Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Cristina, saru'mana pentru detaliile cu masajul perineal...Imi spui exact de unde ti-ai luat acel ulei de caise, denumirea si cat costa, ca vreau sa-i spun prietenei mele sa-mi aduca de acolo cand vine acasa? Te pup...Have a safe trip!

Ktrinel, uite ce frumos iti sade cu semnatura ! Pozele cu bb sunt super!

Dandusa, da, pentru mine este cel mai, cel mai, cel mai......Te

Dia, eu nu te pot ajuta, insa vreau sa-ti spun o vorba de incurajare...Nu te panica, n-ai nici un motiv, mai mult ca sigur totul e ok...du-te la alt medic azi daca nu mai ai rabdare! Uite... de incurajare...

Fetelor, mie iar mi s-a umflat gingia, pe interior, in partea de sus, deci se pare ca data trecuta cand va spuneam ca am probleme cu dintii, am fost degeaba la stoma si mi-au schimbat degeaba 3 plombe sanatoase...inseamna ca e numai o gingivita probabil...imi vine sa iau toti medicii sa-i dau cu capul de pereti...ar trebui sa merg iar la stoma, insa m-am saturat....Offff...Nu stiu cine intreba de analize in trim. II...si eu vreau sa mi le fac si cred ca sunt aceleasi ca si cele din primul trimestru...(cele gratuite), nu??? Stie cineva altceva???? (nu vb de TT aici).

Va pupacesc pe toate....

Oana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata, burticutze!
Ce mai faceti?
Sunteti bine? Noi ,da,toti patru,inclusiv bebe care m-a terminat azi-noapte cu suturile.Kaveh a vrut sa-l vada miscand si nu s-a lasat pana cand bebe s-a trezit, probabil,si a inceput sa dea din picioruse, ca se vedeau prin burtica doua umflaturi mici, mici.
Asiza, chestia aia se numeste Apricot Oil,l-am luat acum patru ani de la un magazin Holland&Bennet. Nu mai stiu cat costa, dar se merita. Magazinul asta este naturist 100%,si are ramuri cam in toate mall-urile din Londra. Sper sa se descurce prietena ta. daca, intre timp, pana cand vine ea acasa, reusesc sa ajung printr-unul din aceste magazine, o sa iti spun si cat costa acum, sau ce a mai aparut, ca noutate, in caz ca nu mai gaseste uleiul de caise.Insa in perioada aia era de gasit fara probleme.
fetelor, eu azi am program de cumparaturi la greu.Asa ca urati-mi spor la cumparaturi. Bine ca nu am ca masina un camion din ala mare, ca-l umpleam ,la cat imi place mie sa cumpar. Nu-mi trebuie nici mancare, ci cate un suculet din cand in cand si sunt ok.
Va pup pe toate si va urez o zi buna.


20+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Uleiul de masline o fi bun pentru masajul perineal? In dimineata asta am avut o usoara ameteala, de la ce o fi? Vi se intampla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Mayaione,si uleiul de masline am inteles ca este bun.Senzatia asta s-ar putea sa o ai din cauza ca poate ti-a scazut glicemia. Incearca si mananca ceva dulce concentrat,si poate o sa-ti treaca. daca nu, suna medicul,ca el site exact ce sa-ti faca.
te pup si sper sa-ti fie mai bine.


20+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

fetelor va multumesc din tot sufletul pentru urarile voastre..va multumesc si sa stiti ca cele care mi-au scris la 12 noaptea va asigur ca ati fost primele,ati luat-o inaintea rudelor, prietenilor etc..hihihihi, ce bine ma simt. va iubesc din tot sufletul, imi pare atat de bine ca va cunosc si ca s-a creat intre noi o legatura stransa...va doresc sa fiti la frumoase atat la exetrior cat si la interior, indeajuns de puternice ca sa puteti face fatza valurilor vietii, sanatoase pentru ca cei din jurul nostru au nevoie cat mai mult timp de noi, iubite pentru ca e minunat sa stii ca cineva te iubeste...si tot ce va doriti sa se implineasca si sa va dea bunul D-zeu fiecareia ceea ce stie ca averi nevoie. va pup dulce...eu acum sunt la munca sa fac act de prezenta..sarbatoresc cu colegii dupa care ma indrept spre petrecerea cu familia si prietenii...dar nu in ultimul rand pentru voi..... ma simt foarte bine si fericita..acest copil e cel mai potrivit si minunat cadou..am fost dimineatza la coafor asa ca maine voi pune poze atat cu ce mi-am facut la par cat si de la party.....va puuuuup pe toate , pe toate inclusiv pup burticile

dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

a aparut sarbatorita.........si noi te iubim si sa ai parte de cea mai frumoasa zi de nastere....
Si sa nu uitam.......eu am fost prima.............

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

despre ardeiul iute ce va pot spune este ca imi place la nebunie mai ales cand mananc la o ciorba acra, dar sa stitit ca provoaca contractii..asa ca am preferat sa-l dau la o parte din pacate, asta e....o sa mananc eu anul viitor

Dia1609
la mine bebele nu misca zilnic..sunt zile cand nu simt nimic..alta data misca putin..si mai rar, de vreo 3 ori pana acum cand l-am simtit toata ziua aproape..nu-ti fa griji....sarcina difera..nu e obligatoriu sa simtim toate la fel...am inteles ca unele femei abia la 20 de saptamani au simtit miscarile bebelusului. te pup


marinelaf
nu mai fi trista..vrei sa intristezi bietul bebe?
in viata trebuie fara sa ne dorim , sa mai facem si sacrificii...e pe maini bune puiutul tau si incearca s ate gandesti ca esti departe de ea pentru un scop...tot pentru voi. nu mai fi suparici....si las-o pe socrela cu ale ei.....eu uneori cand ma enerveaza cineva..fredonez o melodie in gand...
te pup si lasa supararile pentru altii...tu esti mai importanta..


dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

dupa cum bine observati nu pot sta departe de voi...am zis sa profit si sa vorbesc cu voi....va pup fumoase mamici

dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Cristina, -ici muuuulti si spor la cumparaturi!!!

Dolores, sa te distrezi...si abia asteptam maine sa pui pozele!!!



Oana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

La multi ani, Dolores - cred ca este cea mai frumoasa zi de nastere din viata ta! Sa ne traiesti...bine...uite, beau in cinstea ta:!
Da' aveti o viteza la scris!!!!!!
Veronici - ai avut dreptate: am inceput stimularea pe 28.03.2006 si imi da calendarul, cu doar o mica abatere de 3 zile in plus. Oricum, mai aproape de realitate!
Fug sa citesc ce ati scris!
Va pe toate-toate!


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice cu bebelina sau bebelin la bord
Poze dragi

Mergi la inceput