Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

quote:
Originally posted by melinda25



M-am uitat peste pozele voastre, si am observat ca aveti burici frumoase, mari, mi se pare ca al meu e mult mai mic. Nici miscari nu am simtit inca, sau poate nu am realizat?! Am simtit, si simt cateodata ceva ciudat, nu sunt sigura ce!?
Acum, ca am revenit, promit sa fiu mai activa la scris!!!

Va pup,

Melinda 18+



Melinda eu am o burtica de 7 luni (asa e de mare) si ma gandeam ca daca am gemeni o sa miste mai devreme dar sa stii ca au miscat abia dupa ce am implinit 19 saptamani.
Stai linistita,el misca dar nu-ti dai tu seama,si din ziua in care va misca ,va misca zilnic,fara pauze. :))

veronici
20+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Ingerash sa va dea DD multi ani fericiti alaturi de sotul si fetita voastra,sa fiti sanatosi si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta impreuna. Si noi mai avem un pik si implinim 6 ani (pe 8 iulie).
Sarcina usoara si bebelusa sanatoasa !

Pentru cine m-a intrebat: NU STIU INCA SEXUL BEBELUSILOR !!!!! Poate va sta macar unul cu fatza la dl.dr.cand mergem la echo (pe 7 iulie).
Vreau sa va intreb ceva: e adevarat ca la echo 4D chiar daca bebele sta cu spatele poate sa-l vada si din fatza?????????? Nu dati cu rosii !!! Intrebam si eu .....

veronici
20+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

ingeras ..la multi ani ....eu sunt mai intarzietica....mi-ati vazut poze cu burtica?.....asiza tu ma intrebai odata daca nu am....aseara le-am facut...
Fetelor mi-am gasit in sfarsit tinuta de nunta....mi-am gasit o rochita pentru gravide....o sa fac poze....
veronici nu iti face probleme de burtica.....fiecare gravidutza e altfel...mie mi-a zis ieri cineva ca mai am un pic si scap...adica ca nasc...si de fapt eu am 4 luni...asa ca ...
Voi deja v-ati gandit la nume.....eu nu stiu...parca nu mi se pare potrivit niciunul.....sotul meu a zis ca lui ii place daca e fetita Natalis....
18 +

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

AAA...am uitat sa va spun ca azi noapte am visat ca aveam bebele...nu stiu ce era....credeti ca e un semn rau?

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

alexandra_25 in perioada asta e normal sa visezi copii si alte chestii de genul asta...cum dupa cum bine imi aduc aminte in anul cand eram cu pregatirile de nunta ma visam mireasa apropate in fiecare noapte...asa ca stai linistita..si mie mi s-a intamplat sa visez copii.

deny75 ai aflat ceva de eco 2D de la iosup??? ce informatii ne poti da? te-ai lamurit?


dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Buna fetelor!
ma bucur sa aud vesti bune de la voi.Eu am ramas singurica pt o saptamina,stau tot timpul in pat ,ma mai ridic sa-mi iau de papa,si la baie si atit.Contractiile astea nu-mi dau pace,bine ca nu sunt dureroase.Asa=i cind ai probleme.Am facut si eu 21 saptamini,abia astept sa treaca timpul asta.Care dintre voi mai sta in casa ,in pat,mai dati-mi si mie niste idei ,ce sa mai fac sa=mi treaca timpul mai repede,ca de citit mi-am citit toata biblioteca,plus carti imprumutate,de tv m-am saturat mai ramine sa ma satur si de net si pe urma...???!!!
Voi la virsta asta de sarcina simtit ca vi se intareste burtica?Eu am zile bune cind nu se intareste dar si zile proaste cind e tare tot timpul.
va pup
adina 2006 Welcome, adinadorin
[Sign Out, My Account]
Join Beta - My Photos - Cart - Help
adina 2006 [Back to My Photos] Edit Album: Name & Description | Cover & Background | Privacy Settings



Adina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Fetelor, vin si eu in gasca mamicilor cu baietei!Aseara am fost la eco la dl doctor Iosup, care a fost extraordinar.......bebicul este bine, se pare ca nu a fost afectat de toate cele prin care am trecut, fapt care ne-a bucurat nespus! Bineinteles ca am trecut si noi prin intrebarile "ce va doriti?" si "cum o sa-l cheme", dar datorita celor citite pe net, ma asteptam deja.....cert este ca viitorul tatic a iesit cu un ranjet pana la urechi din cabinet, moment in care a inceput deja sa-si sune prietenii si sa-si revendice castigurile la pariuri. Am sarbatorit, bineinteles, la restaurant....bebicul meu este un invingator inca din burtica si sunt tare mandra de el ca a rezistat eroic la toate incercarile (gen soc, lovitura, anestezie, antibitoc si alte cele....).
Aaaa, si sa nu uit.....aseara m-am indragostit de...o talpita! A fost genial, i-a prins in prim-plan talpa unui piciorus...si se vedea asa bine, mica si cu degetele....ce mai, m-am topit!
Faza haioasa a fost cand a inghetat imaginea cu fata. Baietelul meu arata aseara la ecografie ca un alien, insa doctorul mi-a spus "seamana cu dumneavoastra". Pai cred si eu, de cand am freza de baietel marca "Spitalul Floreasca"....
Acum....am nevoie de ajutor! Care este combinatia pentru a crea imaginea cu caruciorul albastru la semnatura?

Raluca 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

poze
adina 2006 Welcome, adinadorin
[Sign Out, My Account]
Join Beta - My Photos - Cart - Help
adina 2006 [Back to My Photos] Edit Album: Name & Description | Cover & Background | Privacy Settings

Adina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ralumat felicitari pentru flacau


o intrebare am la fete...voi simtiti cateodata o presiune la burtica in partea de jos pentru cateva secunde..dar nu mai mult de un minut??

dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by asiza
...mai trebuie sa-mi iau sandale, sutien si la sot pantofi si costum....offff, sper sa termin azi cu toate...Va pup


Hi, hi.. sunt inca ametita. C-am citit ca mai tre sa cumperi sutien la sotz...

Deci sa revin la vizita de aseara la dl doctor. L-am intrebat de rezultatul la TT privind defectele de tub neural si mi-a zis ca nu-i bai (suntem in low risc, chiar daca la o valoare mai mica). Si ca, oricum, se va vedea bine la eco morfologica de la 23 saptamani.

Cand mi-a facut eco s-a uitat bine la coloana si a zis ca-i o.k. Asa sa fie !! In rest masuratorile au iesit de 19 saptamani (in grafic).

M-a intrebat daca l-am simtit pe bebe. Ce sa zic, parca, parca mai e cate ceva... dar nu sunt inca 100% sigura. Cred ca conteaza si stratul adipos.. de pe burtoi.
Oricum, la eco bebe misca.

Ne-a dat voie sa mergem in vacanta, asa ca incercam sa ajungem saptamana viitoare la mare, unde-i si Matei. Sper sa ma simt suficient de bine si sa fie o.k.

Am intrebat si cat de des am voie sa ; eu pana acum incercand sa mentin un ritm de o data la 2 saptamani. Bineinteles, asta dupa 12 saptamani.

Ei si mi-a zis ca am voie sa "pacatuiesc" in fiecare seara cu un pahar de bere sau de vin. N-o sa fac asta, dar oricum sunt mai relaxata... ce sa fac daca ma palira pooooftele de bere rece!!! Si musai, da musai sa fie la halba.

Ah, si am o intrebare. Mi-a zis sa incep sa iau ceva vitamine prenatale, oricare dintre ele. Voi ce-mi recomandati ???????

19+

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput