Piticodromul de sept-oct 2005 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

buna si pupi la mamici de piticodromii

Irina ce praji ai facut ,bine ca nu este sotul prin preajma cama trimietea direct la supermarche sa ii cumpar ,al meu daca ii dai paine cu zahar este bunnnnnnnnnn,asa ii plac dulciurile

Roxieste un dulce Darius



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Cristina, sa poarte copiii lucrurile sanatosi si cu placere.
Carmi.
Dana frantuzoaica, pupi back de la mamicile piticodromului.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Simodina multa sanatate lui Serban.
Irina sper ca s-a rezolvat cu kk lui Vladut si nu mai face cu sange.
Locca si Stefania a avut o perioada cu scrasnitul din dinti ,dar i-a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Am uitat sa va spun ,m_am plins la dr ca sufera prea mult copilul la iesitul dintilor ,si mi_a dat ceva de homeopathie ,,ii dau 3 bilute pe zi ,vad ca merge ca nu mai plinge si in plus doarme si nopatea

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

nici io n-am uitat, Ioana... o sa fac prajitura negresit.
Hilde, si io tot danonino mic i-am dat, l-am gustat si e buuuun rau, am mancat eu restul de 3 borcanase din set (pe principiul copilul nu mai mananca din ele peste 2 zile) Ei i-am dat cu vanilie, am zis pas la zmeura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Kid eu ii dau danonino de la 6 luni ca am incercat toate iaurturile posibile si numai pe asta il mananca. N a avut nici o problema de digestie si e ii place la nebunie, abia asteapta desertul. Daca ar fi sa ne luam dupa tot ce se spune nu le am mai da nimic si nici noi n am mai manca..ce sa facem sa ne impaiem?
Eu i am dat de zmeura, de capsuni de fructe de padure dar nu i am dat vanilie...Poti sa i dai linistita ca zmeura n a trecut pe acolo, nu se intampla nimik

Lori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

kid, m-am linistit.

Incercam sa calculez cit de mult cheltuiesc pentru copil lunar, dar nu prea mi-a iesit; mai bine ma opresc, sa nu-mi pierd cheful de facut copii.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

...si daca tot va laudati cu ce fac sotii vostri, si al meu face mizerie nici un ou nu e in stare sa si faca fara sa murdareasca bucataria ca in reclama aia la Cif power cream

Lori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Daca tot veni vorba de task-urile mamelor sau ale tatilor ,uite ce am gasit :

"Vine tatal acasa si isi gaseste cei 3 fii inca imbracati in pijamale,jucandu-se in noroi iar cutii de carton si hartie de impachetat erau imprastiate peste tot prin curte.

Portiera masinii sotiei sale era deschisa, la fel si usa de la casa si nici urma de caine.

Intra in casa unde gaseste o dezordine si mai mare. O lampa era sparta, vopsea imprastiata pe pereti.

In living televizorul urla foarte tare pe desene animate, pe jos erau
jucarii si haine.

In bucatarie chiuveta era plina cu vase, mancare era imprastiata pe masa,usa frigiderului larg deschisa, mancarea cainelui imprastiata peste tot pe podea, sub masa un pahar spart.

Urca scarile in graba calcand peste jucarii si haine cautandu-si nevasta.
Era ingrijorat gandindu-se ca s-ar putea sa fie bolnava. De sub usa de la baie iesea apa. Intrand gasi prosoape ude, kilometri de hartie igienica insirati pe jos si pasta de dinti imprastiata pe oglinda si pereti.

Se grabi spre dormitor unde isi gasi sotia in pat cu parul pe bigudiuri citind o carte.

Ea s-a uitat la el si a zambit intreband cum a fost ziua. El s-a uitat mirata la ea si a intrebat "Ce s-a intamplat azi aici?"

Ea zambi din nou si raspunse: "Stii cum in fiecare zi te intorceai acasa si ma intrebai <<Ce Dumnezeu ai facut tu azi?>>"

"Da" raspunse sotul.

Ea raspunse "ei bine astazi nu am mai facut nimic"




Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Gabi buna



poze

Mergi la inceput