Miresele anului 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Latido spune:

Buna, fetelor!

Pepenash, multumesc mult pt informatii, maine merg la Bucuresti, sper sa gasesc tot ce-mi trebuie, daca nu o sa le comand de pe un site unde mi s-au parut dragute.
Dya, si eu astept pozele cu nerabdare, ma bucur ca ati avut o nunta asa cum v-ati dorit, sa fiti fericiti si distractie placuta in luna de miere.
Elara, am vazut poza cu plicul, exact asa o sa-l fac si eu. Cartonul folosit de tine e grena? De unde l-ai cumparat?
Fetelor, ciorapii cu adeziv trebuie sa aiba banda alba sau merge si culoarea piciorul? Eu n-am vazut aici cu banda alba. Inca ceva, unde gasesc sutien din ala de silicon care se lipeste(decat cupele, fara spate sau bretele)?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Latido, eu cardurile le-am luat gata facute. Le-am comandat in acelasi loc in care am facut si invitatiile. Culoarea este grena.
Ciorapi albi (da' albi, nu galbui cum am gasit in mag. Victoria, desi sunt potrivitzi si aia la rochiile crem), cu banda adeziva (cu dantela tot alba) eu mi-am luat din magazinul Cocor de la parter si au costat 150 mii lei vechi.
Sutien de care intrebi tu (cum are Dya in album) am cumparat si eu de la ID S... (intelegi, da? ) din Unirii, undeva la etajul 1, parca...A costat 800 mii lei vechi.

Nunta noastra: 29 iulie 2006
cumparaturi pentru nunta

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ne-am intors aseara de pe meleaguri bihorene. a fost frumos, dar strandurile sunt de pe vremea lui raposatu', nu le-au imbunatatit cu nimic.
Elara mersi, le-am vazut. sunt misto si am inteles cum sunt facute.
Krelia am citit si eu de hormonica. Faina nunta cred ca au. Dar la ce sa te astepti la banii lui.
Cum te inpotmolisi fata taman la verighete? e drept ca...care sunt super sunt scumpe. nu vreau sa-mi amintesc cat am dat pe ele, dar suntem super multumiti.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Feteloooooooooooor, ma termina emotziile astea.
Sau e stres???? Sau sunt emotzii?
Parca as si vrea si parca nu as vrea...
Nu ca nu-l vreau pe el..da' atata lume sa vina sa ne vada pe noi????
Mi se face rau. Am fluturi in stomac numai cand ma gandesc...

Sorry ca stiu ca nu urmez eu pe lista da' deja ma simt cam .... nush cum sa descriu.... debusolata?

Am luat vineri costumasul de cununie civila si e o frumusetze

Insa mai avem atatea de rezolvat si parca mi-e teama ca nu vor fi gata toate la timp:
- sa-mi iau pantofi si bijuuri pt cununia civila,
- sa dau comanda de palarie pt civila si sa cumpar una pt dezgatit...
- sa imi gasesc machioza si coafeza, sa imi scanez poze si sa-mi fac filmuletz... (In caz ca se intreba cineva: Nuuu, inca nu l-am facut!!! ),
- sa pun la punct inchirierea videoproiectorului,
- sa vorbim cu dj-ul despre preferintzele nostre pt momentele cheie (primit invitatii, deschidere dans, intrat tort, aruncat buchet, scos si aruncat jartea...),
- dat comanda tort (si inca nu ne-am decis unde il comandam.. ),
- de dat telefoane la cei ce nu au confirmat participarea...
- vb la restaurant pt meniu,
- vb cu preotul,
- de luat ultimele bauturi (apa si racoritoare) bine ca de asta se ocupa iubi cu socrii
- de pregatit niste muzica pt acasa la mama ca asa m-a rugat.... sa aiba ceva muzica si ea
- apoi sa ma "infrumusetzez" - solar, epilat, vopsit...
- ufff era sa uit: fff imp sa merg sa imi scurtez putin o bretelutza la rochitza de mireasa si sa-mi fac jupa...
- de dat comanda la buchete si lumanari...
- de facut casutza si pahare... si de luat cosuletze pt cocarde si, bineintzeles , cocarde
- de stabilit cu iubi o melodie de deschidere (ca nu-i mai place ce-mi place mie ) si de exersat valsul...

Toooooaaaaate imi bazaie prin cap si mi-e teama ca nu voi fi gata la timp...
Si eu nu stiu exact daca voi obtzine liber o saptamana intreaga inainte de nunta...

Va rog sa ma iertazi da' trebuia sa ma descarc putzin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Elara, eu zic sa-ti pastrezi calmul pentru ca nu rezolvi nimic daca te panichezi. Apoi, parerea uneia care are nunta peste... hmmm... 5 zile ca azi deja nu se mai pune la socoteala... deci, parerea mea este ca se rezolva toate cu putina organizare. Eu mi-am facut "to do list" pe zile si am reusit sa rezolv tot ce trebuia in timp util, desi nu am fost in concediu pana acum, iar de la lucru scapam numai dupa 18-19.00. Si, colac peste pupaza, am si tatal internat in spital pentru niste probleme cardiace, iar in ultimele doua saptamani am facut drumuri si pe la el. Deci, se poate! Personal, cele mai mari dificultati le-am intampinat la aranjarea invitatilor la mese, operatiune care mi-a consumat 2 zile (ieri si azi, acum cateva minute definitivand). In comparatia cu asta, restul mi s-a parut floare la ureche.
Krelia, bafta multa in alegerea verighetelor! La noi a fost relativ simplu: desi pusesem ochii pe unele de la Coriolan (de pe site) in practica am constatat ca la distribuitorii lor din Bucuresti nu am gasit modelul acela, drept pentru care am comandat la Cellini un model care ne placuse. Au fost gata la timp (3 saptamani au spus ei, modelul fiind realizat in Italia) si au iesit foarte frumoase. Ma rog, noua ne plac ca de-asta le-am ales. Voi ati cautat pe la Cellini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Pepenash, dragutza ca intotdeuna.
Multumesc foarte mult pentru incurajare si sfaturi.
"To do list" am mai multe (pe categorii: ce vb cu preotul, ce vb cu dj-ul, ce sa vb la restaurant...) dar pe zile... mmm nu ma gandisem.
Buna sugestie... maia les ca acum zilele au ramas asa putzine.

Iti multumesc mult de tot inca o data (odata).
Si inca o data va rog sa ma scuzati pentru smiorcaiala..

Ufff... ma simt ceva mai bine. Am vb si cu machioza... si urmeaza o proba saptaman asta. Sper sa fie ok. Multumesc, gurule.



Nunta noastra: 29 iulie 2006
cumparaturi pentru nunta

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Gata , am depus actele azi la primarie, dar nu fara emotii....
Miercuri, 19 iulie, avem cununia civila. dar mai sunt niste chestii de rezolvat pana atunci!!!

eu
diverse

Mireasa de 22 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

miercuri???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Da, miercuri, fiindca joia nu ofociaza cununii si pentru vineri nu mai erau valabile certificatele prenuptiale!!!!
Numai emotii si nervi cu aceste certificate prenup, de la idioata de asistenta care mi-a luat sange si mi-a perforat vena , pana azi !!!/......

eu
diverse

Mireasa de 22 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Da, printesa, am cautat...si am gasit 2 modele care ne-au placut..insa...
primul era din aur sablat ... care, int imp, se sterge si am fost sfatuit chiar de vanzatoare..sa nu...
al doilea avea pietricica si la barbatzel , si, din pacate, nu puteam renunta la ea, pt ca "asa e modelul"...
o sa ne ducem pan' la kirio (pup Gio) sa tragem o okeada si p'acolo si mai avem inca un magazin..si daca nu si nu...mergem pe varianta "facut la comanda"
pup
(nu ma uiti cu cufaru' , nu? - ce chitroasa sunt, vezi, da? btw, cand ma vii si tu pe teava? )

quote:
Originally posted by pepenash

Krelia, bafta multa in alegerea verighetelor! La noi a fost relativ simplu: desi pusesem ochii pe unele de la Coriolan (de pe site) in practica am constatat ca la distribuitorii lor din Bucuresti nu am gasit modelul acela, drept pentru care am comandat la Cellini un model care ne placuse. Au fost gata la timp (3 saptamani au spus ei, modelul fiind realizat in Italia) si au iesit foarte frumoase. Ma rog, noua ne plac ca de-asta le-am ales. Voi ati cautat pe la Cellini?



No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput