Sarbatoritii de iulie-august 2004 (190)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Intrucat m-a "tras" Kim de maneca, am intrat si eu sa va salut si sa va spun ca eu intru mai rar, din lipsa de timp si pentru ca aici se scriu pagini intregi zilnic, nu prea am timp sa citesc tot din urma, asa ca nu vreau sa gafez sau sa dau cu bata-n balta...asa ca ...pe scurt va spun ca Sofia este bine, vorbeste binisor, stalcit dar se intelege, "spune" poezii (noi spunem versul si ea completeaza cu ultimul cuvant)...


_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hop si eu la schimbul 3! Am un rar moment de respiro si evident ca am deschis calculatorul!
Azi mi-a scos Matei 1000 de fire de par alb, nu i-a convenit nimic, a facut pe el de toate toata ziua si momentul de apogeu a fost acum vreo ora, cand l-am scos afara sa cumpar eu cate ceva (sotul meu e plecat de dimineata si-s iar eroina- mancare, curat, copil), si a urlat de s-a invinetit pentru ca nu-i placeau hainele, a scos tot din dulap si imi dadea sa-l imbrac cu un trening de iarna, cu suspine de genul "Atea nuuu, ata daaa!". Asa ca l-am lasat pachet la cumnatii mei, care l-au dus la masinute si mai pot si eu sa-mi trag sufletul.
Azi am avut si gazul oprit, ne-au racordat la noua instalatie facuta in bloc si am mai avut si de facut smotru dupa indivizii respectivi.

OLIVIA, nu-s grasa () da am un colac pe burta si un spate de halterofil.... Parca toate kilele alea in plus s-au asezat gramada prin zonele alea. Ma gandesc ca la mare ma sinucid.
INA, si e sunt in cautari de sandale pentru mare dar nu am gasit, in schimb de astea de purtat are colectie dar sa nu crezi ca nu s-a indragostit si el de o pereche care piuie cand calca si nu ma lasa sa i le scot nici cand doarme.
TAAAAARE faza cu Tanti Biotic, am ras de una singura de mi-au dat lacrimile!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salutare tuturor!

Imi cer scuze ca nu am apucat sa intru sa urez La Multi Ani lui Tudor si Mariei (a lu crsitalina), dar o fac acum.. Sa crestei mari si sanatosi! Mitzura si critalina, sa va traiasca piticii!

La Multi Ani si pentru Tessa si Alexander!

donsoarei Carmen... Multi Ani Fericiti alaturi de pasaroiul tau iubit!

Noi ne-am plimbarit mult in week-end, am fost la plaja, la un lac din apropiere la gratar, si nu in ultimul rand la o piscina in aer liber la care Biancai i-a placut enorm de mult... avem si ceva poze sper ca diseara sa le pun...

Cu adaptarea la gradi suntem pe drumul cel bun... astazi dupa 4 zile de stat cu noi acasa, nu a plans deloc, ba din contra, imi facea bezele sa plec mai repede...

Adema, sanatate multa la puiut! si tie multa putere sa treci peste perioada asta...

Mitzura, v-am admirat pozele, sunteti niste frumosi si Tudor a crescut mult... e un adevarat barbatel... multi pupici sa se faca bine repede.. si mortala faza cu Tanti Bioti..

papadie, v-am admirat pe carari de munte... frumosi cu totii... si cuminti, asa-i..

Olivia, felicitari cu kilele... io nu cred ca o sa mai ajung vreodata la 50 de kile, desi cam atatea aveam acu vreo 3 ani... dar fuse fuse..

sunt pe aici... mai citesc din urma..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Of,Doamne,34 de grade am in casa,cad pe dusumele de cald.Abia maine vine cineva sa monteze AC,pina atunci zac moarta.Am facut 700 de dusuri cu copii cu tot,i-am trimis nitel in padure,poate o fi mai racoare ca delireaza in casa mititeii.
Olivia am deja trei luni incheiate de cind nu mai maninc carne.In schimb maninc peste si soia.Am consultat inainte medicul si nutritionistul meu si mi-au spus ca nu e nici o problema.Sora mea ,si cumnatul meu practica chestia asta de ani de zile.plus foarte multe din cunostintele mele de aici.Bineinteles ca la cea mai mica forma de discomfort merg la medic!desi pina acum chiar ma surprinde cit de bine ma simt.
Marcela,nu e chiar asa,inchipuieti ca nu-s slaba chiar deloc!Devenisem in schimb pufoasa,imi era rusine sa cobor jos la Mario unde iti dai seama ce dame se perinda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca ma bucur ca v-ati plimbarit! Ce rapida si usoara a fost adaptarea la cresa! Astept poze!
Dana...cum zici tu..eu nu sint de acord cu extremele...indinferent de care.Cald si la tine? Eu nu v-am mai spus..dar mor de frig..ce m-am saturat de trait la ocean!
Roberta ,Matei este criminal cu hainele!
Figuelle mai pune si tu niste poze cu Sofia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Sunt ametita de caldura,in seara asta am intins cortul pe terasa si acolo dorm!cu copii cu tot.Sunt 33 de grade acum in casa,dogoresc peretii!nu putem dormi in asa caldura,Cardo e deja tot o apa.Nici nu stiu cum a adormit!Am si eu ocazia de a dormi cu copiii in acelasi pat(cort de asta data)!
Luca ce mai face?Ca n-am mai citit pozne de-ale lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana misto asA...UN FEL DE CAMPING..HI,HI..SA FACI POZE!
Luca...nimic nou...de cite ori vorbim acasa...stam cite o ora..si la sfirsit constat ca nu stiu nimic nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Ce liniste-i pe aici, nu a postat nimeni astazi?
O zi buna tuturor!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata, fetili, postati cumva la alt capitol?
ma bucur ca si tudor si codrut is mai ghinisor, pupa mama pe ei ca au tras nu gluma
multu` inca odata pentru urarile voastre, asisderea si voua, inmiit!
roberta, mergi acolo unde am postat eu si da-i reply with quote, selecteaza si da apoi copy/paste la tine-n semnatura, capisci? ia vezi daca iese...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

saluti!

Te pomenesti ca eu sunt prima in dimineata asta...
Asa ceva nu s-a mai intamplat demult. De pe vremea cand eu deschideam subiectul "mamici de iulie-august", prin noiembrie 2003. Apropos, stiati ca eu am deschis subiectul? Dupa care imediat a venit Nicole, si dupa aia nu mai stiu cine, oricum n-are importanta, ma apucara si pe mine nostalgiile acum...

hai, trezirea , bagati cafelele pe vena si haideti la o vorba.

Noi am trecut peste noapte fara febra deloc. iar de dimineata de asemenea nu mai avea deloc. De altfel incepuse de ieri sa-si reia prostioarele lui si ghidusiile, asa ca am inteles ca e pe drumul cel bun. Oricum, mai bine asa, decat cuminte si bolnav. Acum e in parc cu buni.

Adema, ma bucur mult ca v-ati revenit si voi!

Mergi la inceput