Piticodromul de sept-oct 2005 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si sotul face musuroiul, il aranjeaza ca o prajitura dreptunghiulara, si iese foarte bun.
Acum daca e specialiatatea lui tati, eu zic ca e o praji complicata
Dar parca e si cu coacere, dar nici eu nu sunt sigura.

Somebody stop me! Am fost in pauza de masa si am prins reducere la un magazin de copii ( dar un magazin cu haine de marca) si am dat gata cateva bulioane de pe cardul sotului.
Dar ma simt mult mai bine.
Initial vroiam sa ma uit de ceva haine ptr mine.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei



www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Veronica e gustoasa prajitura.

Da Carmi e pe baza de smantana si iaurt, numai buna pe caldura care e la voi .

Kid - Musuroiul de cartita e cu coacere. Se face blat la cuptor, se taie in 2 si partea de deasupra se faramiteaza peste crema ca sa dea aspectul de musuroi (am facut-o si pe asta mai demult , dar sunt prea multe vase de spalat dupa ). pe Alex, ce de progrese!!!

Si eu i-am dat calma baby lui Vladut cand era mic, dar cu efect un mare 0 barat ! Insa ma bucur ca sunt copii care "raspund" la siropul asta!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Kid melba aia de care am zis eu e fara coacere din nou lansata gama . Cred ca toate sunt cu iaurt/smantana si difera fructele si modeul de decorare.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Nu mai stiu cine intrba de Lacul Rosu. Eu am fost ultima data acum 4 ani (eu am facut luna de miere in RO) si mi-a placut foarte mult.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

multumesc de raspunsuri cu desertul dupa masa de 14.00.


fetili smechiri,

io i-am cuparat la Steff danonino din acela mic-50g- de vanilie zmeura, fructe de padure....este si de pere cu piersici. mi se pare mai bun decat danonino gigantino (caise, piersici). Dr. mi-a zis ca asta piticu contine branza care le face bine la stomacel. Auzi!!!
Asa ca desert ii mai bag cate unul din asta mic si-l papa cu placere....cel mai mult ii place cel de fructe de padure.

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Auzi, va fac sotii prajitura "musuroi"???? Va invidiez!

Ia sa-l pun si io pe Ioji(sotu') la treaba



e na...al meu face pizza. Nu-s mai prejos

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Cristina, stop! Creca ai trimis de 2 ori mesajul, din viteza.
Kid, te iert, dar ... nu te uit (acum 2 luni ne-ai promis nushce praji cu cioco)

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana, n-a fost cu intentie, a fost cu 'gem'.

Nu mi-a mers internetul, si nu stiu cum mi-a salvat mesajul si l-a trimis de 2 ori. Ha, Ha!

Dar sa stiti ca nu imi face prajitura mie sotul, o face ptr el si Victor. Io decat gust

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mie sotul imi da de mincare deseori, conform algoritmului: io hranesc copilul, el ma hraneste pe mine.

Am vorbit ieri cu Laura (moki)]. Sint bine si ea si bb Mario, care este un mincacios si jumatate.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Mie sotul imi da de mincare deseori, conform algoritmului: io hranesc copilul, el ma hraneste pe mine.

[


si la noi functioneaza asta.
Kid, Irina, mersi de raspunsuri.
Cristina, las´ ca-i bine sa shoppinguiesti, face bine la moral. Sa purtati cu placere lucrurile !

Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput