Miresele anului 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Latido spune:

Buna, fetelor!

Acum am ajuns si eu acasa, am iesit la un suc cu o fosta colega de facultate, ne-am mai povestit una,alta, ne-am pus la punct cu noutatile.
Maine vin la Bucuresti,asa ca imi sunt f folositoare informatile de la tine, Elara, un si o .
Iubita, nu intra in panica, daca iti faci lista pe zile sigur o sa rezolvi tot. Eu mai am o groaza de cumparat, nici macar bautura nu am cumparat-o. Te inteleg perfect cu "parca nu as mai vrea". Eu cat am stat in Dk mi-am facut planurile si cumparaturile in liniste si m-am bucurat cu adevarat de fiecare clipa. Acum de abia astept sa scap de nunta, ma enerveaza tot familionul, ma bat la cap toata ziua cu ideile si obiceiurile lor. Toti vor sa-mi spuna ce sa fac, nu stiu de ce sufera, vor sa se simta importanti si bagati in seama.
Krelia, bafta la gasit verighetele! La tine cum merg pregatirile?

Va pup miresici si va spun maine seama cum a mers cu cumparaturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Hai ca v-ati puturoshit in ultimul hal!!!


Trezireaaaaaaa!!!
Ce inseamna asta??
(apai daca acu' lipsisti, cand om fi toate doamne, putem sa-l bagam la arhiva, nu?

Buna dimineatza, puturoaselor!
Ieri n-am maia pucat sa facem nimic, pt ca pana ne-am foit pana am mancat s-a facut prea tarziu si deja magazinele pe car eni le propusesem a le vizita erau inchise....sa speram ca astazi

Lati, la mine sa zic ca sunt relativ OK..ghimpele mare acum sunt verighetele "papucii" lu' iubi si scurtatul rokiei..in rest...astept marturiile&guestbook-ul comandat, o vizita pana la florarie&biserica, tre sa fac meniurile cartonate, sa aranjez pe hartie mesele (asta cand oi avea confirmarile), sa gasesc 2 pustoaice si sa le instruiesc pt primirea invitatilor, sa platesc hanimunu' si probabil, in ultima saptamana sa luam sucussul.......sunt sigura ca mai e si altceva de facut.....noroc cu nasha ca mi-a ppus "contactele" in brate si mi-a zis "descurca-te


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Kreliutz, nu uit de cufar... Cum sa uit de el cand mi-a soptit Ralucutza ca si Tigrutza ar avea nevoie de el?! O sa fac o lista cu inscrierile ca sa se suprapuna Cat despre teava, eu mi-s pe teava mai mereu... da' zilele astea imi bat capul cu diverse pregatiri de ultim moment ca, deh, AMR-ul e din ce in ce mai plapand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

BUna dimineata si de la mine!!!

Maine mergem sa stabilim meniu si joi sa aranjam cu lumanarile si buchetele miresei si nasei.
In rest, timpul trece prea rapid la cate mai sunt de facut...
Krelia la Cellini ai fost????

eu
diverse

Mireasa de 22 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Neata fetelor! Prin bunavointa lui Radu iata cateva poze de la nunta noastra. Mai multe n-am vazut nici eu.
http://community.webshots.com/album/552129463MsoZrf
Astept comentarii

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

In primul rand....Am vazut toate pozele...ati fost toate stralucitoare!Si fericite!Si s-a vazut...RAza m-ai dat gata cu rochia rosie de la civila...
Dya, ai fost SUPERBA!!!Frumoasa, eleganta...ce mai!Fromoasa!
Am neste emotii numai cand va vad!!! Cum zicea Elara...imi zboara fluturasii prin stomac de numa numa...
Asa...sa va mai spun noutatile...mi-am luat rochie de civila...incerc sa pun si poza (e facuta cu telefonu',ca nu am avut alte mijloace la indemana...), mi-am dat comanda de pantofi albi, comozi si frumusei...vin saptamana asta.
Am discutat meniu cu nenea de la restaurant...noutatea este ca imi aduc bucatar, pentru ca aia nu prea le au cu astectul mancarii, iar eu nu o sa am meniu clasic...si imi trebuie cineva care sa stie meserie.Nu va spun ca mi-am facut meniul (de fapt nenea bucataru a facut meniul), iar nenea de la restaurantimi spune..da, il analizez si eu si vedem ce mai scoatem, ce mai bagam...Si m-am enervat foarte tare si i-am spus ca meniul va ramane neschimat, ca poate, daca suntem noi de acord, sa mai bage ceva, dar sub nici o forma sa mai scoata!!!
Am insa o problema care incepe sa ma ingrijoreze...nu ii gasesc lu Ubi costum de nunta...El fiind mai mic de statura si mai ...rotofei, toate costumele (sacourile mai ales)ii sunt lungi.
Stiti cumva vre-un croitor de barbati super bun??? PLIZZZZ

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dyadya super pozele!! Ati fost niste frumosi!!
Rexanne aceeasi problema am avut si noi cu costumul. Al meu e inalt si slab si toate sacourile ii erau ba largi, ba scurte la maneci. asa ca l-am facut pe comanda la Dinasty.

Ieri am luat si eu 500 gr. de bomboane pt marturii. aveau dreptate fetele. din astea fac 25 marturi. asa ca mai imi trebuie inca 1,5 kg si mai imi si raman.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

Buna fetelor Dyadya ai fost o frumoasa...felicitari!!! Si felicitari si celorlalte fete care au devenit "duamne" si au scapat de-o grija .
Io intru in fiecare zi sa va citesc si scriu asa de rar ca sunt sigura ca nu va amintiti de mine..
Sunt in pragul unei adevarate crize de nervi dupa vizita facuta la restaurant..una am discutat la inceputul anului si alta am aflat acum. Restaurantul are si terasa si initial am spus ca facem pe terasa nunta, ei amenajandu-ne cu huse, funde si ce-o mai trebui + aranjamentele florale de pe mesele invitatilor ( fara costuri suplimentare din partea noastra ) Acum, spun ca ei nu ne pot amenaja afara si ca nu ne pot face aranjamentele..si ca MUZICA VA FI DATA LA UN NIVEL "REZONABIL"...care sa acopere discutiile, dar vor fi eliminati basii! Am cezut ca mor cand am auzit!
UNDE sa merg sa vb despre aranjamente la un pret rezonabil? Ca deja simt ca nu mai pot
Asa a inceput totul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Dya vazut pozele tale. frumoase tare! abia le astep si eu pe ale mele. Radu zice ca pana vineri sunt gata
Depre nunta....fumos tare, dar plina de peripetii: unui invitat i s-a rupt cheia in usa la masina cand sa plecam, buchetele nu am fost gata la timp si nu puteam sa plecam la poze, la rest mi-au lipsit invitati, dar au venit altii neanuntati care au inceput ca ei dc nu au carduri pe masa (da eu ce eram, mama omida? de unde sa stiu ca ei vin..?!!)noroc ca am avut unele nescrise si le-am pus, una peste alta nu am ramas decat cu 2 scaune libere. tortul nu mi-a venit la ora 9 cand trebuia, si deja la 11 eram super stresata si ingrijorata, a venit la 12.30, iar ca sa fie totul si mai frumos pe 2 si ceva a cazut curentul pe toata zona. imi venea sa plang si sa urlu. Noroc ca al meu DJ a inceput sa cante, iar viitoarea mea cumnata i-a tinut isonul si pana la urma stateam toti si cantam :cine e nascut in..., ma dusei sa trec la olt...si alte bazaconii ce mai stiam noi...Si apoi..un invitat a avut un ...saxofon in masina!!!!!! L-a adus si ne-a facut niste hore...Dar, deja lumea incepea sa plece, iar sefa de sala ca sa dau tortul...si Slava DD ca pana au strans dupa mese ca sa faca loc pt tort s-a dat drumul la curent (cam dupa 30-40 min). Am adus tortul, si petrecerea a continuat pana la 5 dim. Imi pare rau ca am uitat sa facem turul de onoare, dar in zapaceala aia cu lumina....
In concluzie: frumos frumos (la un moment dat iesise un curcubeu superb care se vede asa de frumos pe lac)..dar nu as mai face-o inca o data. Prea mult stres si prea multe emotii



briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

am pus si io trei poze pricajite cu rochitza pentru cununie...
A! mi-am amintit!Daca Krelia vrea cufarul...eu m-as inscrie la casuta de bani a lui Divi!!! E superba si vreau sa o pun pe cumnata-mea sa faca una la fel! Ca si io am nunta pe portocaliu!
Va pup

Mergi la inceput