Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

FETELOR MII DE SCUZE ,dar internetul face figuri si n-am reusit sa intru.Ce pot sa va spun mi-a dat anticon.sa iau din a2sau a3 zi de ciclu si in a12sau 13zi sa fiu din nou la controlsi dupa aceea imi prescrie tratamentul,desi am emotii ca simt niste dureri de burta si n-ar trebui acum sa-mi vina ciclul ci pe la sfarsitul saptamanii dar asta este.Oricum o sa sun la ANI cand imi vin "uratii"si imi face ea programare ca altfel se intelege cu asistentele si sa spuna concret de ce intr=o anumita zi.Trebuie sa-mi si niste analize ,eu vi le scriu dar sunt in ungureste:PROTHROMBIN,THROMBOCYTA,ALVADASI IDO,VERZESI IDO,VERKEP,VIZELET,seK,seNA,VERCSOPORT+RH MEGHATAROZASVIZSGALATAT,VALAMINT,EKGes,BELBYOGYASZATI VIZSGALATELVEGZESET,ALTATASHOZ.
Astea se fac la bioclinica sau si in alta parte?
VA PUP DULCE AVALON ,MIKA, AUBUR, AVALON SI PE TOATE CELELALTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

daciana 80 si eu te pupacesc si de abia astept sa am cu cine incepe odata si capitolul "mamici de szeged" ...aviz tuturor fetelor de aici !!!

Eu am facut toate analizele la bioclinica.

andicule, pai in august nu mergi iarasi la Szeged? Sau am inteles eu gresit? Daca mergi in august, de ce sa bem cafa , auzi,de abia in octombrie?

crinuta 71 tie in continuare pentru stres

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Mi-Ka, in august nu mai merg la Szeged, ca mi-a facut programarea abia pe 12 septembrie. Asa ca poate ne vedem la cafea in 11 sau 13 sep, daca n-apucam, abia in octombrie cand incep FIV-ul propriu-zis! pe burtici!
Crinuta, ti-am raspuns la mail! sper sa-ti fie de folos!
Pussilina, cand ne zici si noua cum a fost la Sovata ? sau inca nu te-ai intors?!



Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Andicu multumesc de raspuns. Am sa-ti mai cer si alte detalii, sper sa nu te superi.
Fetele care ati facut FIV la Szeged, care din voi aveti traducerea contractului in romaneste? Va rog mult sa-mi spuneti si mie....
Mi-Ka eu mai am mai putin de o luna si vin sa bem cafeaua la Deva. Deja am emotii.
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Auburn,
Bafta !
De acum, doar asteptarea este mai grea!
Asteptam si noi rezultatul pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

Fetelor, am fost azi la szeged si am primit schema de tratament:
- voi lua doar 18 zile anticonceptionale deci termin in 30.07.
- din 4 august incep tratamentul de stimulare cu Suprefact (4 zile cate 2 ml/zi);
- din 5 august fac 3 zile Gonal F (75 prima zi apoi cate 112,5 doua zile);
- in 8 august merg la primul control;
- in tot acest timp iau si Elevit si aspirina;

vi se par mari dozele pentru stimulare? Pentru ca dr mi-a zis ca datorita rezultatelor de pana acum, sunt candidat la hiperstimulare.
inca o intrebare pentru cele care au facut deja fiv: am inteles de la dr ca in 14 sau 15 august facem embriotransfer. acum, dupa ce am revazut schema de tratament ma gandesc daca am retinut eu bine? oare era vorba de punctie? voi ce ziceti dupa cum datele de mai sus?

andicu parca ziceai cateva pagini inainte ca te costa 10 milioane sa refaci analizele. am inteles eu gresit? pentru ca eu am refacut analizele hormonale din ziua 3 si cele de sange din lista publicata de ioana pe forum, papanicolau si au fost 2.5 mil. mai am de facut doar EKG dar nu cred sa ajung la 10 mil!

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

crinuta, daca fac embriotransfer pe 14 sau 15 august sigur voi fi in szeged in 17 cand mergi tu la control. probabil voi fi undeva tintuita intr-un pat in pensiune dar poate vii sa ma vezi.

ileana stii cum e? nu-mi vine sa cred ca am inceput. ma gandesc la fiv de mult timp si acum savurez momentul. problema e ca ma simt ca si cum fiv-ul asta inseamna inceputul sarcinii si sunt constienta ca nu e chiar asa. doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Auburn am sa vin sa te incurajez.
Fetelor, cine are traducerea la contractul pentru FIV?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by auburn

Fetelor, am fost azi la szeged si am primit schema de tratament:
- voi lua doar 18 zile anticonceptionale deci termin in 30.07.
- din 4 august incep tratamentul de stimulare cu Suprefact (4 zile cate 2 ml/zi);
- din 5 august fac 3 zile Gonal F (75 prima zi apoi cate 112,5 doua zile);
- in 8 august merg la primul control;
- in tot acest timp iau si Elevit si aspirina;

vi se par mari dozele pentru stimulare? Pentru ca dr mi-a zis ca datorita rezultatelor de pana acum, sunt candidat la hiperstimulare.
inca o intrebare pentru cele care au facut deja fiv: am inteles de la dr ca in 14 sau 15 august facem embriotransfer. acum, dupa ce am revazut schema de tratament ma gandesc daca am retinut eu bine? oare era vorba de punctie? voi ce ziceti dupa cum datele de mai sus?

pe toate





Nu, sunt chiar mici dozele!
Cred ca a zis ca esti o candidata la hiperstimulare, pt. ca raspunzi f. bine la tratament!
Daca "arunci un ochi"pe subiectul Fiv, gesesti fete care fac cate 5 Gonal* 75....
Asta-i mai bine la protocolul scurt...ca nu "te imbatraneste"cu 5 ani....
Eu cand am facut protocolul scurt in Germania, dupa 2 FIV la Medsana, nu mi-a venit sa cred! Facusem doar 20 de fiole ( 12 injectii) si avusesem o "recolta"incomparabila!
Bafta multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Mi-ka,
Serbam ziua de joi!

Mergi la inceput