Sarbatoritii de iulie-august 2004 (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzura - eu am noroc ca Giulia reactioneaza la orice medicament. Ii alternam Nurofen cu sup.Paracetamol, dar stateam pregatita cu otetul si Novocalminul. Nu a fost cazul.
Sanatate muuulta bolnaviorilor !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ef cinci... pi undi va lushesc okii?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Cu milioanele de scuze pentru intirziere,felicit pe Maria pentru al doilea anisor.Si pe mama si pe tata aferenti si pupici de la noi!
Pupam puii bolnaviori,insanatosiri grabnice!
Alexander si Tessa sa cresteti mari,sanatosi si frumosi!
Carmen,ce-i aia ef cinci?

Olivia,felicitatiuni pentru silueta!Eu am dat in altele,nu mai maninc carne si oua,numa lactate,fructe si legume.Si e super!plus sport de-mi dadu borsu pe nas in primele zile(cred ca de la caldura,nu de la sport),si uite ca am topit din slaninuta.faza cu lactovegetarismul o coc de mult,dar pentru ca imi era atit de greata de la carne la ultima micuta sarcina,am zis ca renunt si gata.Cred ca mi-a fost usor ca e si ffff cald si nici moarta n-as putea minca carne acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

madam spil, F5, tasta de refresh

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

simona - am primit, multumesc! azi e o zi din aceea infernala la birou... sper sa ma linistesc mai pe seara si sa ne auzim.

dana (speel) - felicitari pentru kilogramele date jos (desi nu stiu unde le tineai ca m-am uitat la poze si nu le-am vazut). am ramas datoare cu un raspuns: nu ai nevoie de obiective separate pentru sony.

mitzule - multa sanatate lui tudor! nici la noi nu au functionat antitermicele, dar cateva picaturi de novocalmin au rezolvat problema. probabil depinde de la copil la copil, dar cand i-am dat novocalmin i-a scazut febra imediat, ba chiar mi se parea ca e prea rece fruntea. mama paranoica!

olivia - felicitari si tie pentru lupta castigata cu kilogramele! o sa fii o sirena la nunta :) cate zile au mai ramas?

eu am uitat sa va spun, am fost saptamana trecuta sa imi fac analizele de sange, prolactina, t3, t4 si alte cateva. vineri imi ies rezultatele si sunt tare curioasa cum stau. va tin la curent. daca stiti vreun endocrinolog bun in bucuresti, va rog sa imi dati de stire.

pupici!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

CARMEN, saru' mana, de mult voiam sa va intreb cum se face chestia asta, sa nu mai umblu cu tot pomelnicul ala in coada, da'...daca-mi spui si cum sa fac ca sa schimb eu in profil, dau o bere!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,

Tati e plecat la o conferinta la Jupiter...se duse la mare sa vaza gagici fara noi......si eu sunt singura cu Botoshu' pana in weekend, asa ca mai rarutz pe aici, ca la servici e alergatura mare.
Acum cica imi fac posterele pentru conferinta de la Milano....

Sanatate la piticii bolnaviori! Mitzule, Adema, cum suntetzi!?
Tare faza cu "Tanti Bioti" !
Noi cred ca suntem pe drumul cel bun, atacul mucilor continua dar parca sunt mai incleiatzi...scuze de detalii, nu mancatzi cand cititzi mesajul asta!...:)

Olivia, Papadie, ma apuca invidiile cand vorbiti de kile. Noroc ca am memoria defecta si nu ma tin mult!...:)

Slabuta miscare aici, se vede ca au inceput vacantele!...:)
Pupam voios, o zi excelenta in continuare!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Intr-adevar, faza cu Tanti Bioti e una antologica la noi!

Tudor e mai bine, in sensul ca azi peste zi nu a facut mai mult de 37,7. Asteptam cu interes seara si noaptea si speram sa nu ne aduca o crestere a temperaturii. Doamne ajuta!

Vrabiuta, ai vazut ce ti-am zis despre ochelari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna seara tuturor!
Pot spune si eu ca suntem mai bine! Codrut azi, dupa o saptamana de pauza, a cerut "papaaaaa "! Nu a mancat el foarte mult, dar e un pas inainte! Cert e ca am patit-o rau de tot de data asta!
Am vazut ca ati discutat despre analize.Pediatrii nu prea dau nici exudat, nici copro inainte de a prescrie un tratament.Nu stiu de ce....Si e greu ca parinte sa iei de capul tau decizia de a da sau nu tratamentul prescris.Nu stiu ce am putea face....Poate asa cum spunea mitzura sa facem noi analizele inainte de a ajunge la medic, desi cred ca nu le va pica bine faza asta...
Va multumesc tuturor pt. grija !

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Papadie..ce facusi..ca nu va mai gaseam..si ma panicasem:)))Si in alta ordine de idei..intre noi doua este o mica mare diferenta..tu ai nascut de cit? de doua luni? si eu acum 22 de luni!!!
Multumesc pt felicitari..le merit!
Carmen...eu facui ce ti-am spus si tie sa faci...dieta daneza..eu prefer treburile rapide si cu rezultateSi am uitat sa te felicit ieri! Multi ani fericiti..alaturi de pasaroi!!
Dana...nu faci bine renuntind la carne si oua..deci sursa cea mai buna de proteine...eu ser ca-i doar o chestie temporara...altfel pot aparea dezechilibre acido-bazice..si mai patesti si alte chestii...
Marcela tinem pumnii sa iasa bine testele!!!
Roberta hai ca nici tu nu esti grasa!
Adela, febra o sa faca sigur noaptea,pt ca mai ales la copii este fireasca aceasta curba...Eu sint impotriva algocalminului...Aici este scos din uz ca si furazolidonul...Mai bine impachetari...Iar la febra peste 39 eu mereu zic ca este bine un pic de fenobarbital pt a evita convulsiile febrile...
Cristalinule ai revenit? Ce faci nu ne arati si nou poze cu rusoaicele dansind?
Irina ti-a trecut durerea de cap? Ce tare faza cu sandalele...sa mai zici ceva!
Azi sint acasa....deci prin zona..F5

Edit...ma intreba cineva...AMR 15!!!!!
Si mai edit ...Roberta tu spuneai de Loperamid..acum am vazut ca este Imodium...Eu stiu ca la diaree (la sugar si copilul mic)de orice natura nu se dau anitdiareice pt ca impiedica "curatarea" intestinului de microorganisme si de toxinele acestora!!!! Smecta, Ecoflorina,Debridat nu sint antidiareice!

Mergi la inceput