Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Crinutza eu sunt relativ bine.
Eco se face la jumatatea ciclului, ca sa vada daca s-au dezvoltata chisturi pe ovare.In cazul in care stimularea este inceputa ar putea fi probleme....
Bafta tuturor!

Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Mi-ka, cat mai multe sarbatori in zi de joi!
Pana la 40!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

Am inceput sa iau AC de doua zile si in 19 iulie merg la Szeged pentru control. Cred ca pe la jumatatea lui august voi face FIV. Astept de cateva luni momentul asta si nu-mi vine sa cred ca e asa aproape. Va spun mai multe dupa ce ma intorc de la Szeged.

mi_ka, crinuta, andicu, ileana, daciana80

pussi si zori sunt deja in vacanta...ce fain. si eu vreau dar va fi doar dupa fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Avalon e bine ca ai pus aceasta intrebare, chiar si pe mine ma interesa.
Auburn, ce surpriza ...., ai inceput deja tratamentul. Iti tin pumnii! Eu voi merge la dr. in data de 17 august, poate ne nimerim in aceeasi zi pe acolo.
Mirabela multumesc de raspuns.
Va pup pe TOATE

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Crinutza, poate o sa ne raspunda Daciana cand mai intra pe aici. Fir-ar sa fie de AC, ca nu ma trage deloc inima sa le iau, sa stau 'pe bara' o luna... Bafta la analize

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Avalon, pana iti raspunde Daciana hai sa-ti spun si eu ca am luat 27 de pastile AC, dar nu ma intreba de ce a decis dr. asa, ca nu stiu...

auburn si daciana , sa fie intr-un ceas bun

ileana

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

crinuta71, da am inceput tratamentul. imi faceam tot felul de griji: cand sa incep AC, daca doctorul e deja in concediu cand eu trebuie sa merg la control, cand sa fac analizele, lucruri din astea. S-a rezolvat simplu: mi-a venit CM mai repede cu 4 zile(ziua 14 nu 28) si l-am sunat pe doctor. Mi-a spus cum sa fac si am inceput. Si eu sper sa ne intalnim in 17 august. Am toate sansele sa fiu la szeged atunci.

mi_ka multumesc pentru sustinere

avalon stiu ce zici cu retinerea de a lua AC. mie asta mi se parea cea mai urata parte din tratamentul pentru fiv...ca poate ar fi chiar luna in care...

daciana80 ti-a dat deja doctorul schema de tratament? iti tin pumnii.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

Fetelor,
Imi cer iertare ca nu am mai scris de multa vreme dar muncesc mult ca sa imi pot lua concediu la FIV. Totusi v-am urmarit si va tin pumnii tuturor. Mai ales ca la sfarsit de august inceput de septembrie voi fi alaturi de voi la Szeged, pentru al treilea FIV -primul in Ungaria. Ma pregatesc si eu sufleteste si am comunicat pe mail cu Dr. Zadori ca sa imi spuna ce am de facut pana ajung acolo, pilule si restul. Intreb si eu de AC , cate zile trebuiesc luate pentru ca ce se gaseste in Romania se cheama Logest dar sunt doar 21 de pilule intr-o folie. Vad ca una din voi a luat 27. Cate trebuiesc luate? Daca nu ne lamurim sa il intrebam pe dl.doctor.
Va imbratisez pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dragelor!
Am lipsit cateva zile ptr ca am fost la munte cu prietena mea din Germania si sotul ei; nu pot sa zic ca m-am odihnit, dar macar cu "pisicul" m-am mai relaxat, ca tare stres am la munca!
Ileana si Mi-Ka, facem tot posibilul in septembrie, daca nu, in octombrie, sa facem oprire de cate o cafea si-n Brasov , si-n Deva!
Auburn, chiar ca ne-ai facut o surpriza frumoasa! multa bafta cu tratamentul si sa dea Dumnezeu sa fie o mare si frumoasa reusita!
Avalon si Miau miau, eu am luat Lyndinette 25 zile. Dr Zadori mi le-a prescris din a3a zi de CM. Intr-adevar, sunt de 21 de pastile foliile, asa ca a trebuit sa cumpar 2 cutii. De data asta voi iesi mai ieftin, ca mai am 17 pastile din a2a cutie..
Avalon, iubita, de te-as vedea si pe tine urnita o data!...si cu bebe in burtica la sfarsit !!!nu stii vorba aia romaneasca : " Curaj gaina ca te tai!" ? ..cam asa si noi!
Daciana, multumim ptr noutati (chiar imi foloseste info ca si eu fac echo pe 12 sep.) si multa bafta! sa fie cu reusita!

Va pe toate cu drag, Mi-Ka, Pussi si ZoRi(din vacanta),Auburn, Ileana, Daciana,Crinuta,Avalon,Mirabela,Irina...

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Avalon nici mie nu-mi place treaba cu AC. Ultima data cand am luat, a trebuit sa le intrerup pentru ca aveam simptome urate (greturi, chiar varsaturi). Asa ca am emotii cu partea aceasta.
Auburn iti doresc succes!
Cred ca nu v-am spus, mi-am luat rezultatul de la cultura din col si e bun. La Papanicolau nu-l am inca, maine trec iar pe la dr. sa vad daca l-a primit. Trebuie sa incep sa ma interesez sa vad unde sa fac analizele din sange (in afara de hormoni).
Oare Delphi ce mai face?
pentru toate

poze

Mergi la inceput