Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluta.v spune:

Buna fetelor.

In primul rand La multi ani Doloressa fii sanatoasa si fericita si tot ce iti doresti iar bebica sa fie sanatos destept si frumos. Petrecere frumoasa diseara.

Cristina si tie spor la cumparaturi si drum bun in vacanta.

Amalia si Ela avem aceeasi varsta de sarcina.

Maine ma duc si eu la dr. cu analizele pe care le-am facut si o sa-l vad si pe bebe poate imi spune ce este abia astept. Am inceput si sa-l simt dar foarte jos mai mult seara cand sunt intinsa in pat.
Sa-mi tineti pumnii va rog maine sa aflu ce am in burtica.
Aceeasi problema o am si eu mi se umfla gleznele, cand ajung acasa picoarele sunt ca niste labe de urs. Trecem noi si peste astea.


Eu va pup pe toate




Camelia 19 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

ce va invidiez fetelor ca toate plecati in vacanta.....sotul meu nu are concediu...asa ca numai la anu.......
Fetelor edemele sunt periculoase numai daca sunt insotite de tensiune arteriala....asa stiu eu.....tensiunea mea este foarte mica....dar de umflat mi se umfla...probabil si din cauza greutatii...

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut gagici
acum m-am intors de la dr . Bebelusca este un EL :) . mi-a zis ca el e ok dar eu tre sa mai slabesc - sau probabil sa nu ma mai ingras ca altfel nu voi putea duce la termen ..... e prima data in viata mea cand cienva in--afara de sotul meu care ma alinta "grasutzule" ( asta ptr ca el are 120 kg) care imi spune ca tre sa slabesc. Dar daca-i ordin, nu comentez !

Acum voi avea problema noua .... numele :) Pentru fetita cazusem de acord amandoi asa acum .....ne tot negociem si ne mai razgandim :)
pupici
DANITA aprox 19 sapt

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

.
Dolores la multi ani, sa fii fericita alaturi de cei te iubesc, si pe care ii iubesti. Sa ai un bebe frumos mancacios si cuminte.
Fetele, in fiecare zi am hemoragii nazale, nu foarte mult, dar sunt. Voi ati mai patit asa ceva? Si de la ce se declanseaza?
Eu m-am cam saturat sa ma duc la servici. Dar cred ca nici acasa nu as putea sa stau foarte mult. Cred ca nici eu nu mai stiu ce vreau .

Pupici

Monica 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluta.v spune:

Aka sa stii ca si eu am avut 2-3 zile hemoragii nazale dar foarte foarte putin, chiar vreau sa intreb maine medicul din ce cauza au aparut. Luni o sa-ti spun ce mi-a spus dr.

Danita felicitari pentru baietel. Pot sa te intreb cate kg ai luat de cand ai ramas insarcinata?
Va pup pe toate.
Weekend placut tuturor.

Camelia 19 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

dolores felicitari, sa ai parte de tot ce iti doresti si distractie placuta !
Cat despre taiatul unghiilor de la picioare.... deja i-am spus sotzului sa se pregateasca sufleteshte pt diferite chestiuni intime, aseara m-a dat cu pudra intre bucutze ca m-am iritat unpika. sa vedem ce-o zice cand i-oi explica de masajul perineal
Va doresc un weekend foarte placut. La noi is 38 de grade deja
Dbunny20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor!
Sunt doar in trecere ca sa va anunt ca am rezultatele la TT si e totul OK (adica sunt negative). Sunt f. fericita si mi s-a luat un bolovan de pe suflet.

Va pup si ma duc inapoi la cratita!

Luly 18+ si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:

Mirona merci mult pt PM dar tot nu m-am descurcat, sunt eu mai afona cu computerul, ce sa fac.

M_monique merci si tie pt PM nu am reusit sa intru, poate ma ajutati ca tare sunt curioasa cu acel masaj.


Pupici fetelor,maine plecam la mare ca e ziua lui papi

Cleo20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

monis sanatate mamei tale
aka eu stiu ca hemoragiile nazale pot fi provocate si de oboseala dar cred ca totusi ar trebui sa-l intrebi pe medicul tau de familie.
iuly bine ai revenit odihnita. ma bucur ca rezultatele sunt OK.
saptamina care vine sper sa ajung si eu in sfirsit la medic.

marinela 15+ si andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dolores, la multi ani! sa fi sanatoasa, sa ia o sarcina usoara si un copil asa cum ti-l doresti

danita, felicitari pentru baietel. nu te supara, dar cate kg ai luat?

aelita, du-te la dentist, nu astepta sa te doara mai rau masele.


16+

Nunta noastra

Mergi la inceput