Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

draga Dolores! sa fii fericita si sa ai bb-le sanatos , frumos si mancacios !

Fetelor, ieri am stat acasa si m-am rasfatat facand treburi casnice. si ce bine a fost! Am facut mancare, am lasat mirosurile sa intre in toata casa, sa le savurez, am spalat geamuri (m-a ajutat mama), am facut plimbari, nu am avut timp sa dorm, am picat de somn la 9.30!
Dar azi inapoi la servici am avut muuuult de recuperat, si cand ma gandesc la ziua de ieri... merita! Va recomand si voua!

Mi-a trebuit mai mult de o ora sa recuperez ce-ati scris ieri, f vorbarete sunteti,
multumesc Cristinei pt reteta de masaj cu ulei de caise,
Si eu tot la nastere naturala ma gandeam, oricum, dr. meu nu discuta despre cezariana decat daca este nevoie. Ma duc luni la el si sper sa vorbim si despre nastere. De-abia astept s-o vad pe bb-lina mea.

Va ,
Amalia azi intram in 20 si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis spune:

dolores distractie placuta diseara, si sa pui repede pozele sa le vedem si noi
cristina spor la cumparaturi
eu pana luni cred ca va parasesc, imediat plec de la lucru ca trebuie sa fac ceva de mancare pt. mama mea ca e in spital saracuta, a fost operata, i-au scos uterul si tot de acolo de jos, iar apoi trebuie sa ma duc la eco, sa-l vad pe bebe , apoi in oras la cumparaturi cu fina mea, ca e si ea nasa saptamana viitoare, asa ca am un program foarte incarcat, am uitat dupa toate astea plec la tara asa ca pana luni nu cred ca mai intru
un we placut la toata lumea
va pup

moni 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

La multi ani, Dolores! Sa fii sanatoasa, sa ti se indeplineasca toate dorintele si sa ai un bb care sa-ti aduca numai bucurii si impliniri. Petrecere/i frumoasa!

Deci dupa ce am dat sarbatoritei cei al ei sa trecem la restul.
Salutare fetelor! Ma bucur sa vad ca sunteti din ce in ce mai multe . Cat am fost plecata in concediu a-ti avut spor nu gluma!
Mi-am incarcat un pic bateriile ca eram cam terminata dar acum am luat-o de la capat cu munca. Bb a fost f. cuminte, nu m-a suparat deloc, cred ca ia placut si lui la munte, iar Diana nu mai vroia sa vina acasa. Cred si eu ca era bine toata ziua cu mami si tati si atatea locuri si lucruri noi de vazut.
"Dar acum s-a ispravit"
Azi i-au rezultatul la TT si sunt f. optimista (deocamdata), iar pe 14 am programare la dr si poate aflu si ce e bb.
Da Dandusa , tot la Cristureanu sunt, ca si tine.

Scuza-ti-mi lipsa de coerenta dar va scriu in timp ce mai fac si alte 100 de treburi.

Am pus si cateva poze (cu printesa si burtica) facute in concediu.
De fapt, sper sa reusesc sa le pun.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/luly_1k/my_photos

Luly 18+ si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Luly, ce frumoase poze....Unde ati fost in concediu? Si fetita ta e o dulcica...Bine ai revenit si spor la treaba!!!

Monis, multa sanatate pentru mamicuta ta si we placut si tie! Oare ce face mama Fatimei?

Va pup...



Oana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

neata fetelor !!....la mine e dimineata bineinteles.
va urez un week-end placut si sa petreceti cat mai mult timp afara daca puteti.

dolores ,petrecere frumoasa!

noi plecam azi la pranz la o cabana spre munte ( a se citi un deal mai marisor) , pe marginea unui lac , impreuna cu nasii nostri si fetita lor care face un an si niste prieteni. o sa ne intoarcem duminica seara , iar luni ...back to work...ce bine a fost in concediu!!!

eu nu prezint nici un edem sau alte umflaturi, in afara de burtica. nu stiu ce sa zic ...voi fetelor sa aveti grija ca am auzit ca sunt periculoase in sarcina.

ieri am constatat cu stupoare ca imi vine dn ce in ce mai greu sa ma aplec sa imi tai unghiile de la picioare...pai cand oi fi in luna 9 , ce mai fac??? Yoga? serios, nu cred ca o sa mai fiu in stare sa le tai ca nu ma pot apleca peste burta...ma doare...nu mai zic de alte "operatiuni" pe care nu stiu cum le voi duce la capat...voi v-ati gandit la asta? si ce solutii aveti? ca eu la pedichiura nu ma duc ca nu am incredere.

na, v-am dat tema de gandire,sa nu radeti , dar mie mi s-a parut important ca ieri mi-a fost greu sa ma aplec peste burtica.

ma duc sa imi beau sucul de portocale.




Ktrinel si 20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Asiza am fost in Sinaia si la Moeciu. Dar nu stiu cum se face ca am nimerit mai mult poze facute pe drum. A fost excelent. Eram obisnuiti cu concedii in care sa facem multe trasee, dar in conditiile actuale nu se putea. Asa ca am fost destul de sedentari, dar important e ca scopul a fost atins, adica ne-am intors odihniti ceea ce nu prea se intampla inainte. La anul nu stiu daca o sa plecam pe undeva, asa ca a fost un concediu pt. 2 ani. Oricum probabil ca o sa treaca ceva ani pana o sa ne mai incumetam pe munte ca inainte, si cred ca atunci nu o sa ne mai tzina pe noi balamalele.



Luly 18+ si Diana (04.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dolores, ! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita si sa ai un bb sanatos si frumos si destept

Am intrat numai sa va pup muuuult si sa va spun ca mi-e tare dor de voi, dar nu am timp nici sa ma ridic de pe scaun...

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

Dolores LA MULTI ANI si tot ce iti doresti sa se implineasca. Sa ai parte de o zi plina de surprize placute si bucurii.Oricum este o zi speciala datorita lui bebe din burtica.
Sa ai parte de nastere usoara si de un bebe cumintel si sanatos.
Iti multumesc mult pentru cuvintele de incurajare,incep sa imi revin.
si -ici
Va pup pe toate.



marinela 15+ si andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Noi maine plecam la mare, la Matei.
Mi-e asa dor de el !!

Sper fiu o.k. si sa putem ramane toata saptamana.

Asa ca si aveti grija de voi.
Ne vedem peste-o saptamana si ceva.



P.S. am incercat sa-mi pun poze, dar n-a iesit. Mai incercam.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:

La multi ani Dolores, iti doresc si eu mult noroc si sa ai parte de iubire vesnica si o nastere usoara si rapida!

Bebe al tau cred ca deja sarbatoreste

Te pup eu si bb pe bb al tau si uite asa ne pupam cu totii!

Mergi la inceput