Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

AUBURN stim toate ca e suficient unul si bun!!! ITi tin pumnii pe joi si ma rog pentru tine!!! M-a bucur ca esti calma

Andicu bea multe lichide si fate bine repede ca sa fi fresh pentru concediu

MIKA, Zori, Crinuta,

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Mormelvio eu voi merge cu analizelel din Romania la Szeged. Daca as fi mai aproape as face hormonalele chiar la ei la clinica, indiferent daca sunt putin mai scumpe (poate, ca nu stiu cat costa acolo). Eu nu am traduse analizele. Dar pentru dr. nu e asa greu sa inteleaga. Problema ca nu sunt scrise prea citet unele. Am sa-i mai spun eu ce scrie la dr., sper sa ma creada. Iti doresc succes.
Andicu multumesc de raspuns. Am sa schimb vreo 20.000 de forinti. De abia astept sa vorbesc cu dr. si sper sa reusim sa ne intelegem (sper sa nu fac febra musculara la maini).
Auburn iti trimit un e-mail. Si eu sper sa ne intalnim. Iti doresc succes si sa ai 3 ovocite de calitatea cea mai buna.
Bubulina eu nu stiu cum sa o ajut pe Liana. Dar o pup si ii doresc succes in tot ceea ce si-a propus.
Fetelor, i-am innebunit pe sora mea si pe cumnatul meu din Canada cu stresul meu. Cumnatul a sunat azi la Szeged si a verficat programarea la dr., e la 12 si 30 minute, in 17 (el stie maghiara). Imi era frica, nu cumva sa nu se fi inteles sotul bine cu asistentele cand am schimbat prima programare, din data de 16.

Oare sa fac xerox si dupa analizelel de anul trecut si dupa dosarul de la FIV-ul trecut ca sa le puna si acele analize in dosarul pentru dr.? Ca eu as vrea mult sa le vada si acelea.
pentru toate
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

crinuta71: multumesc mult pt. raspuns.Probabil ca si eu voi opta pt a face analizele la ei, pt a evita orice nelamurire, mai ales ca aici in Satu Mare nici nu cred ca am unde sa le fac.

Pentru toate fetele care vor sa vina in Ungaria pt consultatii, daca credeti ca vreti sa veniti la Debrecen, eu stau in Carei, chiar langa granita, si orasul e la o ora jumate de mine. Daca considerati ca va pot ajuta cu cazarea (la noi acasa)sau cartea verde,in ideea ca noi o sa o facem pt masina noastra, eu va ajut cu cea mai mare placere, fara obligatii. Nu e usor pt fetele care vin de la capatul celalalt al tarii sa mearga in Ungaria, stiu asta ca eu sunt din Galati, si fac 12 ore pana acasa....

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ciao fetele!
Auburn stai calma ca totul va fi bine, sunt convinsa. Iti tin pumnii sa ai 3 ovocite de calitate f buna. Asa cum spunea si Pussi pana la urma e de ajuns unul si bun(ex Mi-Ka si Oana).
Crinuta eu mi-am facut analizele hormonale la Szeged si m-au costat 12000 forinti.
Andicu, Pussi, Mika

ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

zori: mie nu mi se pare foarte mult 12.000 de ft pt analizele hormonale, avand in vedere ca tot atat costa si consultatia. Eu pana acum nu am facut nici un fele de analize, asa ca nici macar nu stiu la ce sa ma astept.. Astea hormonale se fac in anumite zile ale ciclului ma gandesc, deci pt mine ar presupune mai multe drumuri de facut la ei...nu se pot face toate in aceeasi zi??
Sper ca nu pun intrebari prostesti, dar eu sunt la inceput de drum si habar nu am cu ce se mananca toate astea....acum invat numai...asa ca nu dati cu rosii...


poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Oana-Dana, singurul meu simptom a fost niste vene pe sani care se vedeau foarte, foarte tare...in rest nimic, nu am avut nici un fel de dureri.
Vad ca e aproape 19.30 si trebuie sa-ti ridici analiza la betahcg, asa ca ma rog pentru tine sa fie o valoare cat mai buna si mai mare

auburn, trebuie unul si bun, nu te nacaji . Tinem pumnii pe joi la punctie !!!

mormelvio, analizele hormonale se fac in a 2-a sau a 3-a zi a CM si le gasesti la inceputul fiecarui capitol postate de andicu, iar restul analizelor le poti face in orice alta zi; bineinteles ca le poti face pe toate atunci cand le faci pe cele hormonale.
Si stai linistita ca nu pui intrebari prostesti, aceleasi intrebari si le-a pus fiecare dintre noi, asa ca poti sa ne intrebi orice vrei ca sa te lamuresti, caci de aceea suntem pe aici.


Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

crinuta71, eu zic sa-ti schimbi mai mult de 20.000 de forinti sa fii sigura ca iti ajung si oricum ce iti raman ii folosesti data urmatoare cand vei merge.
Eu la prima consultatie am platit 22.000 ft. intrucat dr mi-a examinat si sanii sa vada daca am sau nu ceva la ei. (Fetele care il cunosc deja pe dr. stiu de ce rad )

Si plus de consultatie, sa nu uiti sa-ti iei tichete de parcare, caci am inteles ca imediat iti dau amenda daca te prind; astea nu mai stiu cat costa...200-300 ft...???

bubulina, eu ti-am trimis un PM desi stiu ca e tardiv acum...insa din pacate nu am deschis calculatorul mai repede...

andicule, multa, multa sanatate si sa te faci bine cat mai repede

pussi


Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Oana-Dana , FELICITARI!!!
Acum de abia am citit la sebiectul fiv si am vazut vestea cea mare
Sa iti dea D-zeu o sarcina usoara si lipsita de probleme!!!

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Mi-Ka: multumesc pt raspuns. Nu stiu exact in ce zi a ciclului voi fi pe data cand am fost programata, dar sigur va trebui sa revin in z2,3 a ciclului urmator. Cu ce trebuie sa ma duc la mine??? Am facut o mamografie in februarie, care a iesit perfect ok, si acum am facut saptamana asta cateva analize uzuale: colesterol, lipide, glicemie, etc....ce mi-a mai dat medicul meu de familie pe aici...asta pt ca nu m-am simtit tare bine in ultima vreme...tot am stari de greata si senzatii de voma si habar nu am de la ce... Sa duc si aceste rezultate cu mine??? Ajuta la ceva??? Am mai facut si Anti TPO pt tiroida, dar rezultatul o sa-l am peste 2 saptamani....si cam atat.
Este posibil sa nu rezolv la ei intr-o singura zi si sa trebuiasca sa ramanem acolo cateva zile??? Ca atunci sa stiu sa avem la noi si schimburi , etc...
Cam atat am avut de intrebat in seara asta....dar cu siguranta la noapte o sa-mi apara in cap si alte intrebari cu care o sa va chinui maine...
Multumesc ca sunteti aici!!!!

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

ZoRi multumesc de raspuns.
Mi-Ka asa am sa fac. Multumesc de sfat. De ce razi cand spui asta?

Fetelor, azi iar am avut o zi proasta. La sotul meu i-au iesit la spermograma doar 14.000.000/ ml + la spermocultura un Streptococ alfa hemolitic. Ne-am certat (e prea mult sa va spun de ce), am plans toata ziua.... Cred ca ICSI o sa mai facem acum, alta varianta nu cred ca mai exista. Daca o sa mai facem ceva, ca dupa ziua de azi....

pentru toate

poze

Mergi la inceput