Szeged-10

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicule, i-am transmis leliutei, care la randul ei iti multumeste

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

am fost la control si sunt trei foliculi mici si doi si mai mici. asa ca mi-a crscut doza: pe langa 75 de Gonal mai fac (de vineri pana maine) si Merional 75. luni merg iar la control.

Crinuta sper ca nu mai esti atat de necajita. va fi bine. ai vazut ce zicea si Mi-ka de valoarea prolactinei.

Liana tin pumnii.

Mi-Ka pana cand va mai fi Leliutza in spital in timisoara?

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Auburn incerc sa nu ma mai gandesc. Am sa vorbesc cu dr. sa vad daca pot repeta analizele hormonale si sa incep si AC pentru FIV, ca nu prea mai vreau sa aman iarasi. Pe mine mai tare ma necajesc valorile FSH si LH. Iti tin pumnii pe maine sa vii cu vesti bune de la eco.

Fetelor, la prima consultatie cam ce se face (eco?) si cam cat costa totul? Am inteles eu bine, cam 17-18.000 de forinti e prima consultatie cu tot ce se face? As vrea sa stiu ca sa am toti banii, nu cumva sa fie mai mult.

Va pup pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

auburn, Leliuta mai sta in spital de azi inca o saptamana numai, pentru ca ieri a vorbit cu doctorul si l-a rugat sa o lase sa stea acasa ca are un apartament si in Timisoara si in caz de ceva imediat este la spital...




Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana-Dana spune:

Mi-ka,as vrea sa te intreb ce simptome ai avut atunci cand ai ramas insarcinata.
Eu ti-am mai scris, cand am facut ET-ul cu un singur embrion.
Astazi am dat sange pentru betahcg,rezultatul il primesc la ora 19,30 si simt ca tampesc pana atunci.
Te intreb pt. ca pe mine acum cateva zile a inceput sa ma doara burtain momentul cand ma asezam pe scaun sau faceam miscari bruste.Mi-au dat no-spa si scobutil.
De ieri am inceput sa am simptome ca de CM.
Te pup si iarta-ma daca deranjez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Auburn, o sa creasca foliculii, n-ai grija! si 3 si sunt mai mult decat suficienti daca se fecundeaza bine!

Crinuta, nu te costa mai mult de 18.000 ft, dar pentru siguranta, schimbati si voi vreo 20.000! chiar daca va raman din ei, ii folositi data viitoare! hai ca mai ai putin si o sa te linistesti! sunt sigura ca asa va fi, cand il vei cunoaste pe dr; numai ca trebuie sa aveti multa rabdare, ca o sa cam asteptati pe-acolo; asistentele odata ce le confirmi c-ai venit, stiu sa-si faca treaba f bine! cat asteptati o sa va faca dosarul si o sa va cheme ele cand va vine randul; la dr sa-l intrebati absolut orice vreti sa stiti, ca va raspunde la tot. O sa fie BINE !!!

Eu ma refac dupa o duminica petrecuta in crunte dureri de rinichi ; am facut o criza ieri dimineata de am zis ca mor! se pare ca am niste calculi renali pe partea dreapta, pe cale sa se elimine am tinut-o in calmante si plansete ieri; abia dupa un piafen in vena si o injectie cu scobutil m-a lasat durerea...acum sunt bine, slava Domnului c-am scapat de durere, dar sunt acasa, nu m-am dus la servici.

fetele!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Buna fetelor. Intru si eu la acest subiect sa va spun ca mi-am facut si eu azi programare la Kaali DEBRECEN pe data de 21.09.2006. Am fost tare dezamagita ca tocmai la sfarsitul lunii viitoare au putut sa ma programeze, eu speram sa pot merge saptamana asta ca sunt in concediu medical. Dar se pare ca sunt foarte aglomerati. Programarea mi-am facut-o la DR. Tandor Zoltan.
Sotul meu a vorbit la telefon cu ei, si spunea ca au fost super draguti. Consultatia ni s-a spus ca ne costa 12.000 forinti, ca acolo ni se va spune ce analize sa facem. Din cate am inteles noi, analizele le vom face in Romania, si cu rezultatele traduse vom merge la ei. Totusi avand in vedere ca eu nu stau in Cluj, si mie imi e mult mai aproape Debrecen decat Clujul, asi prefera sa le fac acolo daca se poate, ca sa nu mai zic de faptul ca imi e frica sa nu se traduca rezultatele gresit, sau cine stie ce se mai poate intampla.
Voi cum ati procedat cu analizele?? Unde le-ati facut?? In Ungaria sau in Ro??
Va pupic pe toate, si sper sa auzim numai vesti bune..

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

dragelor, va trebui sa fac un copil doar din 3 foliculi ... andicu sper sa ai dreptate si sa fie de ajuns.

ovarul stang nu a raspuns la stimulare. nu se stie de ce. la doua dintre IA-uri am ovulat pe stanga. doctorul zicea ca luna asta are mai multe paciente care nu au raspuns corespunzator la tratament ...norocoaselor care faceti fiv in septembrie

ma ingrijoreaza putin situatia dar sunt mult mai calma decat m-as fi asteptat.

joi fac punctia. crinuta sper sa reusim sa ne intalnim. eu intru pe la 9:30, la 10 e gata si mai stau 2-3 ore sub supraveghere acolo. cand ies sunt toate sansele ca tu sa fii in sala de asteptare.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Auburn, dupa exemplul Mi-Kai, si unul e suficient! o sa-ti tin pumnii pentru joi! Doamne-ajuta!
Mormelvio, eu merg la Szeged ptr ca dintre toate centrele Kaali, mi se pare cel mai la indemana! si am si exemple de reusita printre noi : Mi-Ka, Leliutza, RH. Noi am mers cu analizele facute in Romania si nu ni le-au cerut traduse. Unde n-a inteles dr, ne-a intrebat pe noi, dar nu prea a fost cazul.
Mult succes la Debrecen si sa ne dai vesti bune!


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Buna fetelor, Liana30 este aproape de Szeged si va roaga mult sa-i dati un punct de reper ca nu stie cum sa ajunga la clinica. Adresa exacta i-am trimis-o dar nu am cum sa-i trimit harta. Va rog mult sa-mi dati mie mesaj. Multumesc.
Va pup pe toate

Bubulina

Mergi la inceput