-s tot in hainele de casa, murdara de piure

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Sa felicit si eu pe MADAU si pe DRAGOS al lui Dayssy. Sanatate multa si pupici de la noi!!!!!!!

SIMONA, scuze, ca ti-am facut fetita baietel . E o dulcica si sa va bucurati de ea o viata intreaga.

He-he, da' avem copilasi care merg de-a busilea, care isi zvarl piciorusele peste patuturi!!! Vorba sotului, au atins "next level".

Noi avem tentative de mers de-a busilea, adica mai bagam cate un genunchi sub noi si zvarlim mainile inainte si inapoi, cumva ca la inot, da' mers de ala curat de-a busilea n-am experimentat.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

si noi tot piure de brocoli cu carnita de pui pt pitici.
si ardei umpluti pt cei mari ca tot in bila ne-am facut cumparaturile.
maine ardei umpluti la pitica daca ma lasa sa bucataresc...

melku & bebe Daria (2 noiembrie 2005)

POZICI

Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

uf, de cand ma chinui sa raspund cu vaccinurile...

PRIORIXUL e anti- : rubeola, rujeola, oreion. la andrei l-am facut la 1 an si-o luna, la alegerea noastra, in locul AR-ului. la iris vreau la fel, da' ne streseaza astia cu epidemia sa facem AR-ul mai devreme. om vedea, ca si noki, cand ne-or suna sa-l facem ce indrugam. dar daca apuc sa semnez ca nu-l fac, nici ca-l mai fac pana nu vine randul priorixului. bine de stiut ca si la policlinica 10 se semneaza ca nu esti de acord... ( gandacelu')

alte optiunale, din ce stiu eu, sunt:
- HAVRIX, 2 doze, anti hepatita A, ~60 ron doza
- varilix, 1 doza, impotriva varicelei, ~150 ron
- si mai e unul, imi scapa acum numele, ala cu meningita...

la andrei am facut prima doza de havrix, varilixul as vrea sa-l fac in septembrie, inainte de gradi... si sa vb cu dr sa vedem meningita cand il bagam in schema.
le va face si iris, numa' ca mai repejor, ca ea va merge la 2 ani la cresa.

alte vaccinuri nu mai stiu, eu doar de astea am vb cu .

si tin sa zic ca, dupa ce mama mi-a invatat fata in brate, azi la 15.15 a mancat, am pus-o in patut, a dormit si de o ora se joaca singurica fara sa mai tipe s-o luam in brate! credeam ca nu mai apuc ziua asta!!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cristina- deci nici pe tine nu te0au sunat policlinicistii 10! Cat costa priorixul asta? Ca io pa asta as vrea sa-l fac!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna ziua fetili!

Iaca si noi cu noi progrese. In fiecare zi ceva nou. Azi baiatul mamei a facut PA unor prieteni in parc. Am crezut ca e coincidentza si apoi i-am mai zis acasa...si a repetat. Apoi au venit ai mei in vizita si cand am plecat la nani am facut Pa la toata lumea!!! Uraaaaaaaaaaaaaaa! Si a facut un pas in fatza cu premergatorul dupa care...s-a oprit si isi ridica piciorusele.
Cam asta facem noi.

Mada iti mai zic o data "LMA", sa fii SANATOASA in primul rand, IUBITA in al doilea rand si FERICITA in al treilea rand ca restul vin de la sine!!!

Vrem si noi sa transmitem felicitarile noastre tuturor bb-ilor pentru progresele facute si "la mai multe"

In legatura cu Vaccinul.... maine e ziua cea mare. Tb sa mergem la dispensar sa il facem. OFFFFF.Intrebare::: Voi cand va ducetzi la dispensar cat dati la dr. sau asistenta? Sau nu dati? Ca eu nu le-as da ca....e datoria lor doar. Ma mai car si cu copilul pana acolo pe drum.

Va pup si astept raspunsuri!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput