Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Of,scuze,pina invat si eu sa trimit poze...
adina 2006http://pg.photos.yahoo.com/ph/adinadorin/album?.dir=/b440re2

Adina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

adinazot daca e tare burtica inseamna ca ai contractii??


alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salut fetele,
vreau sa-i spun Fatimei ca sunt alaturi de ea si de mama ei, spun o rugaciune si eu pentru sanatatea ei si ca asteptam vesti bune de la ea. curaj si multa putere.

vreau s-o mai felicit si pe ingerasa si sa-i urez ani fericiti impreuna.

Ralumat sa stii ca flacaul tau e un invingator. Scrie baietel intre doua paranteze drepte - si vei avea la semnatura.

adinazot activeaza-ti PM-ul de sus din stanga de la mesaje private - optiuni si apoi vei primi de la mine parola de la mailul comun, implicit de la albumele foto comune si acolo iti vei putea pune poze ... iar noi le vom putea accesa usor de pe prima pagina din kosul listei. Bafta. Daca ai intrebari ... aici suntem.

ruxandra orice ei am inteles ca te umfla ... asa ca ia ce vrei tu insa nu zilnic. AM inteles ca in luna a 7-a este importanta o cura zilnica de 20 de zile cu prenatale, la fel si in luna a 8-a ... in rest ... poti lua doar de 3 ori pe saptamana. E u iau Elevit luni si joi.

Va pupez pe toate.


Miro22+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salut, hai sa felicit si eu mamicile care stiu deja ce frumusei poarta - Katrinel felicitari pt. fetita , Desiree felicitari pt. golanel sa fie toti sanatosi si frumosi.
Fatima ma rog si eu pt. mami a ta sa iasa cu bine din operatie si nu te mai agita, fii calma pt. ala micu ca el saracul nu stie nimic si nu vrea ca mami sa fie trista, are grija DD de toti - multa sanatate.
La mine bb misca cite un pic, eu tot astept lovituri dar bb e inca mic si nu are putere, dar asa suntem noi mamicile nerabdatoare mai vb. la anul cind o sa stam treze pina tirziu ba ca-i iese un dintisor, ba i-am facut vaccinul, ba e prea cald, ba nu stim ce are si intram in panica.
Astept sa iasa buricul afara sa-mi fac si eu poze fanny, caci la Sara nu am incercat.
Pa mai vb.

Mariana - 19+

Mamicuta de printese-Andra si Sara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Ralumat, felicitari pentru !!! Unde ai fost la eco la Iosup?

Miro, chiar vroiam sa te intreb ce tot faci, nu ne mai pove' nimic??

deny75, asteptam vesti de la eco.

Fetelor, pot sa va spun ca ne-am impacat (eu cu viitorul tatic) si sunt incantata! Abia astept sa ajung acasa (pe la 7)!

Pupicei la burticute!
Amalia 19+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Fatima, sa ne dai vesti despre mama ta, sper sa fie totul bine si iti doresc sa fii puternica, mai mult decat orice!
Ruxandra- ELEVIT, pt.mine a facut minuni :).

Mio22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

sa inteleg ca nici una din voi nu simte ceea ce simt eu nu?
pentru ca altfel nu-mi explic absenta raspunsurilor

va pup oricum

dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Buna
ma alatur si eu voua, tot va citesc de vreo 2-3 luni ,dar inca nu am scis nimic, asa ca azi mi-am luat inima in dinti si am zis sa trec la atac:)...sunt o burtica de 18 sapt si 4 zile, am sa va dau toate datele : DN 08.07.76, UM 24.02.06 DPN 01.12.06, iar la echo de 14 saptamani a spus medicul ca e baiat, noi inca nu credem si asteptam morfofetala de pe 28.07 la dr. Herghelegiu la Medsana, sa ne spuna ca e fetita:)).....
va pup si sa suportati cat mai bine caldurile (ca eu le suport ceva mai greu:))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by dolores
...voi simtiti cateodata o presiune la burtica in partea de jos pentru cateva secunde..dar nu mai mult de un minut??


asta simti mama?
DA. e normal si DA simtim si noi - sunt contractii usoare, o presiune in burtica, jos - uterul nostru e in crestere. O burtica tare - balonare, contractii ... daca nu cedeaza pana a doua zi trebuie anuntat dr.
Si la mine se intareste ... dar dupa o tura de fructe cu lapte si o pauza la WC cedeaza. Cand simt dureri jos ... de la cresterea uterului ma intind pe partea stanga in pat si incerc sa linistesc durerea mangaind burtica si vorbind cu bebelina.


ama.lia nu ma intreba, nu stiu ce am dar m-a trecut asa un dor de duca ... de lipsa de inspiratie si nepofta de scris ... nu mai stiam ce sa va scriu ... asa ca decat sa incep sa aberez pe aici ... mai bine fac pauze mici si dese.



Miro22+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

bine ai venit elaa in .
bebele meu e mai mic decat al tau cu 2 zile...sarcina cat se poate de usoara si fara probleme in continuare




dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput