Piticodromul de sept-oct 2005 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Mady, parerea mea este ca nu e bine sa-l induclesti cu latoza,sa-l lasi asa cum e....asta e. Daca ii e foame papa
Felicitari pentru dimensiuni

PRAJITURI

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Anyasanatate multa de la noi
Maddyfelicitari pt iepurica

eu una nu mai pot, nu vrea sa pape nimic(legume,carnita,ou,iaurt........)doar lapte si fructe (piure din borcan)imi vine sa ma urc pe pereti cind il vad ca nu vrea nici sa guste macar ,inchide gura si o strange de zici ca ii dai otrava ,si cind vede borcanelele cu fructe face o gura mare........ ,ma duc sa ii fac un orez cu lapte si piersici sa vedem daca o papa

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Dana mama lui Antoine, si Miruna prefera acum 3 luni borcanasele cu fructe, iar acum maninca absolut orice. Incepeam orice masa cu 2 lingurite de fructe, dupa care amestecam intr-un castronel fructe cu altceva (legume, carne, etc) pina cind ajungeam sa fie doar o urma de fructe in lingurita. Apoi i-am scos de tot borcanasele de fructe.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Noi stiti la ce performante am ajuns?Papam Almette pe paine dimineata,o felie-doua fara coaja,si rut asa cate putin..pai nu mai puteam,orice bagam in gura la micul dejun,mario maraia ca vrea si el..
Asta ca am trecut in fuga si erati la capitolul papa Va pregatesc niste poze pe cinste de la party-ul pe care l-am organizat sotului de 30 de ani!!

Laura & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Anca e invers, nu vrea sa pape deloc piureul de fructe.
I-am schimbat si combinatia de fructe si degeaba.

In schimb, infuleca paine cu Almette, deci clar ii e foame. Si mancarea de pranz o mananca bine.

Dana, bafta multa cu mancarea lui Antoine.
Incearca sa ii dai legume in alta combinatie, nu stiu cum ai putea sa ii pacalesti. La Ancuta nu tine pacaleala cu o lingurita de care ii place si una de care nu ii place. Se prinde repede.

Ioana, pe noi din an in an in perioada asta ne apuca dorul de duca din Romanica.
Nu sunt platita de sotul tau, ci bine informata de al meu.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

, acum vad ca parca suntem platite sa facem reclama la Almette.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Laura, abia astept sa povestesti despre petrecere! La multi ani sotului!
Cristina.

Almette asta e brinza cu putina smintina, nu?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

nici noi nu papam fructele,in schimb, mananca biscuiti, paine, si tot ce prinde pe masa, iar legumele cu carene sunt preferatele lui.Dr mi-a spus sa insist sa pape fructe, dar daca nu vrea, ce sa fac?
Cristina, ca tot ne-ai intrebat de Canada, noi in 27 venim la Bucuresti la interviu.Sincer eu nu m-am pregatit deloc, o sa fiu spontana iar daca ma pica pt ca nu am avut timp sa invat detalii despre Quebec si Canada, chestii politice si istorice, atunci nu sunt mai buni decat noi.Am ceva emotii, dar mai mult pt drum, pt bebe care va sta acasa .Eu pe zi ce trece ma conving tot mai mult ca nu mai vreau sa stau aici.Iar daca asa nu se poate, vom incerca un alt drum, si cumva tot plecam.Ne-am decis.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Alina imi pare tare rau sa aud de pataniile tale! urata treaba! Pupici multi micutzei Anya ca a fost totusi cuminte si a papat bibe. Si poate vorba ta...o sa fie mai usoara tranzitia spre intarcarea completa care iti doresc sa se intample dupa 1 an

Moki, Crisitna cum adica paine cu Almette? Luminati-ma si pe mine!

Marinela iti tin pumnii ptr interviul ce se apropie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Cge nici la noi nu merge cu o lingurita de fructe una de legume se prinde si cind simte legume scuipa sau se sctura si isi scoate ce are in gura si se freaca cu mainile de isi intinde pe toata fata

Ioanao sa incerc si asa sa ii dau prima data fructe,poate merge,ca eu incepeam cu legume

Moki bravo puiului ca papa branzica (cred ca este o branzica?!),la multi ani sotul pt cei 30 de ani

poze

Mergi la inceput