Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Dolores, La multi ani !!



Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

LA MULTI ANI,Dolores,sa fii sanatoasa ,fericita,iar bebe sa-ti fie darul cel mai de pret.Deny22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

LA MULTI ANI, DOLORES !!! SA NE CRESTI MARE, SI TU, SI BEBE!!!
Fetelor, , ca sunt panicata... mi-au venit rezultatele de la AFP aseara, dar nu stiu care sunt valorile normale pt. saptamana 18 ... si dr. meu nu e de gasit pana luni... asa ca-s fara interpretare..... o sa fiu complet pana luni.... asa ca daca stie careva valorile normale la AFP pt. sapt.18, va rog ziceti-mi si mie sa nu mor de stres
Dia 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

DOLORES SA NE TRAIESTI LA MULTI ANI SI O VIATA FRUMOASA ALATURI DE IUBITUL TAU SOT SI DE BEBELE TAU MANCACIOS !!!

eu am o problema mare cu umflatul picioarelor, fetelor, apropo de ce zicea colegutza noastra alexandra
aseara am stat cu picioarele in apa foarte rece si apoi mi le-am urcat pe perete iar azi-noapte am dormit cu ele pe perne

aratau de parca erau picioare de baba..si am evitat sa mananc sarat, totusi...

stie cineva exista vreun remediu in sarcina pentru asa ceva? sau doar le lasi sa se dezumfle de la sine? nu e prea placut sa tragi ditamai stalpii dupa tine..!!!

desiree 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis spune:

pup burticutele,

buna eleea, stai linistita ca scurgerile sunt normale, am inteles de la mai multe prietene ca nu prea ai cum sa scapi de ele si ca pe masura ce inainteaza sarcina sunt tot mai abundente, iar mie mi-a spus si ginec. meu ca sunt normale in sarcina. Si eu le am, dar eu le-am avut si inainte de sarcina, nasol da n-am cei face
danaconst super poza
Mirona mi-am activat si eu PM, daca te rog imi trimiti si mie userul si parola la mailul comun?

In privinta nasterii si eu optez pt. cea naturala deocamdata. Inca nu am discutat cu ginec. meu, dar din cate am auzit de la alte paciente ale lui nu face cezariana la cerere, decat daca e necesar, e adeptul nasterilor naturale. Asa ca om trai si om vedea.
dolores la multi ani , un bebe sanatos, frumos si care sa-i aduca la mami numai bucurii
Aelita eu am citit pe undeva (este ceva lista cu plante interzise in sarcina aici pe forum) ca ardeiul iute nu e bun ca poate provoca contractii. Si mie imi place f. mult la ciorbe dar am renuntat la el de cand sunt cu bebe la bord.
Donia imi pare rau pt. maseaua ta, dar poate scapi si nu trebuie scoasa.
toate gravidutele

moni 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, la multi ani! Dolores tot ce-ti doresti, sa fi sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Dolores scumpa,
La multi ani foarte fericiti. sa ai un bebe sanatos si frumos ca cred ca asta iti doresti celo mai tare.
sa fii sanatoasa, iubita si cea mai fericita.
te pupam si noi.
Eu cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Dolores,la multi,multi ani fericiti alaturi de familie si de bb sanatos!

Ma bucur ca v-a placut poza,si pe mine m-a impresionat si ma gineam ca poate aveti si voi poze mai ciudatele cu burticile voastre.

Cleomoni,nu-i burtica mea, iubita ca noi suntem mai micuti,dar mi-a palcut mult si m-am gindit ca o sa va emotioneze si pe voi la fel ca si pe mine!

Pupici si we placut!

Dana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

LA MULTI ANI DOLORES!!!
SA AI UN COPIL SANATOS SI FRUMOS ASA CA TINE,SI FERICIRE CIT CUPRINDE!!!

Adina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

desiree...si eu am fost asa aproape o luna.....ca ma uit acum la ele si nu-mi vine sa cred ca nu mai sunt umflate....nu mai imi incapeau in pantofi....si v-am povestit ca am fost la medic si a vrut sa ma interneze ca a zis ca sunt edeme....deci eu stiu ca edema este cand ai apa la picioare sau glezne....si eu nu aveam....erau doar umflate.....
Eu nu mai mananc sarat si am renuntat la carne de porc si grasimi...mai multe legume...fructe si carne slaba....si uite ca sunt bine....
20+



alexandra

Mergi la inceput