Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Andicu si eu te pup.
eu fac bine, chiar sunt optimista, "m-am lasat in voia sortii" cum se spune....Daca te referi la FIV, n-am de gand sa incerc nimic, vreau sa-mi reglez organismul dupa cele doua stimulari, nici nu cred ca ar fi indicat deocamdata.In primul rand sa ma echilibrez psihic, asta e cel mai important acum(asta incercam sa-i sugerez si Crinutzei)
Chiar am constatat ca ciclul mi s-a dereglat, eu care aveam fix la 28 zile, acum este de 31-32 zile, dureros si cu niste chiaguri uriase.Sper sa revina la normal.Trebuie sa merg si la eco la ginecolog, sa vad cum stau exact.....In rest....viata merge inainte!
Deocamdata asta e tot ce vreau acum!
Te pup
Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mirabela, sa stii ca si eu am observat asta la mine; mie mi s-a scurtat un pic, in schimb tot asa, am niste cheaguri...si dureri de burta mai pronuntate;si-mi cade si parul mai mult, dar asta am mai auzit-o si de la fetele de la subiectul FIV; sper sa fiu ok, abia astept sa ajung si eu la dr! Ma bucur ca esti bine si eu cred ca-ti face bine o pauza fizica si psihica de la subiect!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Andicu dupa fiv ciclurile sunt mai dureroase si cu mai multe cheaguri decat de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Lachi, . Asa ma mai linistesc si eu, daca zici ca e normal sa se intample asa dupa FIV. Pe tine cat te-au tinut efectele? ca eu am deja 3 luni ( sunt la al3lea CM); probabil ca scap de primul si intru in al2lea.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Lianei chiar ca trebuie sa-i tinem pumnii pe maine, ca nu are programare...sper sa o primeasca dr. totusi macar dupa program; se va intalni cu crinuta71 in Szeged si vor merge impreuna. Ce-i mai nasol ca Liana nu stie nici engleza, nici maghiara...nu stiu cum o sa se descurce.

mirabella11, ma bucur ca esti cu moralul cat de cat ridicat si optimista .
Eu am auzit de o tipa din Alba-Iulia care a facut de 11 ori FIV si nu a reusit, iar in final a ramas insarcinata natural...Totul este sa-ti recapeti echilibru asa cum ai zis si tu si de ce sa nu mai incerci? Nu trebuie sa te dai batuta, nu se stie niciodata...

auburn, multa bafta maine la punctie!!! O sa ma gandesc la tine

Pupesc toate fetele mele szegediste

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am intrat doar sa va pup. M-am mai linistit in legatura cu analizele. Doar ca m-am suparat deoarece anul trecut totul a fost in regula si acum sunt asa cum sunt. Macar acum am motiv sa fac FIV. Cu streptococul de la sot nu ma stresez eu prea tare. Va trece usor fiind sensibil la o grmada de antibiotice, inclusiv la penicilina. De abia astept sa ajung maine la dr. si sa fie totul bine. Am sa va scriu cand ma intorc.
Andicu si mie mi-a cazut mai tare parul dupa FIV.
Andicu, Mi-Ka, Mirabela, Auburn, Lachi, ZoRi, Pussi si toate celelate fete, va pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

vestea buna pe care vreau sa v-o dau e ca am auzit printr-o cunostinta ca o fata a ramas acum gravida dupa Szeged, nu stiu detali, FIV sau IA.

AUBURNbafta pe maine, iti tin pumnii, si revin asupra faptului ca e suficient doar unul BUN!!!

Andicu ce mai fac rinichii tai?cand pleci in concediu?

Mikapupici pe burtica!!

Mirabella tu ce mai faci? ma bucur ca ai intrat!!!

Crinuta te-ai mai linistit?

Zori cum stai cu invatul? Te-ai reprogramat?

la toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana-Dana spune:

Mi-ka, sa stii ca apa beau pentru ca am stare de sete continuu.
Ca tratament mi-a dat utrogestan 9/zi ( no-spa iau numai daca am dureri tot timpul).
Pe 28 august il voi vedea pe bebelul meu pt. prima data si probabil atunci o sa-mi dea si alte medicamente
Va pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ciao fetele!
Azi am fost la Szeged, totul e in regula voi incepe tratamentul de stimulare in 1 septembrie si in 5 sept merg la control. Mi-a dat suprefact, gonal F si merional. Asistentele mi-au dat o noua lista de preturi, s-au modificat putin, dar si forintul a slabit fata de euro.
Pussi cu invatatul merge mai greu dar o scot eu cumva la capat. Pana in 28 si 30 august nu mai e asa mult.
Auburn iti tin pumnii pt maine.
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ZORICE VESTI BUNE! bine ca termini cu examenul inainte de inceperea tratamentului!

Auburn cum e? sunt alaturi de tine!

PUSSI

Mergi la inceput