Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka

auburn, iubita, Liana este deja oficial o szegedista: are programare pe 10 octombrie parca.
Azi a venit la Deva dimineata si am fost impreuna la Bioclinica sa-si faca analizele.

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu



Mi-ka...ce vioai esti!
Ai fost cu Liana, ai "batut"orasul...
Cum stai cu burtica si canicula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Auburn,

Et la 5 zile!?
Vrem sa declaram deschis sezonul DE REUSITE de toamna ( primesti rezultatul in septemmrie )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Nu am scris pana acum, pentru ca de abia la 7 dimineata am ajuns acasa, la 8 eram la lucru, apoi cand am terminat cu lucul am venit acasa si am dormit pana spre seara. Cand ne-am dus incolo am mers pe la Nadlac si ne-am inors pe la Turnu. La Nadlac era aglomerat, dar la Turnu a fost mai bine.
Am vorbit cu dr., si desi cred ca era obosit si mai avea mult de lucru in ziua aceea, a avut rabdare sa ne raspunda la tot ce l-am intrebat. Cateva cuvinte (mai mult termeni medicali) i-a inteles si pe romaneste. Mi-a dat sa iau Bromocriptina. In ziua 2 trebuie sa repet PRL, FSH si LH, apoi din ziua 3 o sa incep AC. Pe la mijlocul ciclului trebuie sa merg la eco si sa stabilim tratamentul. Mi-au placut conditiile de acolo. Desi clinica este destul micuta, totul este curat. M-am intalnit cu Liana si Auburn, doua fete nemaipomenite.
Auburn iti tin pumnii sa fie bine in continuare. 5 Embrioni din 5 ovocite e bine. Si de fapt unul si bun trebuie doar.
Liana ai ajuns acasa? Sa stii ca acum imi pare rau ca nu mi-am cumparat mai multe cutii din acele de branza, sunt atat de bune.
ZoRi bafta in continuare.
Daciana erai si tu joi pe acolo? chiar ne-a spus dr. ca are multi pacienti din Romania (chiar si din Bucuresti si Constanta).
Andicu i-am spus la dr. ca te cunosc. Si de Mi-Ka i-am spus si m-a intrebat daca este bine.
Pussi, Ileana, Mirabela si celelalte fete, va pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Am uitat sa va spun. Cand am mers inspre Szeged, tot vedeam berze pe camp. Si ma tot gandeam, oare nu vrea sa vina una si la mine....

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor, dac-ati sti ce ma bucur ca sunteti bine!
Liana, bine-ai venit oficial printre noi! sper sa-ti iasa toate analizele bine!
Auburn, eu zic ca ai o sansa in plus de reusita, ca si Mi-Ka, ptr ca faci ET-ul cu 1 zi mai tarziu decat am facut noi. Sper sa "patesti" ca Mi-Ka!
Crinuta, acum te-ai mai linistit? cum ti s-a parut dr? e ok, ti-a dat incredere? sotul tau ce zice? cat despre berze, sunt asa de multe in zona aia, incat sigur ajunge si cate una la fiecare din noi!
Pussi, ZoRi, AUburn,intalnire placuta maine!sa ne povestiti cum a fost! ZoRi e tare bine sa-ti arate Auburn cum se fac injectiile! eu am invatat de la fetele de pe DC si din pozele de pe internet; asa ca , ai noroc ca are cine sa-ti arate!
Ileana, Mirabela, Mi-Ka, Daciana, !

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Liana bine ai venit oficial printre noi!
Lista noua de preturi:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft
Mai sunt cateva proceduri pe care nu le inteleg.
Andicu tocmai am vazut ca esti pe aici. Ce faci? Nu dormi la ora asta?
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

ZoRi , multumim ptr preturi! am pus lista pe prima pagina la subiect!

Aseara cred ca am iesit pana sa vad postarea ta . N-aveam somn, dar la ora aia nu prea mai aveam ce face pe DC.
Am vazut ca s-a scumpit un pic pretul, ptr noi cam cu 21.500 fts. Nu e mult, cam 60-70 euro, cred.Am vazut ca cel mai semnificativ a crescut pretul la ET. Cred ca li s-a si marit clientela, nu o fi numai de la cursul valutar...numai noi, fetele de pe DC cate cliente le-am adus ! sper ca aglomeratia asta sa fie datorita reusitelor, si nu ca s-a dus vorba prin lume!
Apropos, Crinuta, Auburn sau ZoRi : puteti sa ne spuneti si cat mai este cursul Euro=Forint la Szeged ? stiu ca a scazut forintul, dar cu cat?

ptr toate fetele si o sambata frumoasa!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

am vorbit azi la szeged. nu se stie mai mult decat ieri: 2 embrioni sunt OK de ceilalti vedem pana luni. oricum nu cred ca-mi pune mai mult de 2.

voi merge luni pe 9:30 ora lor. deci aceeasi ora cu a dacianei. acum inteleg de ce uneori se asteapta atat de mult acolo. dar cred ca nu au nici ei de ales fiindca 'fazele' fiecarei femei nu pot fi programate.

daciana ne vedem luni acolo.

andicu noi am luat joi 1EUR=270 forinti.

liana bine ai venit 'oficial'.

mi_ka sper si eu ca am luat 'modelul' de la tine. si mie chiar mi-ar place sa fie fetita

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Auburn, multumesc. Am postat cursul tot pe prima pagina.
Sa stii ca 2 e mai mult decat perfect! o sa intru zilnic sa-ti spun ca ma ptr tine sa reusesti! bafta luni!

Asa e, se asteapta mult,mai ales in zilele de punctie sau ET. La ET dr nu pierde mult timp cu tine, max. 15 min, asa ca Daciana s-ar putea sa nu astepte prea mult. Insa cand iesi , Auburn, o sa astepti pana te cheama in birou, ca dupa punctie; eu una am zis ca mor de stres, ca am stat 45 de min pana am intrat si tot imi venea sa ma preling pe scaun, cu gandul ca stau atat de mult in sezut si pierd embrionii ; m-a lamurit apoi dr ca se inchide colul in 10-15 min si apoi n-am de ce sa-mi fac griji, dar tot iti faci! sa ai grija de tine dupa, sa te odihnesti si sa stai cuminte , mai mult in pat, macar 3-4 zile ( mie atat mi-a zis dr Zadori)!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

fetelor nu va enumar pe toate ca mii lene..da voi stiti ca io va iube pe toate!!!
Va multumesc la toate pentru primire!!!de fapt am mai fost odata de mult primita..da am mai plecat..acu am revenit in forta si nu mai plec
andicu mama tu stii cat tin io la tine..cum am ajuns io pe la Oradea,Deva ,,Sibiu si asa mai departe ..ajung io si pe la Constanta ,,vin io si pe la tine ca deja i'am dat Kilometrajul lui grasu peste cap
crinuta ma bucur ca esti mai linistita,lasa ca iei data viitoare ..acum stii de care sa iei..ma bucur ca ti'a placut..
auburn am uitat sa te intreb..ai mancat clatite??ca eu cum am ajuns la baile Felix direct la restaurante sa caut clatite..ca tare pofta mi'ai facut..luni voi fi aici si voi tine pumnii..de fapt sa stii ca voi fi acolo pe bancuta..nu o sa ma vezi ca voi sta pitita asa
Mika nu am ajuns acasa..am poposit la Calimanesti la prietenii nostrii..asa ca mai am pana ajung acasa..om vedea pe unde mai mergem..sper ca ti'au placut stii tu ce..
aoleuuuu vedeti ce patiti cu mine??
uite cat scriu..gataa ma opresc aci..da nu plec..stau prin zona

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput